Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem gyakoribbak a...

Csak szerintem gyakoribbak a nem külföldi eredetű nevek?

Figyelt kérdés

Néztem statisztikát a legnepszerűbb nevekről viszont az ismerőseim közt többen vannak akik nem külföldi nevet adnak a gyerekeiknek mint pl Hanna, Mark, Marcell, Olivia.


Inkabb olyanokat hallok hogy Zselyke, Villő, Zétény, Zalán, Regő, Nimród, Mira, Kincső...

Mondjuk a Mira külföldi eredetű de pl Amerikaban nem hasznaljak, Spanyolul meg azt jelenti hogy "nézd" szoval ők sem használják.


Amikor en voltam gyerek akkor rengeteg volt a Daniel, David, Martin, Zsofia, Éva, Nikolett.

Azt gondolnám hogy a magyar eredetű név extrem ritka lenne mert sokan külföldön tervezik az életüket és jobb ha a gyerek neve olyan amit nem ezer fele keppen ejtenek kint mert nem tudjak mi a helyes kiejtes.


2023. márc. 19. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most divatosak lettek a magyar eredetű nevek, pár év múlva megint valami mást kapnak fel. Amúgy szerintem a többség előre nem gondolkodik a külföldre költözésen, ha meg mégis arra kerül a sor, valahogy boldogul a magyar névvel ott is.
2023. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolod, hogy Magyarországon extrém ritkának kellene lennie a magyar neveknek???

Különös elgondolás...

Sok ilyen gondolatod van még?

2023. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mas orszagokban is inkabb kulfoldi neveket hasznalnak, nem a regi tradicionalis neveket.

Pl a spanyolok is inkabb Daniel, Jonatan, stb neveket hasznalnak a Juan, Pedro es tarsaik helyett.

2023. jún. 2. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!