Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokat várok egy beteg gyerektől?

Sokat várok egy beteg gyerektől?

Figyelt kérdés

10 éves lesz, beteg, láza már nincs, mert fájdalomcsillapítót kapott. Behozom a reggelit direkt tálalótányéron, 40 cmes átmérővel, hogy ne kelljen kimennie enni, nagyobb, mint egy pizza. Az én ágyamban fekszik. Elmondtam, hogy a tányér felett egyen, nem akarok morzsában feküdni. Nem sikerült, szóltam megint, hogy az étel a tányér felett legyen, mikor beleharap, nem ment, majd hátradőlt/elfordult ismét, oddébbvette a pirítóst és kettéhajtotta az ágy felett. Közöltem, hogy ha itt akar enni a tányér felett egyen, vagy mehet a konyhába enni, és egyébként se játsszon az étellel, mire elsírta magát és kiabált, hogy elege van belőlem.


Most komolyan én vagyok a gonosz és várok túl sokat? A játékot nem bírom az étellel, a zsemlét is mindig szétcincálja, kikapargatja a belé, kicsi galacsinokat gyúr, ugyanez kiflivel és kenyérrel is, szereti összenyomkodni őket kicsire, miközben eszik, tudja, hogy ez a halálom.


2023. febr. 28. 08:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
9 eve
2023. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi,veletlen elkuldtem,ujra irom a valaszt.

9 eves a lanyom.amikor beteg ugyanez van,nem csinalok gondot belole,nem piszkalom,orulok ha eszik olyankor.kiporszivozom az agyat utana es problema megoldva..

Az etellel valo jatszas nekem is a halalom,de most mit csinaljak?ha neko csipkedve esik jol,akkor csak egye ugy.

A ferjem is neha galacsinozik,tole orokolte a gyerek 😂

2023. febr. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Miért viszed az ágyba a kaját neki? Sokkal kényelmetlenebb úgy enni még egészséges felnöttnek is, nemhogy egy 6 évesnek. Akár malomkeréken is tálalhatod, attól nem lesz könnyebb morzsálás nélkül enni.

A gyereket vidd az asztalhoz, ott egyen, utána meg mehet vissza az ágyba.

2023. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Alapból nem vagyok hajlandó senkit ágyban etetni, annyira még nem voltak rosszul, hogy ne tudtak volna letámolyogni a kanapéig legalább, ott megengedem. Szerintem megoldhatatlan morzsálás nélkül enni a pirítóst. A galacsinpödörgetés meg hát, franc tudja, én is csináltam gyerekkoromban, finomabbnak éreztem, kb a reszelt sajt téma, tudod :) nem olyan nagy dráma ez szerintem.
2023. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

A kenyeret a mai napig ugy eszem, hogy elötte gombóccá nyomom. Pedig 30 vagyok. A pirítóst sztem nincs az az ember, aki morzsálás nélkül eszi.


Nálunk ilyen, hogy ágyban evés, nincs. De még csak a nappaliban sem. 1 és 4 évesek a gyerekek, de a legnagyobb kinjukba is ki tudnak ülni az asztalhoz a konyhába.

2023. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
A fiam is szokott az ágyunkban enni, de 1. előtte "megcsinálom az ágyat", tehát letakarom ágytakaróval, 2. ha nem eszik normálisan a tálca fölött, akkor legközelebb nem ehet ott, hanem szépen kiül az asztalhoz. Eljátszottuk már párszor ezt, úgyhogy mostanra odafigyel rá, hogy ne csináljon morzsatengert az ágyra. Ja, és ő még csak 6 éves. Az meg hogy egy kicsit beteg, nem gondolom, hogy befolyásol bármit is ebben a helyzetben. Gondolom nem a karja van eltörve, hogy ne tudjon rendesen enni :D
2023. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

3-assal egyetértek.

Ha még láza sincs, akkor végképp nem értem, miért ne tudna kiülni az asztalhoz. Sőt, akkor fel is öltözhetne, és a pizsamája sem lesz morzsás.

Két gyereket nevelünk, rengetegszer voltak betegek, de SOHA (!) nem ettek ágyban.

2023. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Te vitted ágyba a kaját egy beteg gyereknek, nem ő kérte, aztán meg ordítasz, mert kicsit morzsázott. Komolyan, mintha direkt provokáltad volna, hogy ordíthass vele. Szemét vagy. Helyes, hogy megmondta, hogy elege van belőled, nekem mar a kérdés elolvasásával elegem lett. Ne hozd a gyerekedet ilyen csapdahelyzetbe és akkor nem lesz elege belőled.
2023. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Ahhoz, hogy ő hogy szereti a kenyeret enni semmi közöd. Ő is egy külön ember, ezt el kell fogadnod. Hidd el te is csinálsz egy tonna idegesítő dolgot. Viszont ha csak nem olyan betegsége van, hogy fizikailag nem tud az ágyból kikelni akkor ne az ágyba egyen. Mikor kéri megmondod neki, sajnálom nem lehet, mert reggel nem tudtál óvatosan enni. Mondjuk alapból nálunk nincs ágyban evés, mert még én is belemorzsázok nem hogy a gyerek.
2023. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ágyban evés ilyen.
2023. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!