Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor mondjátok (mondtátok)...

Ti mikor mondjátok (mondtátok) meg, hogy nem a Jézuska hozza?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát ez elég egyszerű, mert nálunk sosem a Jézuska hozta. A Karácsony a szeretet ünnepe, amikor egymásnak ajándékozunk.
2018. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Sosem mondtuk meg hogy nem létezik, rájön magától idővel :)
2018. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Hívők vagyunk, Jézus születésnapját ünnepeljük és mivel tudjuk, hogy ő annak örül a legjobban, ha mi boldogok vagyunk, ezért egymást ajándékozzuk meg. 😊
2018. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Idén 10 éves múlt a lányom, és már képtelen voltam tovább kamuzni neki, így elmondtam egy este. Álomba sírta magát... :/ Kiderült, hogy ugyan 4 éve mondják neki a haverok, hogy náluk apa meg anya veszi az ajándékot, de ő úgy döntött, náluk lehet, de hozzánk akkor is a Jézuska jön. Egyemmeg. :) A 7 évesnek még nem vallottam színt, de gyanítom, ha neki mondják a haverok, ő el fogja hinni! 3:)
2018. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

11 éves. Tavaly még hitt benne ☺

Idén már sejti, hogy nem a Jézuska hozza.... De azért még hinni akar benne ☺

2018. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Ahány család, annyi szokás. Nálunk a Jézuska hozza, gyerekkoromban is Ő hozta, fantasztikus varázslat volt, a készülődés izgalma, varázsa maradt meg bennem, nem maga az ajándék. És a készülődés, várakozás nem lett volna olyan mesébeillő, ha nincs a jézuskák történet, ez volt maga a varázslat.

Már 36 éves vagyok, két kisgyermek anyukája, de ez a varázslat bennem él, és továbbadom a gyerekeimnek. A férjem ebben partner. Neki nagyon rossz karácsonyai voltak gyerekkorában az iszákos apja miatt, így számára is varázslatosak a gyerekkoromból hozott csodák.

Majd amikor a gyerekeim kérdezni fognak, őszintén, a szintjüknek megfelelően fogok válaszolni. Ha rájönnek, nyilván nek fogok hazudni Nekik, de ameddig szükségül van erre a varázslatra, addig éltetni fogom ezt a csodát.

2018. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Külföldön lakom, itt a Télapó hozza az ajándékot, az összes mesében, filmben is ezt látja, úgyhogy neki ez a természetes.

Nekünk inkább az okoz gondot hogy ha megyünk haza, akkor mindenki mondja , hogy a Jézuska hozza az ajándékot, ő meg mondja, hogy dehogy. Az itteni magyar barátnőimnél is ez a legnagyobb probléma.,

2018. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 8,5 éves lesz. Hiszi is meg nem is még a Jézuskát. Nem mondom meg konkrétan, ha közli, hogy tudja, hogy én vagyok a Jézuska, akkor azt mondjuk neki az apukájával, hogy ha hisz benne, akkor van, ha nem hisz, akkor nem 😊. Nekem sem mondták meg a szüleim, hogy nincs Jézuska, egyszer csak világos lett és nem okozott törést.
2018. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vallásosak vagyunk, Jézus születését ünnepeljük, ajándékozni egymást szoktuk. Ezt a gyerekek is tudják, így nincs mit titkolni :)
2018. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!