Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatós anyukák, mikor jött...

Szoptatós anyukák, mikor jött meg először szülés után? Volt változás a korábbi menstruációhoz képest?

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 16:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

19 hónap után jött meg, ekkor már csak esténként szoptattam. Az első kettő csak halványan, 4-5 hónap kellett mire beállt 29-30 napra, és teljesen fájdalommentes, pms tünetem sincs.

Terhesség előtt 33-35 napos ciklusaim voltak, félidőtől pms tünetekkel tarkítva, és az első nap rettenetes görcsökkel kezdődött.

2023. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
11 hónapra. Annyit változott, hogy 28 helyett 30 naposak a ciklusok, és nincs pms.
2023. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Elsővel 3, másodikkal 8 hónap után. Nem emlékszem milyen volt
2023. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Napra pontosan egy évig nem volt menstruációm a várandósságot is beleszámítva, tehát 3 hónapos volt a babám. Kicsit kusza a rendszeresség, de csak pár nappal van eltérés.
2023. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15 hónap után, de nagy mellrajongó volt a legényke, napi négyszer szopott még akkor is. Az első kettő az gyenge volt, rövid és 2 hónap volt közte, a harmadik kb. normális, aztán újra teherbe estem. A testvéremnek az egyik gyerekénél 9 hónapra jött meg, a másiknál elég hamar, de nem tudok pontosat, csak azt, hogy még kizárólag csak szoptatott. Egy barátnőmnél 1 éves a baba és még nem jött meg, de ott is rengeteget lóg mellen.
2023. jan. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
6 hónap után, nagyon kevés mennyiség, de 6 napig tart mint terhesség előtt.
2023. jan. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
86%

25, "de nagy mellrajongó volt a legényke"


Semmilyen összefüggés nincs. Ha így lenne, nem jönne meg igény szerint éjjel-nappal mellen lévő újszülött mellett.

Fiam több mint 3,5 évig szopizott, mégis menstruáltam mar 8 hetes korától normálisan.

2023. jan. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
54%
# 27 "Semmilyen összefüggés nincs." Valamilyen szinten van összefüggés a szoptatás és a menstruáció között, különben a szoptatós anyáknál nem lenne olyan, hogy akár 1-2 évig sem jön meg a szülés után, ellentétben azokkal, aki nem szoptatnak (már). Ezt bizonyították is. De ez nem jelenti azt, hogy aki sokat szoptat, annak biztosan nem jön meg sokáig. Nagyobb valószínűséggel nem jön meg, de megjöhet. Nem véletlenül hoztam fel a testvérem példáját (egyik gyereknél soká jött meg, a másiknál hamar).
2023. jan. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Igény szerinti szoptatás mellett az elsővel 10,a másodikkal 4 hónap után. Semmi nem változott.
2023. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
2 hónappal szülés után és ugyanolyan rendszertelen, mint a terhesség előtt. (iszsz baba)
2023. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!