Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő aki...

Van itt olyan szülő aki bánja, hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyermekem, de tisztában vagyok vele, hogy értelemszerűen ez egy olyan dolog ami örök felelősség, a halálunk napjáig és azután. Számtalan történetet olvastam, amikben emberek névtelenül és őszintén leírták, hogy megbánták, hogy szülők lettek és ha újra választhatnának, gyermektelenek maradnának. Szerintem ezek ugyanolyan jogos érzések mint az, ha valaki úgy gondolja gyermekkel, szülőként teljesült csak ki igazán. Nehéz lehet például olyan gyermekről gondoskodni és szeretni akit nem is akartunk igazán.


Aki így érez, érdekelne, hogy hogyan navigálja ezeket az érzéseket és milyen hatásai vannak ennek a mindennapokra?



2022. nov. 8. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Még minidig van, ezt ismétlődően megkérdezik itt.


Sok mindent nem lehet vele kezdeni, el kell fogadni, hogy tévedtem, nagyon nehéz, de előre kell teknteni.

2022. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Sosem tudnám azt mondani, hogy megbántam, mert egy emberi lény, aki ha rámmosolyog, akkor én minden túlzás nélkül szétcsúszok, belőlünk lett, a mi döntésünk eredménye. Tehát őt, mint lényt nem bántam meg, DE! Nem is teljesedtem ki az anyaságban, sőt... vannak napok, amikor szenvedek. Alapjáraton önző vagyok és türelmetlen. Hozzá pedig pont nem ez kell, így nagyon sokat gondolkozom azon, hogy nem vagyok anyának való és szegénykém jól beválasztott... Előtte még 2-3 gyereket idealizáltunk, de nem lesz testvére.
2022. nov. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Hasonlóan vagyok, mint a második válaszoló. A világon a legjobban szeretem a gyermekem, de én is önző és türelmetlen vagyok, nem vagyok egy anyatípus. El tud durranni az agyam, ha valami veszélyeset csinál, amit már ezerszer megbeszéltük, hogy nem szabad, ezen kívül azért igyekszem türelmes lenni, sokat szeretgetem, mert amúgy nagyon aranyos, és ez a szeretet semmihez sem fogható. De tényleg nem tudok csak az anyaságban kiteljesedni. Most jön a második gyerek, és ki is jelentettem, hogy több nem lesz, pedig mi is hármat szerettünk volna.
2022. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy. Minden szülőn látszik az önfeledt boldogság, csak mi gyermekmentesek irigykedünk rájuk folyamatosan.
2022. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem az irigykedés a téma, hanem érthetetlen, hogy egy gyermekmentesen tökéletesen boldog egyén mi a bánatért leli örömét abban, hogy szabadidejében gyerekvállalás kérdésben trollkodik.
2022. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5-ös ez teljesen jogos. Ugyanolyan mint a másik véglet, mert sokszor a gyerekes emberek is trollkodni járnak a gyermekmentes csoportokba, mintha zavarná őket, hogy valaki nem akar szülő lenni. Szerintem ha valaki boldog a választott életében -és ez minden témában igaz- nem szól bele máséba.
2022. nov. 8. 16:00
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen egyetértek.
2022. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
A mindennapokra nálam olyan hatással van, hogy semmi értelme élni, minden nap csak azt várom, hogy végre lefeküdhessek és kikapcsoljam magam
2022. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Bonyolult,van amit bánok: lógó mell,kijött aranyér,kevés alvás. Minden mást imádok benne,de igen vannak fárasztó napok vannak jobbak.
2022. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Én csak egy olyan anya gyereke vagyok, akit rábeszééltek a gyerekvállalásra. Ő mindent maximálisan tökéletesen, tudatosan igyekezett csinálni, de mindig éreztem, hogy valahogy nem kerek a kapcsolatunk. Egyszerűen képtelen vagyok a mai napig ragaszkodni hozzá, vagy szeretni őt... idegesít minden megnyilvánulása. Idős már, így ha szükséges, segítek neki, mivel teljesen egyedül van, rajtam kívül senkire sem számíthat... de az egész találkozást igyekszem minél hamarabb letudni, és minden mondatomat színjátéknak érzem.

Nagyon nagy hiba volt, hogy nem vetetett el, mindketten jobban jártunk volna.

2022. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!