Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apaság kérdése - Kinek a...

Apaság kérdése - Kinek a nevére kerül a gyerek, ha még férjnél vagyok, de nem ő az apja?

Figyelt kérdés

Papíron még férjnél vagyok, de már nyár óta külön élünk. Október óta van egy új kapcsolatom. Épp meg akartuk indítani a válás folyamatát (a férjemnek is van már valakije), amikor váratlanul kiderült, hogy terhes vagyok. Október végére várható a baba.

A párom természetesen szeretné a nevére venni a babát, de úgy tudom, hogy első körben a férjem nevére fog kerülni, akkor is ha idő közben elválunk. Mi ennek a menete? Hogyan lehetne a gyerek apja papíron is az apja?


2023. márc. 2. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Hacsak nem mész férjhez a gyerek apjához, az exed nevére kerül a gyerek.

Lsd Szabó-Varga-Kulcsár Edina esete, vagy anno Bochkor Gábor és Várkonyi Andrea lánya, aki Várkonyi exének nevét kapta.

2023. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A férj nevére kerül.
2023. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
64%

Ha más megoldást nem találtok, marad a névváltoztatás.

Mióta a főniciaiak feltalálták a pénzt, mindent meg lehet oldani.

2023. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Októberig el is válhatsz ha már bent vannak a papírok.Ha szülésig nem válsz el akkor jogilag a férjed lesz az apa.
2023. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
El kell válni sürgősen, az apukának pedig apasági nyilatkozatot kell tennie.
2023. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Az apasági nem elég ilyen esetben! A baba házasság alatt fogant, automatikusan úgy veszik, hogy a férj az apa. Csak egy újabb házassággal kerülheti el.
2023. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Ùgy, hogy hozzámész a párodhoz, mielőtt megszületik a baba, és így automatikusan ő lesz bejegyezve édesapának. Ehhez viszont turbó gyorsasággal el kell válnod.


Nálunk ugyanez volt, csak így tudtuk megoldani.

2023. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Válás után fél évig automatikusan az exférj nevére kerül a gyerek, hacsak nem házasodtok össze a mostani pároddal.

Azt azért látni kell, hogy a szülői kötelezettség azért többről szól, mint egy név. Attól, hogy megváltoztatják a gyerek vezetéknevét, hivatalosan még az ex marad az apja. Szerintem ez gáz.

2023. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Válás után automatikusan félévig az exférj nevére kerül a gyerek.
2023. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell hozzámenni feltétlenül.

Nemperes eljárást kell indítani az illetékes bíróságon az apaság vélelmének megdöntése iránt.

Én 2 éve csináltam, így szüléshoz egyből a párom nevét kapta a kicsi. 6 ezer forint az illetéke.

Sok sikert! :)

2023. márc. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!