Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről?

Mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés

Van egy nő aki gyereknevelés videókat csinál. Szerinte nem szabad semmilyen módon büntetni a gyereket, nem szabad sürgetni ha indulni kell valahova, nem szabad felemelni a hangod.... Stb. Még a sarokbaállitás is ördögtől való. Tehát magyarán semmilyen módszerrel nem szabad büntetni. Dac korszak pedig nem létezik csak a szülő nem tudja kezelni a gyereket.

És van gyereke 2 szóval még azt se lehet mondani h majd megtudja.

Szerény véleményem szerint pedig baromság hogy semmilyen következménye nincs a gyerek tetteinek. Még csúnyán se lehet nézni ha valamilyen szabályt nem tart be, mert nyilván te vagy a hülye, te rontottál el valamit.


2022. nov. 30. 20:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mik az ő módszerei, amiket hatásosnak vél helyette? Gondolom ezeket is megoszthatja.
2022. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

A büntetés elkerülésével egyetértek. Dackorszak és határfeszegetés van, de valóban nem mindegy, hogyan kezeli a szülő. A következmények lehetnek logikusak, ez nem büntetés, hanem ok-okozat. Azt pedig jó, ha a gyerek megtanulja, hogy hatással van a környezetére a cselekedeteivel.

Szerintem az is ok, ha a szülő jelzi, hogy vannak határai, de az már nem mindegy, hogy ezt hogy teszi. Pl ha visszaél a szülő-gyerek hierarchiával vagy a gyermek védtelen helyzetével azt korántsem tartom egészséges és jó dolognak.

Amúgy ez ki?

2022. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hát ezek hogy legyenek egyértelmű szabályok, meg kell beszélni a gyerekkel, hagyni kell kibontakozni..... Stb

Ez mind szép és jó meg persze egyet is értek vele. Nade itt jön a de. Pl az én fiam sokszor hiába tudja hogy valamit nem szabad, csakazértis csinálja. Ha szépen szólok még jobban. És ugyan ezt akár többször újra. Pedig egyértelműen meg van mondva, el van magyarázva neki h miért ne.


Pl konektort piszkálja. Elmondom hogy ne csinálja. Tudja megbeszéltük nem szabad, megrázza az áram stb. Ő pedig csakazértis újra meg újra és ha rászólok még jobban. Most akkor hagyjam rá. Mert ha szépen szólok nem reagál, csúnyán nem szólhatok, szobájába nem küldhetem, félbeszakítani nem szabad, hagyni kell tapasztalni.... Stb

2022. nov. 30. 21:14
 4/25 A kérdező kommentje:
Tiktokon fut boldoggyerek néven
2022. nov. 30. 21:15
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Sokszor valóban túltolja a csajszi a dolgot, viszont nagy vonalakban egyetértek a szemlélettel

A lányom pici kora óta "montessori" elvek alapján van nevelve, és hasonlóan nevelem mint amit az említett csajszi próbál terjeszteni

Nálunk bevállt, ebben nőtt fel

Büntetés helyett logikus következményei vannak a tetteinek

Nem sürgetem soha, inkább 15percel előbb kezdek bele az elindulásba

És hasonló könnyen a mindennapi életbe illeszthető dolgokat alkalmazok

2022. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%

Az illető tiktokos szülő nyilván nem konkrétan a te konnektoros példádról beszélt, amikor azt mondta, hagyni kell.

Te nem boldogulsz a gyerekeddel (ami időnként minden szülőre igaz), és egy netes tartalomgyártón kéred számon ezt? Mintha ő mondott volna olyat, hogy igen, a konnektorba nyúlásnál hagyd kitapasztalni a dolgot, ergo hadd rázza meg az áram...

2022. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez általános "probléma", a gyerekek idegrendszere folyamatosan fejlődik. Nem tudják szabályozni ezt még magukban, így felnőtt segítségre van szükségük. Sokszor pl ha mondod hogy nem szabad és visszanéz rád mosolyogva és csinálja mégis, az nem a huncutság jele. A mosoly a diszkomfort érzetet mutatja, hogy ő tudja ám, hogy nem szabad, de nem tud ellenállni és visszanéz rád, hogy segíts neki ebben.

Persze, a gyerekeknek sokszor 150 ezerszer kell valamit újra és újra elmondani, mire igazán célt ér vagy megérik rá, hogy betartsa az adott szabályt. Semmiképp nem állítanám sarokba, de természetesen nem is hagynám, hogy piszkálja a konnektort. Minden egyes alkalommal, bármennyire is fárasztó nekem, odamennék, leguggolnék és elmondanám hogy a konnektorba nem nyúlunk, mert veszélyes és felsorolnám, mi mindent teszünk igazából a konnektorba. Egy idő után mondjuk mondanám, hogy hohó! Nézz csak a kezedre... biztos hogy ez egy porszívó/hajszárító dugasz? Neeeeem, akkor gyere gyorsan el a konnektortól - és elterelném.

Fárasztó? Bazira. De ilyen a gyerekekkel.


Nem értem a lepontozásom okát :D de nem is igazán érdekel. 2-es voltam


Hajrá mindenkinek, ez egy kemény meló✌

2022. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Én nagyjából hasonló elvek szerint nevelem a gyerekem, és működik. 3 éves. Büntetést még sosem kapott, max logikus következménye volt a tetteinek. Legtöbbször együttműködő. Van olyan hogy nem, akkor tudom, hogy most jön a sírásmeghallgatás eszköze. Ritkán azért én is kiborulok, elfogy a türelmem. Ettől függetlenül azt látom, hogy a lányom érzelmileg érettebb mint a kortársai (és ezt az óvónénijei is visszaigazolták, anélkül hogy én kérdeztem volna) és igazából ez a célom vele. Egy érzelmileg intelligens, magabiztos gyereket szeretnék nevelni, aki képes felismerni az érzéseit és képes kifejezni az igényeit, van saját véleménye, és vannak énhatárai (igen, már most is).

Szóval alapvetően - ami lejött belőle - jó a csaj iránya, viszont a stílusa, a kommunikáció borzasztóan idegesítő, valamint a nesze semmi fogd meg jól videói, amiből max azoknak derül ki valami, akik alapvetően ismerik a hasonló módszereket és ezzel próbálja tukmálni a fizetős tartalmait, irritáló.

2022. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
Én így nevelem és működik. Én kisbaba korától így csinálom, szóval fogalmam sincs, hogy könnyű gyerek, vagy a módszer jó. Sosincs büntetés, persze az ember agya elkattan néha és felemelem a hangom (rossz beidegződés, sajnos velem sokat kiabáltak gyerekként) de bocsánatot tudok kérni tőle, ha hibáztam. Szerintem a konnektort érdemes biztonságossá tenni, mert mivel nem lehet piszkálni, baromi érdekes. Egyébként nálunk vannak következmények, határokat erősen meghúztuk. Én nem elzavarom a szobájába, hanem együtt megyünk be, ott lenyugszik, beszélgetünk róla ilyesmi. Sok választási, döntési lehetősége van, így nem érzi azt, hogy nem tud irányítani semmit, ki sem alakul a hiszti. Szóval nem igaz, hogy ez ilyen ráhagyó nevelés, az ugyanolyan rossz mint az autoriter nevelés. Amúgy én is láttam ezt a csajt, egyetértek vele, de a stílusától és az anyagyalázó beszólásaitól kivagyok. Jó lenne, ha úgy edukálna, hogy közben nem érzed egy darab szarnak magad.
2022. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Na igen. Engem is leginkább a stílusa akaszt ki. Undorító. Mintha ő lenne az atya úr isten és mindenki más meg hülye
2022. dec. 1. 09:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!