Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarunk, miért vállalunk...

Miért akarunk, miért vállalunk gyerekeket ha húsz huszonöt év múlva úgyis kirepülnek?

Figyelt kérdés
Párom gyereket szeretne de én nagyon nem, szerintem baromi sok pénzbe kerül, nehézség, hatalmas felelősség, és megvalljuk be kényelmes emberke vagyok és utána ha gyereked van saját életed nincsen, az egész életed a gyerekről fog szólni, aztán húsz huszonöt év múlva már ciki anyukáddal apukáddal mutatkozni, jó ha egy hónapban egyszer meglátogat, Sőt lehet egy évben egyszer csak
2022. dec. 19. 21:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Mert sok örömet is okoz, sokat tanít, személyiséget fejleszt és mert általában az ember utódot akar attól, akit igazán szeret, na meg azért, hogy ne az államé legyen az örökség! :)
2022. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg a párodat..!
2022. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Ezek a te érveid a gyerekvállalás ellen. Ez rendben is van, és ha így gondolod, ne vállalj.

De másnak, akinek van, miért mondja el neked az ő okait? Az rád nézve nem releváns, mert nyilvánvalóan teljesen más az életszemléletek. Miért kéne, hogy meggyőzzön téged az, aki akar/akart gyereket?

2022. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
És szerinted így mi lesz ennek a kapcsolatnak a vége?
2022. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Tök mindegy, ki mért vállal. Te nem akarsz, a párod meg igen. Ebben nincs kompromisszum, tök mindegy, mik az érvek. Szoval ez a kapcsolat nem fog működni.
2022. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Minek eszek ,ha 3 óra múlva úgyis éhes leszel megint?! Kb ennyi értelme van a te kérdésednek is.
2022. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanaz a troll írja ki az összes "Mi értelme a gyerekvállalásnak?"-jellegű kérdést?
2022. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

Mindenkinek más az értelme.


Ösztön, hormon és mellé a vágy, legyen utód, aranyos, idősen jó ha átjön a gyerek és az unoka. Ne folyton csak saját magával foglalkozzon az ember, unalmas lehet valakinek egy idő után, én mit érzek, én mit akarok, én, én és jó ha kicsit háttérbe szorul.


Kb. ezek.

Amíg nem megy bölcsibe egy hullámvasút.

Mi mindent ketten csináltunk a párommal és tápszeres volt.

Így is amikor sír és nehezen hagyja abba az kiegető.

Nem csinálhatod amit szeretnél kiégető.

Aggódás kiégető.

Felborult alvás kiégető.


Aztán bölcsi már könnyebb.

Amíg oda van a gyerek, lehet kivenni szabit, betegszabadságot és pihenni.

Oviba már lehet még önálló is kicsit.

Ált suli meg már mehet táborokba, akár többé is nyaranta.

Serdülő akkor meg már őt nem fogod érdekelni.

18 éves meg lehet költözni, persze támogatni kell pénzzel, meg érzelmileg.

Sőt van ahol már 14 éves koliba küldik.


Nem kell túlpörögni. Amikor szüksége van rám ott vagyok.

Segítség kell ott vagyok.

Mindig érdeklődöm felőle.

Ami tapasztalatom van elmondom.

Próbálom óvni, fegyelmezni.

Jó példát mutatni, h szeretem a párom, biztonságba van, meg, h nem vagyok egy kiégett robot és, h így is lehet.

De megvan a saját életem, saját időm, saját hobbim. Neki is legyen meg. Attól, h amiben függ tőlem az persze biztosítva van.


De maximum csak 1 gyerek. Vele is a konkrét nagy nevelés 17-18 év.

Attól segítem egész életében de 18 éves már albi vagy koli. Hiába van a városba egyetem. Menjen szépen máshová. Tapasztalja meg.

Aztán egyetem után segítem, h tudjon életet kezdeni. De 20onx évesen ne legyen itthon.

2022. dec. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a felhozott érveid nem érvek.


35 vagyok


Szívesen vagyok és voltam mindig a szüleimmel, ha lehetőségem nem is mindig volt ( távol éltem)


Jelenleg napi kapcsoltban vagyok velük.

Nem várnám el ugyanezt a gyerekeimről.


Nincs amúgy érvem. Vágytam rájuk… ennnyi

2022. dec. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a párod nem tud róla meggyőzni, hogy van értelme, akkor mi itt nem fogunk. De hogy nektek erről még beszélgetnetek kell, az tuti, mert itt nincs kompromisszum. Valaki valamiről le fog mondani, ha együtt maradtok. Ha.. ugye.
2022. dec. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!