Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mondjátok anyósnak,...

Mikor mondjátok anyósnak, hogy ez sok?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok, de próbálom kitalálni, hogy hol húzzuk meg a határainkat.


Kitaláltuk, hogy milyen kiságyat vegyünk, anyósomékat megkértük, hogy segítsenek hazahozni az ikeából. Anyósom hónapok óta küldözgeti a bababútorokat, neki ez a faktum kiságy tetszik. Már amikor elmondta neki a férjem, hogy ilyet veszünk is le akart beszélni (a színe miatt, meg mert egy ismerőse vett és végül a szülői ágyban aludt a gyerek). Mivel ez nem jött össze, ezért ma hajnalban nagyon enyhe, de pánikrohama volt, most hívott apósom, hogy bent vannak a kórházban.


Nem tudom mit csináljunk. A kiságy nekem teljesen mindegy, de azt nem tartom normális dolognak, hogy az egyik nagyszülő pánikrohamot kapjon rajta, ahogy azt sem tudom, hogy mi lenne a jobb, ha most engedjük a másik ágyat, de akkor mindig engedni fogjuk (?) vagy ha egy nagyjából lényegtelen és nekem nem is fontos témában nem engedek és ő ezért pánikbeteg lesz.


Nekem az az érzésem, hogy ez nem arról szól nála sem, hogy milyen a kiságy, hanem a kontrollvesztést élheti meg rosszul, hogy nem tud beleszólni, amivel előbb-utóbb szembe kell nézni. De ha meg tényleg csak a kiságyról szól…


Szerintetek mi lenne a jó döntés?


2023. márc. 19. 05:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 A kérdező kommentje:
Amúgy még sose volt pánikrohama, szóval nem arról van szó, hogy mindenen pánikolna.
2023. márc. 19. 05:49
 2/72 anonim ***** válasza:
97%

Kezdj el sqjnálkozni, és mondd meg, mennyire sajnálod, hogy nem bízhatod majd néha sem rá a babát így, hogy mentálisan instabillá vált. Gyanítom, nem lesz több pánikroham.


Jól érzed: itt a határ. És nagyon jó volna, ha ebben szilárd egyetértés volna közöttetek a férjeddel.

2023. márc. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem engednék. Megoldanám máshogy a kiságy elhozatalát, és nem kérném többé anyós segítségét, nem mondanám neki, mit veszünk, max. megmutatnám, ha arra jár.


Nem kell vele ezen összeveszni, szimplán nem megosztani vele a dolgokat, csak utólag. Illetve, ezt nem neked kell lerendezni, hanem a férjednek, közölje az anyjával, ha az elkezd veszekedni, hogy ne haragudjon, de a ti gyereketek, ti döntéseitek és úgyis azt csináljátok majd, ami nektek tetszik.

2023. márc. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
43%
Vannak határmeghúzó tanfolyamok. Te nem fogsz tudni egyedül, mert más a hitrendszered. (A "mit fog gondolni" lemez). Plusz kérdést sem írnál róla idegeneknek, ha tudnád hogyan kell kezelni.
2023. márc. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
100%
Azért volt pánikrohama mert nem az a kiságy lesz ami neki tetszik? Ha igen, nem csak fenyegetném, de soha a büdös életben nem bíznám rá a gyereket, mert nem normális. Mi lesz ha majd nem értetek egyet, mondjuk te blw-zni akarsz ő pürézni? Te nem akarsz fülbevalót, ő akar? Ha nem abba az oviba íratod ami neki tetszik? Itt most azonnal ezt a férjeddel kell lerendezni, mert megfogja keseríteni az életetek.
2023. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
94%
Amit 2 mond, az nagyon jó. Pánikrohamot kapott egy kiságy miatt? Nahát, nagyon sajnáljuk, akkor bizony kímélni kell mamát, nem azabad bevonni a baba előkészületekbe, tessék pihenni, kikapcsolódni. Aztán majd visszatéeünk erre később, ha már nagyobb a gyerek, hogy picit vigyázhat-e rá, nagyon nem szeretnétek, hogy a kisgyerek mellett kapjon pánikrohamot.
2023. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
100%
A pánikrohamnak semmi köze a kiságyhoz, csak jól hangzik, hogy amiatt volt... Ne ülj fel erre a vonatra, a ti gyereketek, a ti döntéseitek.
2023. márc. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%

Huh itt nagy a gond anyóssal. Miért nem tudta a férjed megoldani egymaga a kiságy elhozatalát? Vagy mondjuk házhozszállítást kértetek volna? Miért kellett ebbe anyósékat belevonni?

Szerintem amíg kifejezetten nem tőle kérsz tanácsot nem szólhat bele...meg amúgy sem. Véleményezheti, hogy ő nem ezt vette volna, de a véleményét meg felteheti a polcra. Én ilyeneket nem hagynék...volt ilyenben részem, köszönöm soha többet. (Idegileg kikészülsz majd ha ezt hagyod.)

2023. márc. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 babyboom567 ***** válasza:
97%

Hát nem irigyellek, mert a java még ezután jön.Ezek az emberek, már nem tudnak változni.

Anyám is ilyen.Egyszer bíztuk rá a gyereket, kb 6-7 hónapos volt,és mondtam,hogy sietek,nem kell menni sehova,(volt egy délelőtti munkám),már mikor indultam haza hívtam, a telefont nem vette fel.Hazaértem, itthon nem voltak.Órákon át nem vette fel a telefont, és azt sem tudtam,minek és hova mentek(vitte)el.Aztán mikor előkerültek, akkor teljesen természetesen, hogy ők sétálni voltak az erőben meg a parkban, mert nagyon jó idő volt,és a telefont meg azért nem vette fel, mert nem gondolta,hogy fontos.

Rendszeresen nyomatja az érzelmi zsarolós szövegeit telefonba is.Szülés előtt azon ment a hiszti,hogy mikor megszületik a gyerek ő ideköltözik pár hétre,hogy segítsen.Mondtuk ,hogy ilyen nem lesz.Akkor meg azon ment a hiszti, hogy akkor hogy fogok frissen szülten ablakot pucolni meg minden,megesz minket a retek,mit fognak szólni mások,blabla.(a történethez hozzátartozik,hogy december 27.-re voltam kiírva),hát mosson ablakot frissen szülten!decemberben!karácsonykor!pár napos gyerek mellett akinek kétfejű az anyja,mert itt sem én sem más nem fog)És az szomorú,hogy ő ezt komolyan gondolta.És ezer ilyen van.Ezerszer le volt már állítva, a férjem konkrétan elzavarta, szó szerint,hogy be ne tegye a lábát ide.Pár napi normális, aztán kezdődik előröl.

2023. márc. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
95%
Tőlem szívrohamot is kaphatna.
2023. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!