Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő aki...

Van itt olyan szülő aki bánja, hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyermekem, de tisztában vagyok vele, hogy értelemszerűen ez egy olyan dolog ami örök felelősség, a halálunk napjáig és azután. Számtalan történetet olvastam, amikben emberek névtelenül és őszintén leírták, hogy megbánták, hogy szülők lettek és ha újra választhatnának, gyermektelenek maradnának. Szerintem ezek ugyanolyan jogos érzések mint az, ha valaki úgy gondolja gyermekkel, szülőként teljesült csak ki igazán. Nehéz lehet például olyan gyermekről gondoskodni és szeretni akit nem is akartunk igazán.


Aki így érez, érdekelne, hogy hogyan navigálja ezeket az érzéseket és milyen hatásai vannak ennek a mindennapokra?



2022. nov. 8. 14:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem!! Én mindig akartam gyereket, és imádom a gyerekeket, szerintem aki ezen elgondolkodik az nem igazán áll meg készen az anyaság rá, vagy egyáltalán nem is akar, amivel nincs gond.
2022. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem többen megbánják, főleg ha pl adhds gyerekük van.

Persze sohasem vallanák be. Ma már senki sem őszinte még magához sem.

2022. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
65%
Ha csak azoknak az embereknek lennènek gyerekeik akiknek való gyerek akkor már az emberiség kihalt volna
2022. nov. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem halt volna ki, de nem is szaporodott volna el 8 milliárd főre (kiirtva minden élőlényt maga körül). És arányaiban is sokkal kevesebb nélkülöző, lelki sérült nyomorult szenvedne.
2022. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!