Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segített valakinek az a...

Segített valakinek az a szülés utáni depresszión, hogy visszament dolgozni?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1,5 éve vagyok itthon, a második babánk 4 hónapos. Az ő 1,5 éves korában szeretnék visszamenni. A két gyerkőc között 1,5 év van. Azt hiszem elég mély szülés utáni depiben vagyok, nagyon szeretem a nagyobbikat , a kicsivel még kínlódás csak minden. A naggyal is az volt amíg pici volt. Kinek múlt el a szülés utáni depressziója miutan visszatért a munkába?

2023. márc. 26. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2.5 év van köztük, 1.5 éves a kicsi.

2 hónapja dolgozok, ugyan ezek miatt.

Nekem rosszabb lett

2023. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 babyboom567 ***** válasza:
80%
nem fog, csak tetőzöd a bajt.
2023. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog, keress szakembert.
2023. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
Komolyan, ha logikusan belegondolsz, az mellett amit most csinálsz,MÉG dolgozod is kellene,hogy lenne már könnyebb?.Akkor is ha egy percet nem aludtál,kellene menned dolgozni,és ott is teljesíteni, és elviselni a sok idiótát.Keress szakembert és kérj segítséget
2023. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy sőt. Több a teher, ott a bűntudat is, hogy "magára hagyod". Dehogy.
2023. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy segít. A nővéremnél az segített, hogy összefogott a család, és segítettünk neki, hogy legyen ideje pihenni, szórakozni, kicsit mást is csinálni, mint gyerekezni. Visszatérni kicsit a felnőtt életbe. A munka miatt csak még kevesebb időd lesz magadra.
2023. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem fog segíteni, sőt csak tetézni fogja . Gondolj bele most derékig vagy a "kakiban ", akkor pedig s fejed bubja sem lesz ki belőle. Szerinted úgy jobb lesz? Mindkét gyerek akkor kezdi az intezményt, lelkileg megviseli őket, ez otthon csattanik le általában, mindketten állandóan, lehetőleg felváltva lesznek betegek, otthon kell velük maradni. A munkahelyeden állandóan táppenzen kell lenni miattuk. Emiatt sehol sem tudsz igazán helytállni. Úszik a főzés, a ház.... ezáltal szar anyának, szar feleségnek, szar munkaerőnek érzed majd magad, mert sehol sem fogsz tudni maximálisan teljesíteni. Még mindig úgy gondolod ettől rendbe fogsz jönni?!

Ezen szakember tud igazán segíteni, nem még több teher. Ha rendbe jössz,mire mennél vissza dolgozni az akadályokat is könnyebben fogod venni.

2023. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Derjaderja ***** válasza:
80%

Valószínűleg az eddigi kommentelőknek igazuk van, főleg ha valóban orvosilag depressziós vagy.

De függ attól, hogy állsz a munkádhoz, mert ha szereted, akkor az ott töltött idő is énidő, a feleslegesség meg a kiszolgáltatottság érzése is enyhül, ha vannak anyagi problémák, azon is segít, plusz utazás közben többet tudsz pihenni egy nap alatt mint addig egy évben.


Szóval sokat segíthet a munka, de ha szükséges szakember segítsége, azt nem pótolja.

2023. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Derjaderja ***** válasza:
74%
(Èn nem voltam depis, de kb 2 hétig nem tudtam abbahagyni a mosolygást amikor nemrég visszamentem. Már amikor aláírtam a szerződést, kihúzott derèkkal tudtam járni, tudtam beszélgetni emberekkel. Nehéz q logisztika, de egy àldás dolgozni, mintha a halálból tértem volna vissza és az agyam dalolva szeretne örömében, hogy újra használják. Nem frusztrálódom semmin, elvárásokon, anyák csipkelődésén. Van keresetem, hát annak is minden nap eszembe jut örülni).
2023. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én szeretem a munkámat, a munkakörömet, a csapatot, jó főnököm van, a kollégák is normálisak.
2023. márc. 26. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!