Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a gyerekemnek?

Hogyan segítsek a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Van egy 20 éves fiam, aki egyszerűen nem bír magával. Még mindig kozepsuliba jár, mert az egyikbol 2 év után kidobták, az alapiskolában is csak gond volt a viselkedesevel, megverte az iskolatársait, nem igazán vannak normális baratai. Magam nevelem, igaz külön lakast berelek neki, de amikor tudok foglalkozok vele. De folyton csak a panasz jon vissza- az iskolából, a baratoktol, mindenhonnan. Mindig mindenben probaltam neki segiteni, probaltam meghallgatni a gondjait, de mindig csak hazudozik, nagyzol, és egyszerűen nem tudom és soha nem is tudtam a helyes útra terelni. Dolgozni nem akar, fizetem az albérletet, és havonta 120 ezer Ft t adok neki, plusz ha szuksege van bármire segitek. Gondolkodtam hogy meg vonom tőle a pénzt, hogy járjon dolgozni, de felek, hogy kimuvel magaval valamit, ártani fog maganak. Egyszerűen nem találja a helyet a világban. A suliban agresszív a tanárokkal is. Vannak időszakok mikor teljesen normális, sajnos ez ritka. Régen hordtuk pszichologushoz is, aki azt mondta hogy az ég adta egy világon semmi baja. Nem rég volt újra kapott gyogyszereket, amit nem biztos hogy szed. Egyszerűen senkit nem tisztel maga korul, addig kedveskedik az embernek míg kell neki valami (nemcsak nekem) teljesen olyan mintha több személyisége lenne- elő tudja adni az ártatlant, akivel nem törődtek a szulei, a segitokeszt, az agresszivet, a normalist es meg van pár… az anyukájával pici kora óta nem vagyunk együtt, o nevelte, nálam hetvegeken volt, de hetkoznap is latogattam, plusz én fizettem mindig mindent neki. Sajnos az anyukája tavaly meghalt, ami egy kicsit megtörte ot, viszont sosem volt jó viszonyuk, nagyon sokat panaszkodott, mert a gyerek mindennek lehordta ot, direkt idegesitette az anyját mindennel.. y egyszerűen mintha direkt azt csinálna amire megkerjuk hogy ne. Nem tudom hasznal e drogokat, azt tudom hogy dohányzik es mostanaban iszik is. Nem tudom már mit tegyek hogy normális felnott legyen belőle, hisz folyton segitetettem amiben tudtam. 4 helyre járt alapsuliba mert mindig kirugtak, a pszichologusnak előadja hogy minden rendben van vele… nem tudom már komolyan hogy mit lehetne. Van valaki ilyen cipőben?
2023. jan. 26. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Vele kellene, pontosabban vele kellett volna élni. A gyerek issza meg a levét a szülők hibájának. Talán pszichológus rá tudna jönni a terápia módjára.
2023. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miert lett volna jobb ha az anyjával elek boldogtalanul? Szerintem nem jó az se a gyereknek, ha a szulei folyton veszekednek…
2023. jan. 26. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a teljes érettség még 25 éves korig várat magára (az agy fejlődése miatt). Azonban az elmondottak alapján akár komolyabb személyiségzavar, pszichózis vagy pszichiátriai betegség is lehet a háttérben. Pszichiátriai vizsgálat kellene neki és MUNKA!!! Felelősség, feladat, életcél, sikerélmény.
2023. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg az egyetlen cél amit el kene érnie, hogy idén befejezze a sulit. Szakács lesz, igazán jól is főz- addig míg van kedve. Igazabol barmivel foglalkozhat, tudom támogatni. Sokszor adok neki feladatokat, fuvarozast bizok ra, egyéb cegi dolgokat hogy intezzen, de annyiszor elrontotta ezeket a feladatokat, hogy nem normális, pl kertem hogy tartsa be a sebességkorlátozást, de hooool, kapom a büntetéseket… Rengeteget hazudik, és olyan dolgokban ami 1 telefonhívás és kiderül…. Most elvettem tőle az autot, mert megint suliban kiművelt valamit, de nem nagyon hatotta meg.
2023. jan. 26. 22:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne bérelj neki lakást, ne adj autót, ha gyerekként viselkedik, akkor kezeld gyerekként. Költözzön hozzád, egy középiskolásnak vagy a szüleinél, vagy kollégiumban van a helye.

Ha megkap mindent, anélkül hogy teljesítene bármit is, akkor minek tanuljon, minek dolgozzon?

2023. jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem gyógyszerel...
2023. jan. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy jó pszichológusnak hiába vetít. Így valószínű nem jó pszichológusnál voltatok, plusz nem elég ideig. Mi az, hogy most kapott gyógyszert? Kitől? Mire? Gyógyszeres kezelés terápia nélkül nem ér semmit. Plusz az hogy nem mutatja hogy kihatott rá az anyja halála az jelzés. Ha meg tényleg hidegen hagyja, akkor az meg rohadt nagy jelzés, akkor olyan mélyen vannak lelki sebei, hogy nem csodálom, hogy ilyen. Ettől viszont még nem elfogadható!

Azzal, hogy fizetsz neki albérletet, meg pénzeled, nem segíted. Költözzön vissza hozzád, legyen nagyobb kontroll. Közben járjon terápiába (egy jó klinikai szakpszichológushoz, ne simához). Plusz kezdje el a szakmai gyakorlatát. Vagy tanulja ki a te cégedben az alapokat. Legyen felelős a tetteiért és legyen következménye.

2023. jan. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk innen nehéz lesz.

Egész eddig csak pénzzel nevelted, de ezt pont az oldhatja meg, ha nem pénzeled.

A pénzt pszichológusra költsd, ne a fiadnak add.

Költözzön hozzád, ne adj zsebpénzt se. Autó? Viccelsz? Max. bicikli.

O-ra vissza mindent, hogy értékelhesse és lehessen motiváció.

Az nem motivál, hogy mindent megveszel, elintézel neki.

2023. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A miénk is ilyen volt, meghúztuk a határokat, kétszer kiraktuk, azóta normálisabb.

Megmondtuk, hogy nem fogjuk eltartani, és el is hitte. Most már komolyodik.

Neked se kéne pénzzel tolni, vagy legalábbis csak akkor, ha tesz érte.

Egyébként szerintem se egészséges egy húsz évesnek egyedül élni, kontroll nélkül.

2023. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
En 18 éves koromtól magam laktam, magamat tartottam el, és nem volt semmi gond.
2023. máj. 10. 17:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!