Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 30 év alatti anyák SZJA...

A 30 év alatti anyák SZJA kedvezménye meglévő gyermeknél is érvényesíthető? Itt olvastam olyan kérdést az adózás kategóriában, ahol azt írták, hogy csak új gyermek születése esetén vehető igénybe a kedvezmény.

Figyelt kérdés

E rendelet alkalmazásában fiatal anya az, akinek családi kedvezményre való jogosultsága magzatára, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére

tekintettel a 30. életéve betöltését megelőző napig megnyílik.


Ez található a rendeletben, nekem ez úgy tűnik, hogy meglévő gyerekre is jár, ha 30 éves kor előtt születik.



2022. dec. 29. 10:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

(2) A 30 év alatti anyák kedvezményére jogosult az a fiatal anya, aki

a) az Szja tv. 29/A. § (3) bekezdés a) pontja szerint a vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel,

vagy

b) az Szja tv. 29/A. § (3) bekezdés b) pontja szerinti magzatra tekintettel

családi kedvezmény érvényesítésére jogosult.


Ebből kiindulva, akinek jár a családi kedvezmény és 30 év alatti, az érvényesítheti a fiatal anyáknak járó kedvezményt.

2022. dec. 29. 10:31
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
“Az e rendelet szerinti kedvezmény abban az esetben illeti meg a fiatal anyát, ha magzatára, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel a családi kedvezményre való jogosultsága 2022. december 31-ét követően nyílik meg.“
2022. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 30 alatt és 2023 jan 1-je vagy azt követően válig jogosulttá…
2022. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, akkor megiscsak a 2023 ban szuletettekre ervenyes.
2022. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Bizony


Emiatt másoltam ki a közlönyből


3,4#

2022. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel ösztönözni szeretnék a fiatal nőket, hogy szüljenek, így logikátlan lenne megadni annak, aki már megtette amit a haza megkövetelt. Azért milyen érdekes, hogy egy újabb rendeletet hoznak, ami arról szól, hogy a nőknek elvegyék a kedvét a tanulástól, a komolyabb fejlődéstől. Megalázó, hogy így vélekedik a nőkről a kormány, hogy ne menj egyetemre, ne tanulj tovább, kezdj el dolgozni 18 évesen egy gyárban, aztán 30 éves korodig csak potyogtasd a gyerekeket.
2022. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Krisztián, köszönjük, tedd magad takarékra.
2022. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

"Nem tudok olyan rendeletről, amely elvegyen a nők kedvét a tanulástól vagy a komolyabb fejlődéstől."


Én meg nem tudok olyan férfiról, aki releváns véleménnyel rendelkezne a nők kedvéről.

2022. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom ki ez a J.Krisztián de már nagyon idegesítő, hogy az összes kérdésre reagál valami totál baromságot. 😵😖
2022. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Troll csak :)
2022. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!