Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnői tanácsadás munkaidő...

Védőnői tanácsadás munkaidő alatt, hallottatok már róla?

Figyelt kérdés

Jeleztem a védőnőnknek, hogy dolgozom a megbeszélt időpontban, így tegyük át, majd jelezte, hogy a munkáltatónak kötelessége elengednie munkaidőn belül is, azaz munkaidőnek számít.

Semmi erre utaló dokumentumot nem találok.


2023. jan. 12. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez tényleg így van. A kötelező vizsgálatokra kötelesek elengedni és bele számít a munkaidőbe.

De pl babamozira nem

2023. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez így van. Mondjuk az én védőnőm normális, és igyekszünk úgy egyeztetni, hogy a munkámat kevéssé zavarjuk.
2023. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig munkaidőben mentem, amikor házhoz jött, az is munkaidőben történt. Arra persze figyelt, hogy ne a nap közepére adjon időpontot, hanem 8 után, vagy valamivel 4 előtt. Olyan ez, mint amikor a nőgyógyászodhoz vagy a kötelező ultrahangokra kell menned, el kell engedniük.
2023. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Es ha a ped.szakszolgalat napkozben ir elo fejlesztest kis ovisnak? Ket tsmt + egy logopedia azt hogy oldhato meg? Arra nem kotelezo elengednie?3 evesnek nimcs utazo gyogypedagogus, be kene vinni. A gyerek videken van oviban ,en buszozok oda vissza a varosba a munkahelyemig. Bar lehet meg se tudnek fordulni csak 3 ora alatt,ugye nem orankent jar a busz. Mas ezt hogy oldja meg?
2023. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen, így van, azt hiszem 4 óra időtartamra naponta. Szülés előtt 5 nappalig dolgoztam, mindig engedtek minden vizsgálatra.
2023. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatti védőnői tanácsadás a kerdes?



"32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól

55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól


a) * keresőképtelensége időtartamára, vagy egyébként munkaköre ellátására egészségi okból való alkalmatlansága esetén annak időtartamára,


b) * a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés,


c) * a kötelező orvosi vizsgálata tartamára,..."



"d) kötelező orvosi vizsgálat: az az orvosi vizsgálat, amelyen a munkavállalónak munkaviszonyra vonatkozó szabály előírása alapján részt kell vennie, ideértve a várandós állapotra tekintettel előírt orvosi vizsgálatot is,"

2023. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-oshoz plusz infó, pár példa:

Csak a kötelező orvosi vizsgálathoz szükséges időre köteles elengedni, nem többre.

Pl: ha 4-ig dolgozol, az orvos 3-ra hív, akkor nem léphetsz le délben.

Ha reggel éhgyomorra mész vérvételre és végzel 8-kor, menned kell be a munkahelyedre, nem veheted ki a napot.

Magánorvoshoz nem mehetsz munkaidőben, mert az nem kötelező ellátás.

Nem kötelező ultrahangra, kiegészítő vizsgálatra, pl: kombinált szűrés, Prena...stb. nem köteles elengedni.

2023. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*és igazolást kell vinned
2023. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. jan. 12. 20:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, kismama, az ÉN munkaidőm 8-16-ig tart :)


De pl azok miatt, akik "dolgoznak" gyakorlaton sokszor még 18-kor is benn szptam a tanácsadóban, mert vezető védőnő "jaj, anyuka dolgozik, hát jöjjön utána" - elcs.szett mentalitást képviselte.


A munkáltatónak egyébként kötelessége elengedni ilyenek miatt - csak ugye a várandós nem feltétlen néz ennek utána, és van olyan védőnő, aki inkább mártírkodik még kétórával munkaidő után is, minthogy legalább ő megmondaná a gondozottnak, hogy igen, jöhet délelőtt vagy kora délután, mert ezért nem érheti hátrány vagy diszkrimináció.


Én 15:40-re írom be az utolsót, és ennyi, utána már legfeljebb papírmunkát végzek, nem az, hogy még fél hatkor is TA-ban ülök. :)


Sokak szerint kicsit ridegebb vagyok, nem izgat.

Nekem is van családom, akikkel szeretnék normális időt eltölteni, nem túlórázni mások miatt - van akivel meg lehet csinálni ezt, velem nem.


(mondjuk én munkaidőben sem cseverészek néha félórákon keresztül, mint sok más kolléga, hanem leülök és teszem a dolgomat, így nem is csúszok meg semmivel)

2023. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!