Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzzel és mennyi...

Mennyi pénzzel és mennyi idősen érdemes belevágni a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés

Már lassan közelítünk a 40-hez, de még nincs gyerekünk. Már régóta gondolkozunk rajta, viszont lehet ennyi idősen már késő nekiállni egy gyereknek.

2 éve gondolkozunk a dolgon, addig gyűjtöttünk, tehát anyagi helyzetünk megengedné, megtakarítottunk közel 30 millió forintot.


Ennyi idősen, stabil anyagi helyzettel érdemes belevágni a dologba? Vagy erdemes lenne még anyagilag felkészülnünk, vagy ekkora költségvetéssel fel lehet nevelni egy gyereket?


2023. jan. 4. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Ennyi évesen már nem szülnék. 24 évesen szültem, max 30-ig szültem volna még egyet, de nem akartam többet..már az is nagyon max

40 évesen már nem hiszem, hogy nagyon szülni kellene

2023. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint troll kérdés?

Aki majdnem 40 évesen se képes önállóan dönteni ilyen kérdésben, az ne vállaljon gyereket akkor se, ha 1 milliárd forintja van.

2023. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

40 felé közelítesz, az mit jelent? 2 hónap és 40 vagy, vagy mondjuk 37?


40 után én már nem vágnék bele, és azt is számold bele hogy nem biztos hogy azonnal összejön.


Az anyagiakkal szerintem rendben vagytok és ha tényleg akartok gyereket, akkor egy percet se várjatok tovább. Konkrétan az elmúlt 2 évben míg gondolkoztatok kellett volna cselekedni, nem gondolkozni.


Viszont ha 40 éves korodig nem jön össze, amire van esély, akkor én hagynám az egészet.

2023. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a sok egy kaptafára készült troll kérdés? Ennyire uncsi a téli szünet?

Egy 10 éves is tudja, nem hogy 40, hogy 30 millió megtakarítás bőven több, mint amennyivel a gyerekvállalók 99%-a rendelkezik. Vagyis nem írna ki ilyen kérdést, mert itt épp azt a 99%-ot kérdezi, akinek ismeri a válaszát.

Ha egy pár 2 év alatt meg tudna takarítani 30 milliót, annak eleve nem lenne szüksége semmiféle megtakarításra, mivel a havi bevételük bőven fedezné a gyerek költségeit.

Közel 40 évesen már egyáltalán nem biztos, hogy holnapra összejön a gyerek, tehát, ha meg pár évig gyűjtögetnének, akkor fölösleges lenne, mert a gyerekről nagyjából le is mondhatnának.

Remélem, tudtam kicsit segíteni a következő kamu kérdésed megírásában.

2023. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Elhittük.... ja nem 🤣🤣🤣🤦‍♀️
2023. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pénzes troll kérdések írója.
2023. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem csak nekem tűnik úgy, hogy ezeket a kérdéseket tényleg futószalagon gyártják.


De vajon mi a terv vele?

Jó, mondjuk most a 40 éves gyerekvállalásról akart vitát.

2023. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

40 felé közelítve már nem elmélkednék, hanem belevágnék, mert egyre kisebb a valószínűsége, hogy összejön. A másik, hogy minél később születik a baba, annál nehezebben fogjátok bírni. A sógornőm elmúlt 40, amikor először szült, szerettek volna kistestvért is, ő hamar sikerült, viszont a terhesség is megviselte és az alváshiányt is nehezen bírják.

Az anyagiak az igényeitektől és a babától is függnek. Nem mindegy, hogy egészséges baba, használt holmik, szoptatás, textilpelus vagy a babának fejlesztések garmadája, speciális tápszerek, gyógyszerek, nektek pedig luxus babaholmik hegyei kellenek.

2023. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!