Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Onzo vagyok amiert sajnalom a...

Onzo vagyok amiert sajnalom a penzt dragabb babakocsira?

Figyelt kérdés

Megtehetnem hogy dragabbat vegyek, es nekem nem is tetszenek az olcsobb fajtak viszont kicsit sajnalom ra a penzt..barati koromben sem nagyon hasznaltak a babakocsit, es max 2 evesen mar teljesen elhagytak. Mindenkinel mas, lehet hogy mi sokat fogjuk hasznalni de az is lehet hogy egyaltalan nem.

Azt a 200-300-400 ezret el is tehetnem, nem tudom mit csinaljak. Az a baj hogy tenyleg nem tetszenek az olcsok, nem is tartom oket jo minosegnek de megmondom oszinten sajnalom ra a penzt. 400ezerbol mar egy auto is ki jon, es nem mindig tehettem meg ezt hogy ennyiert vegyek barmit is. Rosszul erzem magam emiatt, olyan mintha a gyerekemtol sajnalnam a penzt de ez nem igy van.


2022. dec. 4. 11:51
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Babaágyra pl abszolut nem sajnalom mert tudom hogy evekig hasznalva lesz nem erdekel az ara. De a nagyon draga babakocsi lehet hogy csak penzkidobas
2022. dec. 4. 11:53
 2/30 anonim ***** válasza:
45%
Mi a kerdes? Ha nem tetszik az olcsó, akkor a drágát kell megvenni
2022. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy önző, miért lennél az? Szerintem minden értelmes ember átgondolja nagyobb kiadások előtt, ár-érték arányban megéri-e valami.


150-200 ezer forintért már teljesen jó 3in1 babakocsik vannak, amik tökéletesen ellátják a feladatukat. Nekünk egy Kinderkraft Prime van, tavaly 150 ezerért vettük, nem érzem, hogy kétszer ennyibe kerülővel jobban jártunk volna, nincs rá panaszom bevált.


Annyi, hogy szerintem a minőséget azért figyelni kell, nekem olcsóbb, 100 ezres babakocsi is tökéletes lett volna, de abban az árkategóriában sajna már tényleg nagyon gyenge kocsik voltak tavaly is.

2022. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem önzőség szerintem. Az nem lenne megoldás, hogy drágább modelt, de használtan. Úgy a minőség meg marad, de az ára kevesebb.
2022. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Használtan vettünk kiváló állapotban egy olyan babakocsit, ami boltban újonnan most 300 körül van. Mi 100-at fizettünk érte.

Amúgy a 2-nek igaza van. Ha nem tetszik az olcsó, de megteheted, hogy megveszed a drágát, akkor azt kell megvenni és kész.

2022. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Baba ágy se lesz feltétlen használva esetleg autos ülés amibe érdemes pézt fektetni na azt se azért mert nem fog ordítani hanem hogy biztonságos 😂 de az én gyerekem minden utazasi formát utál… én egy lorrelit vettem itt mindenki lefikázta hogy jajj szétesik de igy kevésbé fáj, hogy szinte nem is használjuk mint ha 400 ért vettem volna. Azt szokták itt írni hogy inkább használtan jobbat de nekem babakocsiból pont nem kellet használt🤷‍♀️ na meg használtan meg főleg nem adok annyit
2022. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell, hogy bűntudatod legyen...


Amit használtan meg tudok venni, azt használtan meg veszem. Gondolok itt hibátlan, márkás ruhákra, babakocsira, esetleg bútorokra, légzésfigyelőre,stb.


Ezek használati tárgyak, eszközök. Amíg egy nagyon kicsi baba használja, nem tudja tönkretenni, nyilván ha a szülők is igényesek. Ki lehet fogni mindenből használtan is csoda szép jó állapotú dolgokat.


Én is meg tehetném, hogy veszek egy 300 ezres babakocsit, de miért is tenném? A babám ettől jobban érzi a szeretetem, a törődésem? Nem. Nyilván legyen minden biztonságos, és számára megfelelő, de számára nem lesz fontos, mire mennyit költöttünk.


Én sokkal nagyobb hangsúlyt fordítok olyan dolgokra, amik az egészséget befolyásolják, minőségi kozmetikumok, fejlődését befolyásoló eszközök, biztonsági eszközök, pl egy jó minőségű autós ülés,stb.


Ez az anyagi, vagyonra fókuszáló világ egy babának nem fontos. Lelkiismereted szerint vegyél meg neki mindent, amit jónak látsz, de ne azt nézd mi új s használt, mi drága és olcsó. Amin lehet spórolni azon kell, mert később sokkal jobban jöhet a gyereknek. Amit meg spóroltam a ruhákon, a számlájára rakom, stb.


Ne legyen bűntudatod.

2022. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Bűntudatot emiatt ne érezz. Mi mindig úgy álltunk hozzá, hogy nem az árát néztük a dolgoknak, hanem azt, hogy funkcióját be tudja-e tölteni, illetve minőségben elfogadható-e. Azért felesleges olcsóbbat venni, hogy utána nehéz szívvel tedd bele minden alkalommal a babát és azon rágódj, hogy miért nem vetted meg inkább azt, amit jobbnak éreztél. Manapság amúgy már nem drága egy 200-400 ezres babakocsi, főleg, ha 3 az egyben kivitel. Lehet olcsóbban is venni, ha szeretnél, de olyat ne vegyél, amihez rossz érzések fűznének.
2022. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem

Önzőség


A gyereknek mindegy


A te kényelmednek szól a drágább plusz a tartósságnak

2022. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a drágát használtan, töredék áron. Facen adok-veszek csoportokban van egy csomó hirdetés.
2022. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!