Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár a német családi pótlék,...

Jár a német családi pótlék, ha a gyerekek itthon vannak?

Figyelt kérdés

Lehet nem jól értelmeztem, de beszélgettem egy ismerősömmel, akinek kint dolgozik a férje és mondta, hogy milyen sok családi pótlék jár a gyerekekre, annyi mint egy itthoni fizetés. De arról is beszélt, hogy ki szeretnének ők is menni a 3 gyerekkel.

Szóval csak akkor járna a "kindergeld" ha ők is kimennének, vagy elég az is hogy az apuka ott dolgozik?

Azért kérdezem, mert hamarosan az én férjem is kimegy és nekünk is van 2 gyerek.


2011. okt. 18. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kindergeld annak jár akinél vannak a gyereke. ez 180€/gyerek/hó. vagy is a gyerekekt ide németországba kell bejelenteni. viszont ha iskolás, ovodások akkor jön a gyámügy hogy miért nem járnak iskolába ovodába.


Itt az állami ovodáért is kell fizetni. ez város függö mennyit támogat, akad olyan ahol a város az egészet átvállalja, de ritka. általában 70-200€ között van az ovoda díja félnapra étkezés nélkül.

szóval jó ez a kindergeld de az ovira nem elég.

2011. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Az én férjem egy hónapja dolgozik Németországban, van ott ideiglenes lakcíme, és elvileg nekünk is járna(legalábbis a férjemnek kint ezt mondták) a családi pótlék, függetlenül attól hogy mi a kisfiammal itthon vagyunk. Még nem intéztünk semmit ezzel kapcsolatban, amúgy is egy kb. 2 hónapos procedúra állítólag. De mi még megvárjuk, hogy biztosan bejön e a munka.
2011. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Természetesen csak akkor jár, ha kint is élnek.

és természetesen akkor nem jáűr itthon a gyed/gyes és a családi pótlék. Így nem kapsz sokkal többet mint itthon, valamint ha kint élsz azért drágább az élet

2011. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Kedves második, ne játszátok el, hogy itthon vagy és kint igényled a pénzt. Ha ráadásul kiderül, hogy 2 helyről igényled a pénzt akkor vissza kell fizetni, sőt kemény büntetést is rádvernek.
2011. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jár a cs.p.,de ha Neked itthon van bejelentett munkaviszonyod,akkor csak a 2 állam cs.p. különbözetét kapod meg Németo.ból,ha nincs m.viszonyod,akkor az egész cs.p.ot németből kapod. Ehhez nem kell kiköltözni,mert EUs tagállam Német- és Magyaro.is.Ajánlom Neked,h menj majd be a MÁKba,és kérdezd meg,h milyen nyomtatványok kellenek majd,h kintről is kaphass majd családit,persze ehhez min. 1 hós kinti m.viszony kell,h megigényelhesd.
2011. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok. Természetesen nem játszom el hogy két helyről igénylem a családi pótlékot, tisztában vagyok vele hogy akkor az itthonit le kellene mondani. De mi még nem foglalkoztunk konkrétan a családi pótlék igénylésével, ezeket az infókat a férjemnek mondták kint.
2011. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia

Férjem 3 hónapja van kint,nekünk most intézik.

Igenis jár így is,persze itthon le kell mondani,az a lényeg,hogy a cég akinél kint van német legyen.

Nagyon nem mindegy,hogy a 3 gyerekre itthon kapok 48000 ft-ot,vagy kint a 3-ra 150000 ft-ot.

Nekünk a férjem munkahelye intézi a kinti részt,az itthon részt meg én.

Mindenképpen jobban jártok.

2011. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A törvény szerint annak jár akinél a gyermekek vannak. Ha közös háztartásban élnek a szülök akkor az anyának utalják, ha elváltak vagy nagymamánál vannak a gyerekek, vagy gondozócsaládnál akkor nekik. Hogy hogy kell ezt bizonyítani azt nem tudom. lehet elég ha azt mondja hogy nála vannak a gyerekek, de lehet lakcímre be kell jelenteni, kkor viszont ovi, iskola stb...
2011. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan nem a nemetekhez tartozunk, de szinten eu-n belul van hasonlo helyzet es a szabalyok azonosak, ha jol tudom.


Szoval nalunk a szituacio a kovetkezo:

ferjem kulfoldon el es dolgozik, bejelentve, minden korrekt, ott van kint tb-je, sot, nekunk is van kint altala betegbiztositasunk ervenyben es minden mas.

En kb egy evig Magyarorszagon a gyerekekkel, de itt semmilyen jogviszonyom nincs, nincs bejelentett munkam (mert nekem is kinti volt es ott mar felmondtam), nem kerek allaskeresoi jarulekot (pedig akar kerhetnek is a kulfoldi folyamatos munkaviszonyomra es az itteni bejelentett lakcimemre hivatkozva), de gyes-t sem kerek, csaladi potlekot sem kerek.

Sot, en meg a tb-met is fizettem sajat magamnak addig a pillanatig, amig a kulfoldi ervenyes betegbiztositasomrol meg nem kaptam az ertesitest, utana vonultam az apeh ugyfelszolgalatra lemondani a tb-met, mert ket orszagban egyszerre tilus betegbiztositast fenn tartani.

Ezt mind csak azert irtam le, hogy lassatok, nem kenyerem az eloskodes es maximalisan torvenytisztelo allampolgar vagyok.

Es a lenyeg: igen, ott kint igenyelte meg a ferjem a gyerekekre a csaladi potlekot. Nekunk mindket helyen azt mondtak, hogy igy kell. Az allamkincstar eleve el is utasitott, papirom is van rola, azt irtak, hogyha kettonk kozul csak egyikunknek (a ferjemnek) van munkaja es neki kulfoldon, nekem itt semmi, akkor oda tartozik az egesz csalad.

2011. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. ebből is látszik, hogy ki így, ki úgy tudja. Ha oda kerülünk úgyis hivatalos helyen fogom megérdeklődni.

Az tévedés, hogy közös háztartásban élőknél csak az anya igényelheti. Itthon is mehetne az apa számlájára a családi pótlék, ha úgy akarnánk. De természetesen ha jár a német kindergeld, akkor szívesen lemondok az itthoni csp-ról. Csak azt nem értem, hogy a GYES-ről miért kéne lemondanom, az más kategória, nem? Pont úgy tervezzük, hogy míg én 1 évig GYESen vagyok, addig kimenne a férjem, aztán ha lejár vagy hazajön ő is, vagy kimegyünk mi is. Bár az ovi tényleg drága, viszont a suli már ingyenes és a tankönyvek is, ha jól tudom.

2011. okt. 19. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!