Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyereket vállal/vállalt...

Aki gyereket vállal/vállalt és nevel/nevelt, az mindenképpen lestrapáltabb az életben, és emiatt nehezebb kijönni vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18/F vagyok. Nemrég (négy hónapja) halt meg az anyai nagymamám, akivel soha nem jöttem ki jól, elég kibírhatatlan természettel "áldotta meg" a sors amellett, hogy nem volt gonosz.


Anyám nagyon gyászolja, pedig kb rettegett az anyjától, hogy mikor szekálja megint valamivel.


Nagyanyám rám mindig neheztelt azért, mert a húgával (anyám nagynénje) mindig jól kijöttem, ezt így csak ide, inkább őt tekintettem és tekintem nagymamámnak. Pl. ő sokkal gyakrabban jött értem óvodába/iskolába, nem a szekálós típus, meg annak ellenére, hogy már ő is 80 éves, nagyon laza és fiatalos gondolkodású. Pl. 10 évvel ezelőtt úgymond jóértelemben rászoktatott a Forma-1-re, amit azóta is együtt követünk (ő kb 20 éve nézi), meg könyvekről, filmekről, sorozatokról, mindenről lehet vele beszélgetni. A vérszerinti nagymamámmal viszont semmi ilyesmiről nem lehetett, csak közéleti témákról, tv-ben is csak közéleti műsorokat nézett. Szóval unalmas is volt.


Van anyukámnak egy gimis barátnője, aki ilyen testvérpótlék (anyám egyke), jóban van az egész családdal, így velem is. Nemrég beszélgettünk a "két nagymamámról", és azt mondta, megérti a különbségtételt, de ne ítéljem meg túl szigorúan a vérszerinti nagymamámat, mert lestrapálta őt a gyereknevelés, ami a legnehezebb feladat a világon, míg a nagymamám húga ezen a nehézségen nem ment keresztül, ezért van mindenkire, így rám is több energiája, és ezért könnyebb megtalálni vele a közös hangot.


2023. jan. 7. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Eleje igen


Második fele nem


Ők egyszerűen ilyen természetűek.

2023. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Minden ember alapból más. Persze hatással lehet rá a gyermeknevelés is, de nem ez határozza meg alapvetően a jellemét.
2023. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az első pár, mondjuk 5-6 év nehéz, pláne ha több gyerek van, akkor ugye ez tolódik. Viszont utána van az "aranykor" kb amíg tinik nem lesznek a gyerekek - magyarán lehet kirándulni, nagymamázni, önállóbbak, értelmesebbek stb.

Ha valaki öregkorára is megkeseredett, az a természete. Lehet a gyerekvállalás mély traumákat hozott ki belőle és sose dolgozta fel, de azért sokszor az unoka kihozza az emberek legjobb oldalát, sajnálom hogy nálatok nem így volt.

2023. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
A lestrapáltabb az igaz, de a nehéz kijövés nem, hiszen pont hogy megtanulta a másikat (a gyerekén keresztül) maga elé engedni, míg akinek nincs gyereke, az egoista maradt.
2023. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez hülyeség. A 2 nő között volt legalább 1000 különbség és a "testvérpótlék" kiragadott egyet, amire rá lehet húzni.

Ha én ismerek egy testvérpárt, ahol a férfi jófej, a nő meg kibírhatatlan, az azért van, mert az előbbi férfi? Kb. ennyi benne a logika.

2023. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom, én ahogy "tanulok" a lányomtól, szerintem egyre jobb fej vagyok. Türelmesebb, több empátia... Azért egy egészséges egyke gyerek nem hiszem hogy úgy le tud "strapálni" valakit, hogy az kiállhatatlanná váljon, esetleg mondjuk azért, mert egyáltalán nem akart gyereket... Nem tudom. Szerintem személyiség függő a dolog.
2023. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lestrapáltabb? Egyértelműen

Nehezebb kijönni vele? Egyáltalán nem biztos, vagy nem biztos, hogy ezért nehezebb

2023. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!