Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szeretnének gyereket: miért?

Akik szeretnének gyereket: miért?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésből kérdezem, csak ugye azoktól, akik nem akarnak gyereket, mindig azt kérdezik, hogy miért nem.


Szóval meg is fordíthatnánk: miért igen?



2023. márc. 9. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Jó kérdés. Nálunk éppen minden összejött (beköltöztünk a házunkba ősszel, aztán télen összeházasodtunk), aztán jött az érzés, hogy akkor bővítsük a családunkat. Három hónap múlva terhes is lettem. Azóta már 3 éves, és így teljes a családunk, és úgy érzem. :)
2023. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Hát, úgy a fejemben filmszerűen elképzeltem, hogy lesz egy feleségem gyereket szül és boldogan felneveljük, a gyerekkel majd jókat játszom, családi kikapcsolódós programok, lesz aki tovább viszi a génjeimet és a vérvonalat meg azt amiért a szüleim és az ő szüleik stb szétdolgozták az agyukat (házak, pénz, cuccok, kocsi, motor, stb)


De mivel nem találtam értelmes nőt így egyelőre csak magamnak élek, viszont bennem van, hogy 7 év múlva már nem igazán játszik a dolog, mert nem akarok 60+ lenni mire a gyerek érettségizik...


Szóval igazából már ott tartok, hogy csak szeretném a saját véremre hagyni azt amiért megdolgoztam én és az egész családom előttem, ne pedig a hiénák kapják... ha az államé lenne azt sem szeretném, épp elég az, hogy az állami cégnél dolgozom :)

2023. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

5 ezer ilyen kérdés van már, ahol ki lett vesézve a dolog.


A szaporodás egy alapvető ösztön, ezért nem lehet megmagyarázni ezt a dolgot, az ember vàgyik rá, szeretne. Aki nem, abban meg nem olyan erős ez az ösztön, mint másban. Ennyi.

2023. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
10 eve voltunk egyutt a ferjemmel (fiatalon jottunk ossze), mikor ereztuk, hogy akkor lenne kerek az elet, ha erkezne a baba. Elotte tanultunk, dolgoztunk, eltuk az eletet, es szep lassan hianyerzetunk lett. Mindig tudtuk, hogy valamikor majd szeretnenk gyereket, de akkor vallaltuk be, amikor minden teren megertunk ra mind a ketten. Ez volt a kapcsolatunk "uj szintje", ha erted mire gondolok. Csaladda szerettunk volna valni, kulso kenyszer vagy nyomas nelkul, annak tudataban persze, hogy mi minden lemondassal jar ez egyutt. Mar harman vagyunk, es igy kerek a vilag, elmult a "hianyerzet".
2023. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A sokat emlegetett ösztön már a megszületett utódokra vonatkozik, nem pedig a létrehozásukra.

Vagy azt hiszed, a csatorna Leokádia nevű patkánylánya bájos kispatkányokat vizualizálva veszi fel a lordózis pozíciót, hogy a Tihamér nevű patkányfiú meghágja...?

2023. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, ezt egyszer egy pszichológus nagyon jól kifejtette. Anyai ösztön van. Pont. Akiben nincs, annak oka van.

A, Már úgy született.

B, Gyerekkori trauma,

C, Felnőttkori trauma

D, Van, akar is gyereket, csak észérvekkel próbálja elnyomni stb.

Az a rendellenes, ha nincs, nyilván azért kérdezik attól. Szexuális ösztön is van. Azt se kérdezik meg, hogy valaki miért szexel, inkább, azt, ha nem. Életösztön is van. Életveszélyben se azt kérdezik, hogy miért próbáltál túlélni😂

2023. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Amióta az eszemet tudom mindig is gyereket akartam, gyerekek körül legyeskedtem, ahol gyerek született ott voltam.

6 évesen már próbáltam pelenkázni, csak lelépett kakis seggel😁.

12 évesen vigyáztam a szomszéd gyerekre.

18 és 20 évesen szültem, majd kisgyermek nevelő lettem.

40 évesen jött a 3.

Azt bánom hogy nem születtem gazdagnak szerintem akkor lenne 6 gyerekem minimum.

2023. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Mert olyan jó szeretni valakiket, akik belőlünk lettek. Minden nehézség ellenére is. :)
2023. márc. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Én mindig szerettem volna. Olyan édesek a babák, jó vele sétálni, játszani, puszilgatni ölelgetni. Ha negy lesz akkor még többet játszunk, kifejezi a gondolatait, stb. Egy ember bontakozik ki előtted.

És ha öreg leszel, és szeretetben nevelted ahogyy tőled telt, ennek a gyümölcsét élvezheted.

2023. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Lepontoztok mert arról írok hogy szeretem a gyerekeket és a fiatalokat? És hogy ha szeretettel nevelsz, azt kapod vissza is? Atyaég :)
2023. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!