Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A jelenlegi gazdasági helyzet...

A jelenlegi gazdasági helyzet mennyire változtatott a gyermekvállalási kedveteken?

Figyelt kérdés
Volt aki első babát tervezett, és halasztotta emiatt? Vagy aki nem az első babában is gondolkodott, lemondott róla (vagy halasztotta) emiatt?
2022. nov. 4. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem változtatott. Januárban születik az első gyerekünk.
2022. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem változtatott.


A férjemnek van egyelőre biztosnak tűnő munkája, én gyeden vagyok, most várandós a másodikkal, most így még vagy 2,5 évig lesz havi fix bevételem csed/gyed+csp+adókedvezmény formájában. Van megtakarításunk, nem mondom, hogy nem ke visszafogni a kiadásinkat az infláció miatt, ha továbbra is szeretnénk havonta kicsit félrerakni, mert de, vissza kell fogni és lemondani erről-arról, de egyelőre nem fenyeget a tönkremenetel és éhen halás veszélye.


Ha valami nagy gáz beütne, a család sem hagyna éhen halni, bár ilyentől azért nem félünk.

2022. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Mi lemondtunk a másodikról végleg, aztán becsúszott a tesó, szóval elméletileg igen, gyakorlatilag nem.
2022. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire.
2022. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem változtatott.
2022. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtatott. Mindenféleképpen 2 gyereket szerettünk volna, februárra várjuk a másodikat. Annyi, hogy most nem vásárolunk össze-vissza mindent, mint 2 éve a lányom születésénél.
2022. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem változott.
2022. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor terhes lettem még nem lehetett látni, hogy ekkora válság jön. De amúgy egy gyereket mindenképp akartunk volna. Viszont abban egyre biztosabb vagyok, hogy több nem lesz. Nem kizárólag a pénz miatt, de az is közrejátszik.
2022. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem változott, 5 van, most "készül" a hatodik
2022. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Plusz egy indok, hogy miért ne legyen második.
2022. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!