Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy párnak nem lehet közös...

Ha egy párnak nem lehet közös gyereke, de nagyon szeretnének, akkor miért nem fogadnak örökbe egy babát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, és ez magánügy, csak egyszerűen nem találok rá ésszerű magyarázatot. Persze biztos van rá, szörnyű dolog lehet, ha nem lehet saját baba, és biztosan mindenki másképp "reagálja le", de ha annyira szeretnének szülők lenni, akkor mégis mi miatt nem döntenek az örökbefogadás mellett?

Csak mert az ismerőseim körében van egy pár, akik már 10 év próbálkoznak, de nem jön a gólya... Nekem szívem szakad meg miattuk, de nem értem, hogy akkor miért nem fogadnak örökbe. Persze ezt nem említettem nekik, mert tudom, hogy nem sok közöm van hozzá. Csak hát sok embernek az örökbefogadás után összejön a baba, mert "lenyugszanak".


2010. szept. 30. 11:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj, nehohgy félre értse valaki, hogy olyan hülyén fejeztem be a mondandóm. Terszmészetesen ne azért fogadjank örökbe, hogy hátha összejön azután a saját gyerek. Csak egy örökbefogadott babával is lehetnek ugyanolyan boldogok, és még akkor ott van a lehetőség arra, hogy összejön a saját, mert megnyugodnak.
2010. szept. 30. 11:27
 2/10 A kérdező kommentje:
*félreértse
2010. szept. 30. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Az örökbefogadás egy nagyon komoly döntés. Több részből is. Tudja e szeretni azt a csöppséget, mintha a sajátja lenne? Nem az ő véréből való, nem ő hozta a világra.Nekem is lennének fenntartásaim, és amíg egy kicsi remény van rá, hogy teherbe eshet az illető, én sem vállalnám fel addig ezt a nehéz döntést.
2010. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

NEkem ugyan van gyerekem, tehát nem egészen vagyok illetékes a kérdésben, de picit mégis.

Ugyanis látom, hogy a négy gyerekem mennyire más-más tulajdonságokat örökölt, fel lehet ismerni bennük egyes családtagokat. Az alapadottságokat neveléssel KICSIT lehet változtatni, de alapvetöen nem. Tehát hogy konkrét példát is mondjak, az egyik gyerek ugyanúgy, mint az öcsém egy borzasztó lassú tipus, alig lehet kivárni, mire elkezd egy munkát, az alaphozzáállása, hoyg "van még elég idö, majd megcsinálom". Ezt sehogy sem lehet megváltoztatni, ö mindig ilyen marad, az egyetlen eredmény, amit el lehetett érni, hogy megszokta, hogy saját magának felállit egy idöpontot, amikor legkésöbb el kell kezdenie, és igy a legtöbbször azért sikerül idöben elkészülni.

Az egyáltalán nem igaz, hogy egy gyerek olyan lesz, amilyenre neveled, erkölcsi kérdésekben valószinüleg hasonló lesz, de egyébként alapvetöen az örökölt tényezöktöl függ.


Amiért ezt elmesélgettem: ha örökbefogad valaki egy gyereket, akkor sosem tudja, hogy milyen tulajdonságokat örökölt a biológiai szüleitöl, és ez sokak számára túl nagy kockázat. Én sem fogadnék olyan gyereket örökbe, akinek a szüleit és a családját nem ismerem. A másik gond az, hogy a az örökbe fogadható gyerekek nagyobb része nem magyar tipus, hanem cigány, ázsiai, amivel alapesetben még nem lenne baj (most ha eltekintünk az elöbb emlitett öröklödés témájától), de a társadalom nagyrésze nem fogadja el, hogy két fehér embernek a gyereke szines, és a GYEREKET fogják ezért állandóan piszkáni, csúfolni. Ezzel a gyereknek nem lesz jobb sora attól, hogy egy családban nö fel.

2010. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem fogadnék örökbe, inkább akkor maradnék egyedül vagy a férjemmel.

Túl önző vagyok ehhez, azt hiszem, én nem tudnám másét nevelni, még akkor sem, ha már 1 naposan nálam van.


Aztán meg a fene tudja, szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben.

De a barátaidnak biztos megvan rá a nyomós okuk, hogy miért nem fogadnak örökbe.

2010. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, van benne valami, amiket mondtok.

De ennyi erővel lehet, hogy a gyerekem pszichopata lesz, mert nekem az ükapám volt az, a férjemnek meg anyai ágon valami harmad- negyed unokatestvére, és pont az én gyerekemen jön ki. Nem? Ez csak egy példa, ne kössetek bele, nem tudom, hogy a pszichopatizmus milyen módon öröklődik.

És van 2 másik ismerősöm, akik örökbefogadottak. Az egyik egyetemet végzett, a másik annyira nem egy zseni, de értelmes, aranyos, leérettségizett és kitanult egy szakmát. Az előbbinél pont az a helyzet állt elő, hogy miután örökbefogadták, összejött a szülőknek 2 saját gyerek is.

És értem én, hogy nem lehet tudni, hogy mennyire lesz értelmes a gyerek meg hasonlók, de saját gyereknél is előfordulnak olyan dolgok, amikre nem is gondolunk, mert a családban csak hordoztuk a géneket, de eddig nem jött ki a családban az a betegség, adottság, stb.

2010. szept. 30. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéltük a férjemmel, ha nem lehet saját, akkor sem fogadunk örökbe. Sajnos nem vagyok valami emptikus, nem tudom elképzelni, hogy más gyerekét úgy tudjam kezelni, feltétel nélkül szeretni, mint a sajátomat.
2010. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A második vagyok mégegyszer: abban igazad van, hogy a saját gyerekkel is lehetnek gondok, de akkor az emberben az van, hogy az én gyerekem, tölem illetve a páromtól örökölt tulajdonságokat, és kész. Ha viszont olyan tulajdokságok kerülnek elö az örökbefogadott gyereknél, ami nem tetszik, akkor mindenkiben felmerül, hogy ezeket a szüleitöl örökölte, és ki tudja milyenek is lehettek ök - szóval sokkal nehezebb elfogadni a negativ tulajdonságokat.

Ez hasonlit kicsit ahhoz, hogy ha a saját kapcsolatodban valami gond, akkor ahhoz máshogy állsz, mint egy másik pár esetében - itt is rengetegszer olvashatod, hogy ha ez vagy az történt, akkor azonnal válj el, ha te vagy ebben a helyzetben, akkor azért kétszer is meggondolod.


Az viszont igen gyakori, hogy örökbefogadás után - mivel a stressz elmúlik - sokkal több esély van egy saját gyerekre is, és ilyenkor megint sok esetben az "idegen" gyereket kevésbé fogják szeretni.

2010. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó, végül is meg lehet érteni, hogy valaki így gondolkozik, csak nekem ez furcsa, persze megértem ezt a "nézetet" is.

Viszont nem tudom, hogy ha születik egy saját gyerek, akkor tényleg kevésbé szeretik-e az örökbefogadottat. Az ismerősöm azt mondja, hogy másképp szereti az örökbefogadottat, mint a sajátjait, de nem kevésbé. Sőt... Persze azt azért nem meri kijelenteni, hogy jobban, de mindig azt mondja, hogy őt 10x jobban féltik elengedi bárhova is, nehogy történjen vele valami, mert az van bennük a férjével, hogy ha ő nincs, akkor nem lennének saját gyerekeik sem.

2010. szept. 30. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Megint az elözö vagyok:


elöször itt egy mai kérdés, olvasd el, mert kapocsolódik a véleményemhez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az meg, amit utoljára irtál, hogy hallotttál olyanról, hogy az örökbefogadott gyereket azért még jobban szeretik, mert neki köszönhetö a másik/többi gyerek - ez biztos igaz, én is ismerek ilyen családot. De ismerek olyat is, ahol utána az örökbefogadott gyerek többé "nem volt érdekes", nem igazán szerették és alig foglalkoztak vele, mert "nem igazi" gyerekük.


Én nem mondom, hogy senki se fogadjon örökbe gyereket, aki komolyan gondolja, az tegye meg. DE!! azért jól gondolja meg, mert visszacsinálni len igazán lehet, meg a gyereknek sokkal rosszabb, ha egyszer odaveszik magukhoz és utána ök IS eldobják maguktól. Sokan úgy fogadnak be gyereket, hogy naivan elképzelik, hogy csak szép és jó élményeik lesznek, a gyerek "hálás" lesz nekik ezért - és utána meg nagy a csalódás, hogy nem minden megy simán, vannak gondok, a gyerek természetesnek veszi, hogy ök vannak ott szülöként.

Aki ezeket a gonokat IS elöre felismeri, és felelöségteljesen vállaja, azokat becsülöm érte, de akiknek ez nem menne, azok jobb, ha nem teszik egy gyerek és a saját életüket tönkre.

Mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy ilyen nagy felelösséget mer-e vállani, és jobb, ha inkább nem fogad örökbe gyereket, mint hogy nem tudja a vállalt feladatot elvégezni.

2010. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!