Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás előtt készültet...

Gyerekvállalás előtt készültetek a szülőségre, mint feladatra valahogy? Hogyan?

Figyelt kérdés

A párommal nyáron kezdenénk el próbálkozni babaügyileg.

Szeretnék érdeklődni, hogy érdemes-e már a terhesség előtt készülni valahogy, külön vitaminokat elkezdeni szedni, bármiféle könyvet elolvasni, kurzuson részt venni.


22 éves vagyok, sem a családban, sem a közeli baráti társaságban nincs baba, kisgyerek. Emiatt egyelőre eléggé "vakon vagyok", hogy mit hogyan kell, érdemes csinálni, tervezni.


Köszönöm előre a segítségeteket, további kellemes napot mindenkinek! :)



2023. jan. 10. 15:39
1 2
 11/11 Mazipa ***** válasza:

Szerintem hasznis,ha a ferjeddel jol atbeszelitek,hogy mike az elkepzeleseitek ugy nagyjabol gyerekneveles teren. Nehogy az legyen kesobb,hogy az egyikotok A-t mond, a masik meg B-t. A oszichologusok konyveibisbhasznosak, Vekerdy, Ranshburg Jeno, Bagdi Emoke.

Szerintem hasznis lehet az is,ha talaltok feszultseg levwzeto gyakorlatokat is. PL meditalas,futas,stb.kinek mi. Hogy amikor amugy is feszultek lesztek az esetleges nem alvastol,vagy barmitol, akkor is nyugodtak tudjatok maradni a gyerekek meg egymassal szemben is. Olvassatok mindketten a negyedik trimeszterrol,Mert a baba szuletese utan szokott beutni a gebasz, amikor mindenki varja a babaillatot,meg a rozsaszin felhoket, es esetleg kap hasfajos bat,aki egesz ejjel sir,vagy egy refluxosat,aki meg mindig hanyas szagu a sok bukastol. Szerintem a ferfiaknak szules utan nehezebb lehet,mert esetleg nem Erik,miert vagy harpia,depresszios, LeVert,stb.

Nekem a masodik bank szuletese utan volt, hogy rendesen ereztem a baby blue-t,illetve allandoan feszult voltam a ferjemmel. Minden idegesitett, Amit csinalt,az meg plane,Amit nem csinalt,allandoan csipkedtem,es sokszor en sem ertettek. Most otbhonapos a gyerek,es kb harom here mult El. Ezek mind a hormonok,es nagyon durvan elbannak velunk.

2023. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!