Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Mit kaptál karácsonyra?"...

"Mit kaptál karácsonyra?" kérdéseket be kéne tiltani?

Figyelt kérdés

Általában megkérdezik a gyerekeket, hogy mit kaptak karácsonyra, mit csináltak a nyáron. És most háborog az internet, hogy ennek nem szabadna megtörténnie, mert szegény gyerekek kellemetlenül érzik magukat.


De ezzel meg nem pont fokozzák ezt az érzést? Vannak jobb és rosszabb anyagi helyzetben lévők, ez tény. De ezzel, hogy nem beszélnek róla, ezzel mi lesz jobb? A gazdag gyerek ugyanúgy iPhone-nal fog járni, drága cipőben, a szegény gyerek meg nem.


2022. dec. 23. 19:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%

Igen, én betiltanám.


Nyilván akkor is lesznek szegények és gazdagok, de legalàbb egy megalázással kevesebb éri a szegény gyerekeket, jut nekik így is elég, hidd el.

2022. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%

Nyilvan a gyerek nem hulye, latja, hogy kinek van jobb cucca, de attol meg feltetlenul fontos mindenki elott felsorolni az osztalyban pl mit kaptal/mit nem kaptal?

Hol voltal, hol nem voltal?

Tenyleg?

Mert szerintem nem, mondom ezt ugy, hogy szerencsere en soha nem voltam rossz helyzetben.

2022. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
De, betiltanám, bár a gyerekek úgyis megbeszélik egymás között. A másik, amit nem szerettem soha, a szeptemberben feltett kérdés, "hol voltál nyaralni".
2022. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem tiltanám be, de már gyerekként sem értettem ezt a kérdést, pedig nem voltunk soha szegények, hatalmas kupac várt a fa alatt minden kivánságommal és volt hogy többször is mentünk nyaralni külföldre egy nyáron, plusz sokat voltam a nagyszüleim nyaralójában amit a legmenőbb dolognak tartottam a világon. Viszont ez a kérdés számomra a kellemetlen kategória volt mindig, nem értettem hogy kinek mi köze ehhez. Amikor fogalmazásban kellett megírni ezeket akkor is rendre az utolsó pillanatig halasztottam mert nem volt hozzá kedvem.
2022. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%
Intelligens óvónő/tanár nem kérdez ilyet. Mondjuk az én időmben is szokás volt, szerintem voltak akik hazudtak is, mert a helyzetüket tekintve olyan dolgokat meséltek, hogy nehezen hitte el bárki is, viszont teljesen meg tudom érteni már őket.
2022. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%
Ez a két nap volt a legrosszabb az évben. Soha semelyik dolgozattól nem féltem de ez nyilvános megalázás.
2022. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Az a probléma ezzel, hogy igen széles a skála amivel erre válaszolhat egy gyerek.


Na most itt a probléma ott kezdődik, hogy már egy gyereket is beleteszel egy adott kalapba, gazdag szülők gyereke meg szegény szülők gyereke, tehát te azt reflektálod a gyereknek, hogy ez számít.


Nyilván számít a pénz, csak nem feltétlenül normális ha egy gyereknek már 6 éves korában az a világképe alakul ki, hogy valójában csak akkor vagy meg érsz valamit, ha pénzes családból származol. Mert ez egy gyerekben óriási károkat tud okozni és örök életre le lehet verni az önbizalmát, ha már 6 éves korában azt látja egy óvodában, hogy az óvónő megkérdezte őket ki mit kapott, és míg ő semmit valójában, a másikat minden jóval elhalmoztak.


Utána hiába mondod a szegény gyereknek hogy "Pistikém, nem ez számít, hogy mit kaptál", ha már felteszi a kérdést. A gyerek sem hülye, ha elhangzott az hogy "Mit kaptál karácsonyra", akkor nyilván releváns az óvónéninek, különben nem kérdezte volna meg.

2022. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Azért más tudni egy szegényebb gyereknek, hogy a módosabb gyerek 400 ezerért kapott ajándékot, mint végighallgatni az egész osztály beszámolóját, mi mindent kaptak, és mikor ő jön, el kell mondania, hogy egy pulcsit kapott.

Eleve kikezdik a többiek, erősítik a szégyenérzetét. Amúgy megtehetné, hogy nem beszél senkinek róla, így meg a tanár kényszeríti, hogy meséljen.


Nekem volt olyan szegény osztálytársam, aki inkább hazudott, mi mindent kapott, hogy ne maradjon szégyenben.

2022. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
De miért kell beállítani ezt a kérdést úgy, mintha a kérdeznék az lenne a szándéka, hogy megalázzon egy gyereket? Nem érdekelheti pusztán csak az, hogy hol volt nyaralni a gyerek, mit kapott karácsonyra?
2022. dec. 23. 20:39
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

9


Attól még hogy nem az a szándéka, még megalázó helyzetbe hoz egy gyereket.


Attól mert nem az volt a szándékod hogy elüsd a gyalogost a zebrán, de te ennek ellenére elütöd, az nem fog mentesíteni a felelősség alól.


Itt jön az, hogy az embernek kellene lennie egy minimális intelligenciának, pláne valakinek akinek ez a munkája, hogy minden gyereket egyenlőnek tekint és nem tesz fel olyan kérdéseket a gyerekeknek, amiről tudja, hogy széles skála az amilyen válaszokat kaphat.


Azt megkérdezheted egy csoport gyerektől, hogy mit gondolnak a tegnap látott színházról, mert azon együtt vettek részt és mindenki ugyanúgy tud beszámolni a látottakról. Nem volt Józsikának különb ülőhelye mint Pistikének. De az ajándékozás és a családi élet az nem mindenhol ugyanaz. Valakinek áldás, valakinek átok.

2022. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!