Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adószámos magánszemélyként,7-e...

Adószámos magánszemélyként,7-es adószámmal terhesen, rendesen jár ilyenkor is majd gyes, gyed? Táppénz mint olyan?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a jogosultságod a tgyáshoz-gyedhez, akkor természetesen ezek is járni fognak, az összegüket befolyásolhatja, hogy mit számlázol. Művészeti tevékenység, lakásbérbeadás?
2010. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Művészeti tevékenység, és más munkaviszonyom nem volt, ez viszont több, mint 1 éve van.

Eddig a sulik miatt biztosított voltam, most készülök szerződni az apeh-nél, tudod, a havi 4950ft-os tb, jövő hónaptól nincsen tb-m, ha jól sejtem. De eddig mindig volt.

Ilyenkor mi van? Mindenhol azt írják, hogy x biztosított nap...stb...egész életemben biztosított voltam.

2010. szept. 29. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

z x. biztosított nap olyan napot jelent, amikor a bevételedből vontak egészségbiztosítási járulékot. Ilyen napból kell 365 nap a szülést megelőző két éven belül ahhoz, hogy járjon a tgyás-gyed. Az APEH-os biztosítottság nem ilyen, azzal kizárólag az ingyenes egészségügyi ellátásra szerzel jogosultságot, másra nem.

Az iskolád idejéből Ha nappali volt, akkor 180 napot előzetesen beszámítanak a szükséges időbe, de ha a művészeti tevékenységedből származó jövedelem után nem fizettél egészségbiztosítási járulékot további legalább 185 napig, akkor nem fog járni csak a gyes.

2010. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen érthetően leírtad.


Sajnos az iskolák mellett nem igazán dolgoztam.


De most talán úgyis változik a rendszer, mintha hallottam volna olyat, hogy meghosszabbítják a gyest, és rövidebb lesz, vagy nem is lesz gyed.


Az a baj, hogyha most munkát akarnék, tuti sehol nem vennének fel.

Meg nem tudna meglenni 180 nap sem.

Vagy ha tp-n leszek mondjuk utolsó hónapban, az is beleszámít?

2010. szept. 30. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!