Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, hogy magánszemélyként tiltakozzak az abortusztörvény szigorítása ellen? Nagyon felháborítónak tartom! 19/L

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 20:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de ha Te megtudod, áruld el nekem is. Csatlakozom.
2011. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%

Még egy jelentkező! Ez undorító!


"A Kossuth Rádió adatai szerint tavaly 43 ezer terhességmegszakításból 41 ezret indokolt az anya azzal, hogy kilátástalan helyzetbe kerülne, ha megszületne a gyerek. A Jobbik ezeknek az anyáknak lehetetlenítené el az abortuszt."


Miért szülessen egy gyerek olyan családba, ahol nem tudják vagy nem akarják felnevelni? Annak legyen ilyen élete, aki ezt a törvényt kitalálta!

2011. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

A gazdasági helyzet a béka segge alatt és nincs munkalehetőség se... hova szüljön az ember? Én személy szerint így is rettegtem a terhességtől, amíg volt párom, hiába szedtem rendesen fogamzásgátlót. Összeomlanék ha idő előtt teherbe esnék. Márpedig ez tisztességes védekezés mellett is megeshet.

El fogok menekülni ebből az országból!

2011. márc. 30. 20:27
 4/41 anonim ***** válasza:
53%

És nekem milyen lehetőségeim vannak tiltakozni a kivégzett gyermekek nevében?

Azért indokolják az "anyák" kilátástalan helyzettel a tettüket,mert másképp nem engedélyezik az abortuszt,és a 43ezerből nagyon kevés az,akinek valóban oka lehet rá.

És az ok nemi erőszak,vagy súlyosan fogyatékos gyermek,nem pedig a "megszakítással védekeztünk,és becsúszott",vagy az elfelejtettem a gumit,vagy a tablettát.

2011. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN MEGKÉREK MINDEN ABORTUSZ ELLENEST, HOGY NE ÍRJON NEKEM IDE, MERT SÜKET FÜLEKRE TALÁL. NEM TUDTOK MEGGYŐZNI.
2011. márc. 30. 20:34
 6/41 anonim ***** válasza:
70%

Mielőtt felháborodsz,elgo9ndolkodhatnál a következőkön:

Egy gyereket nem elég megszülni,azt szerető családban,felelősen fel is kell nevelni,és ehhez megfelelő anyagiak is kellenek! Szüksége van fedélre a feje felett, megfelelő élelemre,ruhára,iskoláztatásra stb.

Ha az anya ezt nem tudja biztosítani,akkor felelőtlenség a nyomorba világra hozni! Így is nagyon sok nyomorban élő gyerek van ebben az országban.

Te biztosan jó anyagi háttérrel,szülőkkel rendelkezel,ezért nem vagy képes józanul gondolkodni,és másokkal törődni.

Rákosi idejében tiltott volt az abortusz. Akkor sok gyerek született. De akkor MINDENKINEK volt munkája,nem úgy,mint most! Ennek ellenére nagyon sok nő meghalt,vagy megnyomorodott a sok tiltott abortusz miatt!

Felvilágosításra van szükség,a fogamzásgátló szerek ingyenessé tételére,akkor kevesebb nem kívánt terhesség lenne. Ez lenne a megoldás,nem az abortusz betiltása.

2011. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%
Bocs. A válasz nem neked,hanem a 20.29-nek szól.
2011. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha az állam több kukába kivágott,kutyákkal megetetett,agyovert,éheztetett,bántalmazott lelki és testisérült gyereket akar az országba,tegye csak!Mert ez a törvény ide fog vezetni!!!Meg oda hogy a faluvégén a "pista bácsi"fog abortuszt végezni,mert már egyszer látott olyat "diszkóverin" és annyi meddővé tett nő lesz,hogy a fele is sok....
2011. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van az előttem szólónak, utána meg megy a sajnálkozás, hogy szegény alultáplált gyerekek, meg szegénység, meg nem tudja fizetni a számlákat, nem futja kajára, gyereknek ruhára. Ha lenne elég munkahely akkor nem lenne ezzel semmi gond. Én is nagyon szeretem a gyerekeket, és mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni. 22 éves vagyok, lassan egy éve nem találok semmi munkát, ha találok mikor lesz olyan a körülmény? Egy gyereknek enni kell adni, a szívem szakadna meg ha nem tudnék legalább egy vajaskenyeret adni neki. Vagy ha az óvodában a többiek csokit kapnának én meg nem lennék képes neki megadni. Sajnos mostanában előfordul, hogy nincs kenyér itthon, vagy bármi más. Aki átélte az tudja, miről beszélek, amikor már annyira éhes vagy, hogy bármit megennél. Édesanyám kap munkanélkülit még két hónapig, abból élünk ketten, 5000 forintunk sem marad egész hónapra élelemre, ruhára vagy bármi másra meg egyáltalán. Kölcsönökből élünk a rokonoktól, és reménykedünk, hogy lesz jobb, hogy lesz munka, bármilyen munka és vissza tudjuk fizetni az eddig kölcsön kapott pénzt!

Gondold ezt végig. Nem hiszem, hogy egyetlen vagyok aki ilyen cipőben jár. Ha terhes lennék szerinted tudnám vállalni? Jobb bele sem gondolni, ott bolondulnék meg. Anyja apja szerető családja lenne, de éhezne, alultáplált lenne. Ruhákat meg esetleg a családsegítőből hordanánk. Gratulálni tudok annak aki ilyen gyerekkort kíván bárkinek is.

2011. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

És mielőtt bárki belinkelné nekem azt a videót, amin kikaparnak egy magzatot és mutatják premierplánban a teljes műveletet, aztán meg a kis kezét odarakják egy pénzérme mellé, kérem, hogy ne tegye!

Láttam. Nem győz meg.

2011. márc. 30. 20:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!