Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy emberen/gyereken hány...

Egy emberen/gyereken hány évesen látni, hogy jó, vagy rossz adottságokat örökölt és szép felnőtt lesz-e?

Figyelt kérdés
Egy babán még általában nem, mert akkor rengeteget változhatnak, de ovisként, kisiskolásként? Akkor már látható az ilyen?
2022. dec. 18. 01:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Csomó embert ismerek, aki meseszép kisgyerekből csúnya felnőtt lett és olyat is, aki egy csúf kis békából gyönyörű felnőtt. És hogy mikor történik meg a változás, teljesen egyéni.
2022. dec. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

16 évesen kb. Rengeteg átalakulást látni a neten (és való életben is tudok párat) hogy 14-15 évesen rosszul néz még ki valaki aztán hirtelen szép lesz.



Aztán az adottság és a valóság is eltérhet. Nővérem enyhén túlsúlyos volt elég sokáig, aztán 25 évesen ledobta a felesleget, stílust váltott és meglepően nagyon jól néz ki azóta. Sosem volt rajta igazán sok, de nagyon előnytelen helyekre hízott, így sosem gondolta volna senki, hogy ennyire jó adottságai vannak igazából.

2022. dec. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon nem vagyok ennek a híve. Szerintem a szépség szubjektív. Nekem xy nem tetszik, de lehet másnak igen. Akkor most ő szép vagy sem?
2022. dec. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Felnőttként lehet látni biztosra:)


Egyébként az első jóslat ovis-elsősként helytálló, utána 16 körül(mikor megnyúlik az állkapocs, arccsontok alakulnak), de biztosan csak 20 körül lehet megmondani.


Ovisként a legtöbb gyerek arca kerek egyébként, akinek már ilyenkor is hosszúkás, annak nagyon hosszúkás arca lesz felnőttként is. Meg ugye tudjuk, hogy az orr folyamatosan nő, tehát akinek már babaként is nagy orra van, max akkor tűnik kisebbnek, ha az arca még nagyobbra nyúlik meg felnőtt részére.


A szépség nem szubjektív, az szubjektív, hogy te mit gondolsz róla, de az nem sok embert érdekel. Ha van mondjuk egy világos kék szín, ami a kéket árnyalatának színskálájához van viszonyítva, mondhatod, hogy szerinted az nem is világos, hanem túl sötét, de attól még nem változtatják meg a fogalmat. Szépnek "hivatalosan" azt tartjuk emberek arcán, ami szimmetrikus, szabályos, arányos, hibátlan részekből áll. Így ha mondjuk van egy törött orrú, kancsal, csíkszemöldökű, konnektor orrú, pengeajkú stb nő/férfi, mondhatod, hogy szerinted bájos, vonzó és csodálatosnak gondolod, mert nagyon tetszik, mikor ránézel, szerinted pont illik az orra görbülete az arcához, attól még nem lesz szép. Amivel semmi baj nincs egyébként, a legtöbben túlértékelik a szépséget, szerintem fontosabb, hogy "karakteres" legyen, mert az több ember számára vonzó és jobban megfog, mint az aranymetszéses sima, szabályos szépség.


Ugyanez van víznél is, hogy értsd, mondhatod, hogy szerinted a 23 fokos víz nem hideg fürdésre, pont jó, de az igenis hideg, mert a testhőhöz viszonyítják fürdésnél.


Vagy mondhatod, hogy a víz jég hideg, mikor csak 10 fokos, de akkor meg a fagyponthoz kell viszonyítani, a 10 foknak meg köze nincs a jéghez.


A világ több országában a 18 fokos sulikra csak mosolyognak, semmi extra nekik.. minden csak viszonyítás kérdése, és a szépségnél a tökéletes, szabályos kinézethet viszonyítanak, aminek még tudományos méricskélt része is van.


Bővíteni kell a szókincset, a szép és a vonzó között, utóbbit használd. Ha tudod, hogy másoknak nem tetszene, de te szépnek tartod, akkor meg is van a fejedben a minta, hogy mit tartunk szépnek "szabályosan", csak nem akarod beismerni.

2022. dec. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm kislánynak kifejezetten szép volt. Aztán jött a kamasz kor, és sajnos nem előnyére vált a változás.
2022. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Egy hónapja nagyon csúnyának gondoltam magamat. 30 éves vagyok, öreg volt a bőröm, a hajam nagyon hülyén állt.


Kitaláltam, hogy nem iszok többet alkoholt (sajnos előtte 3 naponta azért lecsúszott), és elmentem fodrászhoz, vágattam egy bobot.


Fogytam 2 kilót, és a bőröm kitisztult, (cukrot sem eszem a fogaim miatt), a hajam is szép lett, szóval ennyitől egy hónap alatt szebb lettem. 🤷🏼‍♀️

2022. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem..
2022. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Pedig szubjektív. Csak egyesek képesek beállni a sorba. Azért a szimmetrikus a szép, mert ez van reklámozva, ha nem ez lenne, hanem az asszimetrikus, akkor az lenne a szép. Remélem eljut az agyig.:)
2022. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-ez mondjuk nem igaz. :) a szimmetria “egészséges génekről” is árulkodik és tudat alatt azt tartjuk szépnek.
2022. dec. 18. 08:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl gyerekként szép kislány voltam, de kamaszkoromban túl vékony lettem és béna hajam volt, 3zert nem voltam szép, aztán 20as éveim közepe felé sikerült kicsit hízni és előnyös hajat csinálni, azóta szépnek érzem magam és a visszajelzések is ezt tükrözik. Egy barátnőmnek gyönyörűek a vonásai viszont sokáig küzdött pl pattanasokkal, ezért akkor lett klasszikus értelemben szép, mikor azok elmúltak. Fiú testvérem akkor lett igazán jóképű mikor edzeni kezdett és izmos lett az alkata. Annyi mindenen múlik.
2022. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!