Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen hozzáállással?

Figyelt kérdés
Anyósommal nem igazán találjuk a közös hangot. 10 hónapos a gyerek, 2 hónapja mászik, ülés felé billenti a fenekét, de soha nem ül le. Pár hete feláll, de állásból sem ül le. Voltunk múlt héten dévényesnél, megállapította hogy feszes a nyaka, az húzza az egész hátát, azért nem tud ülni, kaptunk feladatokat is ami majd segít. Anyósom állandóan kérdezgeti hogy ül e már, miért nem ül, mikor fog már ülni, úgyhogy neki is elmeséltem ezeket. Erre elkezdi nekem mondani, hogy minek ehhez gyógytornász, majd rájön magától, igazán elfogadhattuk volna a bébikompot, abban tudna ülni, stb. Próbáltam magyarázni neki, de még azt sem érti, hogy nem is képes az ülő pozícióra. Akarna, tudja is hogy kéne csinálni, de nem képes rá. És csak mondta a magáét, meg hogy az ő gyerekeinek sem volt tankönyv szerinti a mozgásfejlődése, ők is kompoztak, és lám nincs semmi bajuk és ez a lényeg, nem? És igen, ebben igaza van, de én nem szeretnék kockáztatni semmit, a legjobbat akarom, és minden jóra megadni a lehetőséget. De már ott elakad a kommunikáció, hogy hogy lehet káros az ami az ő gyerekeinél nem okozott gondot. Mintha úgy érezné, hogy ezekkel az ő anyaságát kritizálom.
2022. dec. 12. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Abban teljesen igaza van, hogy a Devenyes 90 %ban penzlehuzas, a gyerek megcsinalta volna anelkul is.

A komp meg karos, igen, de azert nem merget akar neki adni.

2022. dec. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Én anyósom is ilyen. Sokkal jobban tud mindig mindent, a végén már az unokáját is leszólta hogy ilyen meg olyan ahelyett hogy magába nézne. Most mar azt mondogatja hogy szar anya vagyok meg ilyenek. Úgyhogy en itt be is fejeztem vele mostmar. Mindenkepp mond meg neki a magadét ne hagyd magad. Ha meg nem érti akkor hagyd figyelmen kívül.
2022. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az apropó tök mindegy, a lényeg tehát az, anyós kritizál, és viszont kritikának érzi, hogy az ő módszere neked nem jó.

Evvel azt lehet kezdeni, hogy bevállalod, megsértődik, cserébe felfogja (ha elég velősen mondod meg), hogy majd te döntesz, te vagy az anyja.

Vagy azt, hogy kitérsz, nem vállalod fel a konfliktust, és hallgatot örökké egy csomó dologgal kapcsolatban.

2022. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Abban neked adok igazat, hogy nem kell a komp, mert veszélyes és káros, de én is ugylátom hogy a gyerekek túl vannak fejlesztve. Ha feszes is a nyaka, idővel természetesen lazult volna, ahogy próbálkozik ülni. Van olyan ahol kell a dévényes segítsége, de én azt mondom 90%-ban felesleges, megoldódik a "probléma természetesen.
2022. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És meddig normális várni az ilyesmivel? 2 hónap próbálkozás alatt nem kellett volna meglazuljon?
2022. dec. 12. 20:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne kritizáld, de mond h másképp csinálod mint ő és szeretnéd ha elfogadná. Legalább próbálja megérteni, kérd meg. Mond hogy változtak a protokollok sok mindenben, később is lesz olyan amit ő másképp csinált.

Hallgasd meg a véleményét és mond el nyíltan hogy nem fogsz ezen változtatni. Olyan ez mint h ő floppyra írt most meg USB van. Ez is változott


Az én anyósom nak is kellett ezeket magyarázni de ő felfdogta

2022. dec. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szia Mari! Figyelembe vettem a javaslatodat, mert tudom, hogy te is mindent aszerint csináltál, ahogy akkor a legjobbnak érezted. Pistikével viszont mi másképp megyünk tovább, mert én ezt és ezt az irányt érzem helyesnek a jelenlegi tudományos álláspontok miatt. Nem muszáj egyetértened vele, de nem másítom meg a döntésem. Remélem azért még vasárnap jöttök ebédre, szeretettel várunk."


Ha meg ezután fröcsög és hisztizik, akkor kirakod az ajtón és rázárod kulccsal. Én mindenkinek megadom a tiszteletet, de nem hallgatom a hisztit, akkor se ha rokon.

2022. dec. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Kerdezo, ha megnezed a fejlodesi szakaszokat akkor az ules 9-12 honapos kor kozott van.

A devenyes 90 %ban penzlehuzas, ket honapja lett volna arra, hogy uljon, nem volt elkesve.

Sajnalatos, hogy igy raszedik a legtobb szulot, bar a kedves szulo is utananezhetne a dolgoknak.

Vagy neked nem gyanus, hogy Mo.n manapsag 10 gyerekbol 9 -nek " fejlesztes " kell ?

Akinek nem esik le, hogy ez atveres... ebben tokeletesen igaza van az anyosodnak.

2022. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!