Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név szimptikusabb e 2...

Melyik név szimptikusabb e 2 közül?

Figyelt kérdés

Bernadett vagy Erzsébet?

(Ha egyik se inkább ne válaszolj.)



2022. okt. 19. 02:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Hát akkor már inkább a Bernadett. Az se tetszik, de legalább nem öreges.
2022. okt. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Erzsébet, nekem ez sem öreges.
2022. okt. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyikkel sincs bajom..Bernadett nagyon felkapott a környèkünkön
2022. okt. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Bernadett. De az Erzsébet ma egyedibb lenne, az biztos.
2022. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bernadett. Lehet becézni Dettinek, az Erzsébetet, Erzsinek.. Szerintem sokkal jobb, a Bernadett.
2022. okt. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
az Erzsébetet is lehet Bettinek. nekem van ismerősöm aki így használja, először meglepődtem rajta, de amúgy valahol van benne logika 😅
2022. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Alapból inkább a Bernadett, de ha választanom kellene, hogy én melyiket adjam, az Erzsébetet választanám a két dédimama után (sajnos már egyik sincs velünk), és az egyik nagymama után. Nem muszájból vagy hagyományból, hanem azért, mert olyan emberek voltak, akiknek a nevét szívesen látnám, ha viselné a kislányom, és Bettinek becézném, hogy a mai modern világban se tűnjön nagyon ki valami régiesebb becenévvel. De ismerek pl. harmincas Erzsébetet Böbe becenéven, szóval az is beleférhet becenévként, vagy a Zsóka.

Bernadettet is szokták Bettinek meg Dettinek becézni, de még Berninek is, utóbbi nekem nem tetszik. Ma mindkettő elég ritka név, az Erzsébetet és hasonló örökzöld klasszikus neveket szokták öregesnek nevezni, de ez butaság. Egy név nem lehet öreges, maximum régies, de látjuk, hogy manapság divat akár ősmagyar neveket is előszedni meg adni, szóval egyáltalán nem gond, ha néha valaki leporolja kicsit pl. az Erzsébetet vagy a Katalint.

2022. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármelyiket adnám. Talán inkább az Erzsébetre szavaznék, mert Bernadettből nálunk a környéken nagyon sok van.
2022. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bernadett tetszik
2022. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem tetszik, de az Erzsébet nekem is öreges hangzású. Esetleg Sziszi becézéssel elfogadnám. Vannak más öreges nevek amiket nagyon szeretek pl az Ida, Hédi, Hilda a Hédi Hedvigként is tetszik. A Bernadettet szívesebben viselném ha választanom kellene.
2022. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!