Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom a tapasztalatszerző,...

Kislányom a tapasztalatszerző, megismerő tevékenységeket jóval korábban kezdte, mint az átlag. Utalhat ez arra, hogy valamilyen képessége vagy adottsága erősebb, érdemes rá odafigyelni és fejleszteni?

Figyelt kérdés
Pl. a kezüket átlagosan 3 hónaposan kezdik el nézegetni, ő már 2 hónapos korában befejezte. 6-7 hónaposan meg egyfolytában a fülével foglalkozott, a védőnő szerint ezt kb. 10 hónapos kor körül fedezik fel a babák. 6 hónaposan már felismerte a saját játékait képekről. Ilyenekre gondolok, mint "tapasztalatszerző tevékenység".
2010. okt. 4. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az én kisfiam sosem nézegette a kezét, egyszer nézett rá (konkrétan emlékszem), többször sem, akkor én mire gondoljak? Hogy ennyire intelligens, hogy nem kell nézegetni, neki elég egyszer ránéznie?
2010. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden baba fejleszthető, jó példa erre a Polgár lányok, őket az apukájuk tudatosan nevelte. A múltkor volt a tv-ben egy riport róluk.
2010. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Az én kislányom is korábban csinált mindent ami a nagykönyvben le van irva.Én ennek csak örültem de nem gondoltam ennéltöbbet.Más más gyerek más más ütemben fejlődik.Nem tulajdonitanék ennek extra jelentőséget.
2010. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt még korai megmondani. Nem tűnik nagyon extrának, hogy pár hónappal előbb csinál ilyen dolgokat. Figyeld továbbra is és ha 3-4 évesen még ilyeneket tapasztalsz, érdemes utánajárni, hogy lehetne felmérni a különleges képességet.
2010. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom soha nem nézegette a kezét, viszont sokkal gyorsabban tanul, mint a környezetünkben az ismerős gyerekek.

Később kell erre odafigyelni, pár évesen, most még mindegy mit csinál, csak csinálja :)

Hogy mikor kezd el járni, mozogni, beszélni, stb ezeknek semmi jelentőségük nincs.

2010. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, minek írsz, ha érdemben hozzá se tudsz szólni a kérdéshez?

Nem arra gondolok, hogy kis csodagyerek, hanem konkrétan egy-egy képességre. Lehet ilyeneket olvasni (ez csak egy általam kitalált mondat lesz, nem idézet): azok a gyerekek, akiknek jó a kézügyességük, már csecsemőkorban megmutatkozhat, hogy "ezt-azt" korábban, ügyesen csinálják. És ez visszafelé: azok a csecsemők, akik korán csinálnak "ezt-azt", utalhat arra, hogy jó lesz a kézügyességük.

Jobb példát hirtelen nem tudtam kitalálni, de valami ilyesmire gondoltam a kérdésemben.

2010. okt. 4. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

21,53 vagyok.

Én értem mire gondolsz amúgy, de tényleg nincs még jelentősége.

Írtam, hogy az én lányom sosem nézegette a kezeit. Viszont nagyon hamar elkezdett játszani a formaevőkkel, hatalmas tornyokat épített kockákból, bármit összeillesztett sokkal hamarabb mint a korosztálya, gyöngyöt fűzött alig másfél évesen, és ez sem olyan gyakori.

Szóval nagyon jó a kézügyessége, és szeret is nagyon így "vacakolni-szöszmötölni". De ezt a képességét babakorában még nem láttam rajta egyáltalán.

2010. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem már írták ilyen kicsi korban, pláne látatlanban nehéz megmondani, hogy vannak-e különösen erős képességei a kislányodnak. Ha pl. van festőművész, zeneművész, tudós, matematikus, stb. a családban akkor nyilván örökölhette a hajlamot, de ez sem feltétlenül igaz, fordítva sem. Ha gondolod vidd nyugodtan fejlesztő foglalkozásokra, nem hiszem hogy baja lesz tőle. Anyagilag elég húzós, ezt ti tudjátok hogy mennyi fér bele. Én a gekko-ról hallottam, de létezik vmi okosbaba program is, asszem' ez interneten rendelhető, ill. nálunk a gyerekdoki felesége is tart ilyet - szintén jó pénzért... Neten megtalálod a fentiek leírását, keress rá google-ban.
2010. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!