Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 éves,apukájához költözne. ...

11 éves,apukájához költözne. Milyen formai dolgokat kell intéznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiam 11 éves, apukájához szeretne költözni.

Eddig a 2 hetente 2nap verzió volt.

Abszolút nem vagyok ellene,támogatom ,és átbeszéltük vele a menetét.

Viszont most a rám vonatkozó dolgok érdekelnének,hátha volt másnál is így.

Tehát ha már apukájánál lesz,papírokat átiratni,rendben..családi pótlék lemondás is rendben.

Nade mivel ugye elváltunk,egyenlőre nem tudom hova kell még pluszban ezt bejelentenem?

Köszönöm a hasznos infókat.



2022. nov. 21. 21:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sok családban még mindig az a berögződés, hogy az anya feladata munka mellett (!) a gyereknevelés, háztartás vezetése. Közben pedig ha a szoptatást nem számoljuk, nincs olyan teendő egy babával sem, amit apuka ne tud elvégezni, megcsinálni. Csak ugye a legtöbb nő már akkor örömtáncot jár, ha a férje délután hajlandó 2x15 percet figyelni a gyerekre, amíg anyuka esetleg letusol, összepakol a konyhában.

Én így nem tudnék élni, nálunk alap volt az, hogy a férjem nem "besegít" a saját gyereke körüli teendőkbe, hanem ugyanúgy kiveszi a részét, ahogyan én. Így a mai napig nem esik kétségbe, ha itthon maradnak ketten egy hétvégére, vagy ha beteg lesz a lányunk és ő viszi orvoshoz, ő van itthon vele. A gyerek is ugyanúgy ragaszkodik hozzá, nincs az, hogy csak anya kellene és rohanjak azonnal, mert nem képes megnyugtatni. Semmi gond nincs azzal, hogyha apukához is ugyanúgy ragaszkodik a gyerek. Ezt kéne inkább szorgalmazni, nem azt, hogy a nők szakadjanak bele a munkába, gyereknevelésbe is, a férfiakról pedig utcát nevezzenek el, ha hajlandó kettesben lenni a gyerekével huzamosabb ideig.

2022. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok.

Engem lepontoztak, holott a kérdésre válaszoltam. Biztos valamit kihagytam, azért nem volt hasznos. De ki nem egészítette senki.


Miért elképzelhetetlen, hogy valaki nem csak a spermadonort látja a gyereke apjában, hanem a szülőtársat? Tehát aki ítélkezik, olyan férfitól vállal gyereket, akiből nem nézi ki, hogy képes a gyereket nevelni?


Vagy nézzük az apa szemszögéből, ha az anyához kerül a gyerek... hogy képes lemondani a gyerekéről??? Ja,a kettős mérce...


Az is elképzelhetetlen, hogy felnőtt emberek megbeszélik és hoznak egy rohadt nehéz döntést a gyereknek a legjobbat akarva? Csak olyan lehet, hogy márpedig elperelem a gyereket az exemtől, sőt távoltartást is kérek, csak hogy bosszút állhassak rajta, a gyerek meg le van szarva???


Úgy ítélkeztek, hogy nem is ismeritek az adott helyzetet...


Részemről lezárom a témát, mert van a környezetemben is ilyen beszűkült gondolkodású egyén és az ő szemét sem lehet felnyitni.

2022. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Arról szó sincs hogy lemondok a gyermekemről.

Egyszerűen csak Arról van szó hogy szeretne apukájánál lakni.

A viszonyunk az apukával teljesen jó, mindössze 1 faluval lakik odébb.

Azért mert nem kötöm magamhoz és engedem hogy elmenjen még nem érzem úgy hogy lemondanék róla.

Köszönöm a válaszokat

2022. nov. 23. 10:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!