Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki volt bíróságon mostanában...

Joy0914 kérdése:

Aki volt bíróságon mostanában tartásdíj miatt közös megegyezéssel ti mennyi összeget kértetek el? Vagy engedett illetve szabott meg a bíróság?

Figyelt kérdés

Apukával terveztünk babát de ő útközben szerelmes lett egy másik nőbe, megcsalt majd lelépett vele.

A gyerekkel szeretné a kapcsolatot ami miatt nincs is ellenvetésem de tartásdíjat semmit nem szeretne fizetni mert ő elmegy és majd megveszi a dolgokat amire szüksége lesz nagy nehezen sikerült megbeszélnem vele hogy bíróság előtt beszéljünk már meg egy fix összeget mert az a legkönyebb, egyenes út.

Arra lennék kiváncsi hogy aki mostanában volt ilyennel bíróságon azoknál hogy zajlott.


Köszönöm.



2022. dec. 6. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Elmegy és megveszi😂😂😂 van pofája. Nem fix összeget fognak megállapítani, hanem a fizetése egy bizonyos százalékát. Én minden ilyen helyzetben javasom az ügyvédet (ha eddig nem volt), ha van rá lehetőség. Képvisel és választ fog adni, minden ilyen jellegű kérdésedre.
2022. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Meghalok, ő nem akar fizetni, hanem majd megveszi :D


Mennyi a bejelentett, hivatalos fizetése?

2022. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
5 éve váltam el. Akkor mondta a bírónő, hogy már nincs %-os megállapítás, csak fix összeg (sajnos). Mi anno 30.000 Ft-ban egyeztünk meg, mai napig annyit fizet, ezen felül semmihez nem járul hozzá.
2022. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem fizet tartásdíjat, azt nem lehet kikerülni.
2022. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3. Igen, az új ptk-val megszűnt, de a fix összeg, a fizetés kb 15-25%-ának megfelelő összeg, ha nem állapodnak meg a felek egy összegben. 1-es voltam.
2022. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Én lehet hagynám bevásárolni, kűldenék neki hetente bevásárlólistát amire szükség van, aztán nosza rajta.
2022. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3.as 30e ft az semmi.

Jó könnyen letudja a szemtelen

2022. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6. Igen, nagy pofára esés lenne. Csak sajnos az ilyen ember kezébe nem szabad ekkora hatalmat adni, mert az életben nem vásárol be, ha a bíróság nem kényszeríti.
2022. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Alsó hangon 50 ezer havonta, bevételének negyedét/ötödét nyugodtan igényeld meg.
2022. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

500.000ft a nettó bejelentettje amit utalásba kap.

Voltam ügyvédnél ő a 70-80-at mondta.

De sokszor hallom hogy azt nem fogom megkapni mert az apuk alehúzása meg egy gyereken mi kerül annyi havonta stb.csak 20-30-at itélnek.

Ezért lettem volna kiváncsi hogy aki mostanában volt esetleg bíróságon mennyit itéltek meg.

2022. dec. 6. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!