Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 alatti nők, szeretnétek...

30 alatti nők, szeretnétek gyermeket 100%os adókedvezményért cserébe?

Figyelt kérdés

#gyerek #nő #anya #Fiatal apa
2022. dec. 24. 12:03
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
88%

Igen, biztos Amcsi filmekből vettem az 50százalékos válási arányt meg az apákat akik szrnak a gyerekre miután leléceltek :D

Háromgyerekes anyákért is kapkodnak a munkaerőpiacon Magyarországon, tuti Amcsi klisében gondolkodom...

2022. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted a válás meg az anyák munkaerőpiaci helyzete egyetlen kiragadott szr életút, nálad kva nagy bajok vannak.

Statisztikákat tudsz-e értelmezni?

2022. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
És az nem valid válasz, hogy nem akarok egy 18 éves közös felelősséget vállalni olyan helyzetben, ahol a "közös" felelősség 50%-ban válással végződik, és lesz belőle kizárólagos saját felelősségem/ időm/ energiám?
2022. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon te semmibe se kezdj bele az életbe, hiszen mindenhol ott van a mögöttes kockázat, ugyanis te arról beszélsz.

Utcára kimersz menni? Vagy számolgatod, hogy mennyi lesz a valószínűsége, hogy elüt egy motoros medve, aki jégkrémet szállít a kenguruknak?

2022. dec. 28. 00:42
 45/53 anonim ***** válasza:
68%

Minek teszel fel egyébként kérdést, ha mindenkinek neki támadsz (vagyis csak próbálsz, mert elég gyengén megy), aki nem a te szent véleményedet osztja és semmit nem fogadsz el, csak amit te jónak gondolsz?!

Persze az olyan begyepesedett, kőkorszaki, általánosító vadbarmokkal, mint a 34 - aki a nőket kb tenyészkancának tekinti, aki szerint csak akkor érdemel egy nő tiszteletet, ha kinyomta magából a kötelező gyereket és aki persze mind emellé ezerrel általánost, hisz a gyerektelen nő csak beképzelt lehet, aki egyedül marad egy lyukban -, na azokkal bezzeg semmi problémád. Ez a kiábrándító, nem az, ha valaki nem akar gyereket bármilyen okból!


Látom a szövegértelmezés sem megy egyébként, ha neked a 32-es válaszomból azt sikerült leszűrni, hogy a depressziós emberrel sem kell foglalkozni. Ez azért felnőtt embertől elég gáz. Meg ne haragudj, de össze sem hasonlítható a két dolog, szomorú hogy ezt magyarázni kell. A tudatos gyerek nem vállalásnak nincs semmilyen negatív következménye és kihatása az adott illető életére, hisz NEM akar gyereket, önszántából nem vállal, ő így boldog, ráadásként ez egy totálisan magánügy. Ellenben egy depressziós ember nem tudatosan lesz depressziós, ez az állapot igen is negatív hatással van az életére, ez egy megoldandó probléma. Az, hogy én nem akarok a büdös életben szülni az aztán minden, csak nem egy megoldandó probléma. A magánügyem és megvan rá az okom, ami egyébiránt senkire nem tartozik és amivel senki felé nem kell elszámolnia senkinek. Ettől független nem titok, nyilván ha valaki megkérdezi, hogy de miért nem, akkor elmondom. Na de pont neked amúgy minek írjon bárki is bármilyen érvet? Hisz mindent ki akarsz magyarázni, aki érvelt azt is elbagatellizálod, lásd a 46-osra adott 47-es kommented, ami megint köszönőviszonyban nincs a hozzászóló válaszával. Az külön szánalmas, hogy teljesen valid, statisztikákkal alátámasztott, létező dolgokra hivatkozva nem szülni, mint pl többek között a sok válás (ami garantálja kb az egyedülálló anyaságot) vagy a gyerekes nők rossz munkaerő-piaci helyzete az számodra kinevetnivaló és kvázi nem elfogadható érv. No komment.


Milyen jogon akarsz egyáltalán idegen emberek magánéletébe beleszólni? Ha azt mondja valaki, hogy “csak” azért nem akar szülni, mert ki nem állhatja a gyerekbőgést, akkor “csak” amiatt nem szül, ő dolga, semmi jogom megkérdőjelezni. Ez pont nem az a téma, aminél van jó meg rossz válasz, nem. Itt csak “jó válasz” létezik, mindenkinek megvan a maga oka és ez mindenkinek a legbensőbb magánügye.


Az meg egyedül téged minősít, hogy tényekről meg statisztikákról nem akarsz tudomást venni, mert az nem téged igazol.

2022. dec. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
36%

Megint megjöttek "gyerekmentesék", akik állandóan a gyakori kérdéseken bizonygatják megszállottan, nekik milyen jó életük van, és beszélik maguknak, hogy bárkit is érdekelnek. :D

Van erre egy pszichológiai szakszó, de nem jut eszembe.

2022. dec. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
22%
#45 Szerintem neked válaszolnod sem kellett volna a kérdésre, hisz semmiért nem lehet rábeszélni a szülésre. De ha már válaszoltál, nrm tudom miért kell egy ilyen kérdésnél hosszan elemezni, hogy pontosan miért nem érdemes gyereket szülni. Mindennek megvan a helye és a módja.
2022. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak motiváció ez, akik képtelenek legalább megnézni mennyibe kerül 1 havi pelenka, tapszer, popsitorlo , popsikrem meg extraként a nem kötelező védőoltások .


Aztán szülés után jön a sok keres több oldalon hogy nehéz helyzetben van ingyen ker ezt azt ..


Tudom h le fogtok pontozni , de ez a szomorú valóság . Nézzetek bele pár kismamás FB csoportba

2022. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%
48-as vagyok , azt kihagytam hogy van egy 3 hós kisfiam. Mindennek utána néztem már a tervezés időszakában is , pu-i kérdések , stb
2022. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Szóval megkérdezed, miért nem akarok szülni, majd ha leírom aznokokat, akkor csak az elfogadható, ha nem TUDOK szülni?

Minden más okot (ami az ÉN érvem arra, hogy ne szüljek, SZÁMOMRA fontos érv), azt ki kell magyarázni, hogy hülye vagyok, mert miért gondolkodok statisztikában?

Bszki, ember. Ez az ÉN érvem, pont ezt kérdezted.

2022. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!