Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Értitek a kormány új bejelenté...

Értitek a kormány új bejelentését anyáknak?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok egy 4 éves gyerekkel.

Rám is vonatkoznak a 30 alattiak szja mentessége? Vagy csak aki most szül majd?


2022. dec. 21. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentések még nem jelentenek egyértelmű törvényeket, erre majd akkor lehet válaszolni, ha megjelenik a Magyar Közlönyben is. Mivel a gyermekvállalás sürgetése a céljuk az SZJA mentességgel, így azt gondolnám, hogy csak azoknak jár, akik még nem szültek.
2022. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
28évesen 4 gyerek?! 😳
2022. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

4 éves gyerek


Ezen mi nem érthető?

2022. dec. 21. 14:13
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Bár meg kell várni a jogszabályt, borítékolható, hogy majd csak annak jár, aki gyerekvállalás előtt áll.

Pl. az első házasok adókedvezményéből indulok ki. Ott is azoknak járta 2 évnyi, akik az érvénybe lépés után házasodtak, azoknak nem, akik előtte 1 nappal esküdtek.

2022. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szülsz még gyereket akkor vonatkozik majd rád.
2022. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Én nagyon nem szeretem ezt a kormányt, de nekünk most ez jól fog jönni. Így az ellátásokból nem fogják levonni, annyival több lesz...


Viszont az kicseszés, ha az essig szültek ki esnek ebből. Igazságtalanság, mint amikor valakinek csak egy gyermeke van, szinte semmi támogatást nem kap rá... :/

2022. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Olvastam eddig mind a két verziót, azt is, hogy aki 30 alatti és van gyereke rá is fog vonatkozni. Majd kiderül. Havi 100e ft SZJA fizetek,nagyon nem lenne mindegy. Komolyan nem érte meg 24 évesen szülnöm, semmi se volt akkor, se babaváró, semmi.
2022. dec. 22. 07:37
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ha jól számolom, bruttó 650 ezer Ft körüli a havi bevételed? Valóban nem mindegy az ebből levont SZJA, de gondolj bele, hogy vannak, akik fele ennyit sem keresnek bruttóban. Nem mindegy, kinek jár vissza.

Én egyébként sem támogatom ezt a fajta osztogatást, mert lassan már csak a tisztességesen dolgozó középkorú fog adózni, a nyugdíjemelést meg majd kitermeli, aki akarja.

A legtöbb ember csak ennyit lát, hogy fú de jó, mert jön az ingyenpénz, de abba nem gondolnak bele, hogy ennek milyen következményei vannak a gazdaságra, és mennyire igazságtalan azokkal szemben, akik egész életükben csak dolgoznak/dolgoztak, és cserébe értelmes mértékű állami nyugdíjat sem kapnak érte.

2022. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

8


Egyetértek


Ha már a gyerekkérdésre akarják szánni, akkor ezt a pénzt adjàk a bölcsődèknek és azok férőhelyének bővítésére stb


Tehát sokan nem feltétlenül az aktuális fizetés miatt nem vállalnak gyereket, vagy többet nem vállanak, hanem , mert nem tudják hova tenni a gyes alatt, mert az “meghalni” is kevés..

2022. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, bruttó 670e a fizetésem.

A férjemé bruttó 800e.

Szóval fizetek havi 220e adót, a férjem 270ezret. Szóval havi fél milliót közel ketten befizetünk adót, míg az 1 gyerekre semmi sem jár, nincs csokunk, nem volt babaváró se semmi ilyesmi, most nem érezném magam rosszul ha egyszer egy életben kapnék valamit ha járna (ez is csak 13 hónap lenne, nem nagy idő)


Felénk amúgy épült rengeteg bölcsi mostanában és egy új nagy óvoda is a városban, a bölcsik meg a környező falukban épültek.

Azért ha valaki nagyon akarja vissza tud menni 2 év után, ha más nem magánbölcsivel, arra van támogatás is és a gyes is jár pluszban, szóval nem sokat kell ráfizetni. Én is visszajöttem 2 év után, állami bölcsibe ment a gyerek, barátnőmnek szintén államiba,harmadik barátnőm gyereke nem került be államiba, magánba ment havi 70 ezerért, de azt futotta a gyes meg a támogatás majdnem.


Nyilván nem egyforma az ország mindenhol, de azért ha az ember időben felveteti listára azert van esely a bölcsire

2022. dec. 22. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!