Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudtok arról az új rendele...

Mit tudtok arról az új rendeletről, miszerint az eddigi 23 életévig folyósított családi pótlék határát visszavették 20 évre?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy ez nem vonatkozik a saját jogon igénylőkre, emelt családisokra, tartósan betegekre? Természetesen nappali tagozaton tanulók esetére gondolok. Állítólag ez szept.1-től van így. Köszönöm előre is a segítséget!
2010. okt. 6. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Hallottam róla,de a 2009es rendelet az utolso amit találtam,és ott 23 év még.
2010. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen az én is egyebet sem... És az működött is mert én jelenleg 22 éves vagyok eddig akadály nélkül ment a folyósítás, még a nyári szünetben is, de most... Nem utaltak és több osztálytársamnak sem, kb ilyen korúak. Felnőtt, nappali képzéses osztályról van szó. Felhívtam őket de ott csak a tanulói jogviszony fennállásáról szóló papírra hivatkoztak erről egy szó sem esett. Aztán hallottam erről a bizonyos rendeletről...
2010. okt. 6. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam, köszönöm! Csak ebben meg azt nem érte, hogy én saját jogon igényeltem - és ügye, ha jól értelmeztem ott tényleg 23 év a korhatár - ráadásul az emeltet kaptam eddig a 14.800 ft-ot és mégsem volt utalás, akkor most ismét meg kellene igényelnem?
2010. okt. 6. 21:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék értetlennek tűnni, csak nem vagyok jogász és nagyon senki sem tud erről semmit, legalábbis a körömben biztos...
2010. okt. 6. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez csak magasabb családi de nem az emelt...

itt leirják emeltet ki kap... [link]

2010. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20. életévig. 23. életévig annak jár aki a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló.

Vagyis te hiába saját jogon igényled, csak 20 évig jár.


Családtámogatásról szóló törvény, 8.§.

[link]

2010. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. okt. 7. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!