Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol folytatnátok az életet...

Hol folytatnátok az életet egyedülálló anyaként?

Figyelt kérdés
Budapesten van lakásom és munkám viszont mióta megszületett a kicsi jobbnak láttam hazautazni a szüleimhez, hogy legyen segítségem és szép helyen cseperedjen. Mivel ez egy vidéki falu így teljesen burokban éltünk viszont most már döntenem kell, hogy itt ragadok vagy visszamegyek nulla segítséggel a régi életemhez.. Azt hozzátenném, hogy a lakásom nagyon kicsi és rossz környéken van. Őszintén rettegek, hogy nem vagyok ehhez elég erős, de attól is rettegek, hogy itt ragadok a szüleimnél felnőtt nő létemre amit nagyon nem szeretnék.. A gyerekemet is féltem az éles váltástól hiszen eddig idilli, ingerszegény környezetben nevelkedett és ezt cserélném le a nyüzsgő, büdös, sz.ros utcákra. Ugyanakkor tartok tőle, hogy nem fognak kapkodni egy egyedülálló anya után egy új munkahelyen ha maradok..

2022. nov. 30. 05:58
1 2 3
 1/29 Derjaderja ***** válasza:
81%
Én nem mennek oda vissza. Megyeszékhelyen nem merül fel albérlet? A budapestit meg kiadhatod.
2022. nov. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
51%

"...eddig idilli, ingerszegény környezetben nevelkedett..."


Hát az ingerszegény környezet mondjuk épp nem idilli egy kisgyereknek, de mindegy. Mennek vissza Budapestre a munkahelyemre.

2022. nov. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem attól idilli, mert ingerszegény! Az ingerszegénység egyikünknek se tesz jót mégis bele szerettem volna írni, hogy átfogóbb leírást kapjatok a helyzetről. Mindenkinek köszönöm aki ír.
2022. nov. 30. 06:14
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vidék, mennyire van távol Budapesttől? Csak hogy mondjuk ha kedvetek szottyan, simán el tudtok menni a szüleidhez egy hétvégére akár?

Csak azért, mert az egyedülálló anyaságnak nem csak a fizikai része rohadt nehéz, hanem az érzelmi is. És jó, ha van szerető családod, akikhez bármikor mehetsz.

Én közel 8 évig neveltem egyedül a kislányomat. 15 hónapos volt, amikor egyedül maradtam vele. És nálunk nincsenek nagyszülők, rokonok se nagyon. És iszonyat nehéz volt. Főleg érzelmileg. A munka/háztartás rész nem volt vészes, mert hát ketten nem csináltunk akkora kupit otthon. Meg szerencsémre a munkám is elég rugalmas. De lelkileg nagyon megterhelő volt.

2022. nov. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Derjaderja ***** válasza:
89%

2. Szerintem jó értelemben is lehet ingerszegény. Csend, nyugalom, sok természet, kevés autó. Egy pici gyereknek tökéletes 3 szerető felnőtt mellett. Biztos azért 1-1 jatszótér is van.

Ha nagyon vidék, az inkább az iskoláztatasnàl lehet gond.

Nekem a Belvárosba bemenni is borzasztó, sok helyütt orvosi szempontból káros a szmog és a zaj. Sok húgyos, koszos utca. Persze más egy zöldövezetibb lakótelepi lakás, az jó hely lehet szerintem is.

2022. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
4%
Férjeddel/pároddal mi lett? Új partnert nem tervezel keresni?
2022. nov. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék vissza, de én alapból képtelen vagyok városban élni. Biztosan a ti falutokhoz közeli városban is van munkalehetőség. A fővárosi lakást meg kiadnám.
2022. nov. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy valaki vidéken él még nem ingerszegény a környezet, főleg egy kicsi gyereknek nem, akinek még teljesen új minden.Az, hogy nem másodpercenként 100-1000 autó hajt el mellette, hogy nem totál hangzavar van ha kiléptek az utcára meg a többi attól még bőven érheti inger.Az csak tőled függ, hogy mennyi.


Ha valaki eldönti, hogy képes egyedülálló anyaként élni a gyerekével családi ,,segítség" nélkül.Nyilván azért néha mennének a szüleid vagy épp te hozzájuk, akkor szerintem képes is rá.

Nem tudom mennyi idős a gyereked, de ha pld munkahelyet ott körülményes találni vagy ilyesmi ,akkor én mennék vissza.Ha anyagilag meg tudod teremteni a saját eltartásotokhoz szükséges összeget akkor miért ne?

Ha meg alapvetően képtelennek érzed magad, hogy egyedül felnevelj egy gyereket akkor maradj anyukádéknál, nőj fel kicsit és utána indulj neki, addig meg halmozz fel tartalékot(anyagit) ha tudsz.

2022. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

“Ha meg alapvetően képtelennek érzed magad, hogy egyedül felnevelj egy gyereket akkor maradj anyukádéknál“

Nagy félreértés, hogy azért van rájuk szükségem, mert nélkülük nem tudom felnevelni.. Látszik, hogy aki nincs benne nem látja át igazán az érzelmi oldalát.

Annyira nem vidék, hogy ne lenne ovi/suli, de munkahelyet nehezen fogok találni. 150 km a táv így azért nem annyira kevés.

2022. nov. 30. 09:25
 10/29 babyboom567 ***** válasza:
76%
Ha saját lakásom lenne,semmi pénzért nem laknék anyámékkal(sőt,hamarabb mennék anyaotthonba,mint,hogy vele keljen lakni).De mindenki más, lehet neked normális szüleid vannak.
2022. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!