Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szép gyerekdalokat hol találok?

Szép gyerekdalokat hol találok?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresni az interneten, hogy lejátszam és megtanuljam őket, mert alig emlékszem a szövegekre és dallamokra.

De csak diszkósított borzalmakat találtam csak (Heykids, Kerekmese).

Valaki tud esetleg lelőhelyet olyanra ahol normálisan elénekli ezeket egy ember akinek van hangja?

Ringató könyvekben milyen az ének?


2022. dec. 29. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Az interneten számos helyen találhatsz gyerekdalokat, amelyeket normálisan, énekes hangon adnak elő. Néhány lehetőség, ahol megtalálhatod a kedvenc daljaidat:


A Youtube-on sok gyermekdal előadója rendelkezik saját csatornával, ahol a dalokat énekli el. Kereshetsz a dalok címére, hogy megtaláld a kívánt előadókat, és élvezheted az előadásokat anélkül, hogy diszkósított verziókkal találkoznál.


A Spotify-on és a Google Play zenében is találhatsz gyerekdalokat, amelyeket normálisan, énekes hangon adnak elő. Ezekben az alkalmazásokban általában lehetőséged van a dalokat letölteni, hogy később is meghallgathasd őket, ha szükséges.


A könyvtárakban is sok gyermekkönyvet találhatsz, amelyekben gyerekdalok vannak. A ringató könyvekben általában nyugodt, csendes dallamokat találsz, amelyek segítenek a gyerekeknek elaludni.


A gyermekcentrumokban és az óvodákban is szoktak gyermekdalokat tanítani, így ha szeretnél megtanulni új dalokat, akkor érdemes lehet felkeresni ezeket a helyeket.


Remélem, hogy ezek a lehetőségek segítenek neked megtalálni a kedvenc gyermekdaljaidat, és éneklés közben jókat szórakozhatsz.

2022. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az Ovitévé eredetiben énekli őket :) Meg a Dúdoló is (Youtube-on mindkettő), ha pedig férfi hangot szeretnél néha hallani az asszonykórus helyett, Kalap Jakab nagyon jó (szerintem - szintén YT).
2022. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem véletlenül találsz ilyeneket :D Már eret vágok lassan, annyira rühellem mindet... gyorsan eljön ez a pont.
2022. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Amiket a 2es írt, azok jók, és még a kerekitonek, ringatonak a YouTube csatornáján is van jópár népdal amit szépen énekelnek. És a grundkids gyerekdalok csatorna is jó, Szerintem ott is szépen éneklik.
2022. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Youtube Musicon szoktam megtalalni.
2022. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Ovitévé, Gyerekdalok és mondókák: Ezeken ismert gyerekdalok és népdalok vannak, vagy beteheted a gyereknek, vagy még jobb, ha te megtanulod őket, és utána énekled neki.

Halász Judit, Gryllus Vilmos: Kicsit más kategória, de nagyon jók, igényesek. Ezeket is megtanulhatod, mert jól lehet őket énekelni.

Apacuka zenekar, Alma együttes: Kevésbé klasszikus, de teljesen jó.

Kalap Jakab, Tompeti és barátai: Elmegy, nem a legigényesebb, de még bőven vállalható.

2022. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Youtube és Spotify Zeneovi, nagyon jó albumaik vannak.
2022. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!