Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segített valakinek az a...

Segített valakinek az a szülés utáni depresszión, hogy visszament dolgozni?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1,5 éve vagyok itthon, a második babánk 4 hónapos. Az ő 1,5 éves korában szeretnék visszamenni. A két gyerkőc között 1,5 év van. Azt hiszem elég mély szülés utáni depiben vagyok, nagyon szeretem a nagyobbikat , a kicsivel még kínlódás csak minden. A naggyal is az volt amíg pici volt. Kinek múlt el a szülés utáni depressziója miutan visszatért a munkába?

2023. márc. 26. 18:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most lesz 3 hónapos a kisfiam. Nincs szülés utáni depresszióm, de jelenleg annyira nehéznek érzem az egészet, hogy 2 naponta tuti, hogy sírok. Ha belegondolok, hogy mondjuk picivel lesz csak könnyebb, de mellette dolgoznom is kéne…. hát tuti, hogy nem lenne jobb a helyzet. Szerintem is keress egy szakembert. Én még így is gondolkodom rajta, és mondom, ez nem depresszió, ami nálam van, inkább csak nehezen élem meg ezt a brutális váltást az életemben.
2023. márc. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem volt szülés utáni depresszióm, de korán visszamentem dolgozni. 1 éves volt a kisfiam. 8ra vittem bölcsibe, és délben mentem érte, addig dolgoztam. Nekem felüdülés volt. Imádom a fiamat, de úgy érzem jobb anyukája lettem, miután visszamentem dolgozni. Jót tett a felnőtt társaság, a sok nevetés. Szeretem a munkámat, jó a csapat, kedves a főnököm.

Otthon türelmesebb voltam, sokkal minőségibb lett a kisfiammal töltött idő, jobban megéltem a pillanatokat.

Az viszont tény, hogy baromi fárasztó volt az eleje. Mert a gyerek meg a munka mellett még ott volt a háztartás és a kert is. És sokszor küzdöttem a lelkiismeretemmel is, amiért bölcsibe adtam, még ha csak pár órára is.

2023. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 2 év van a gyerekeim között és a kisebb másfél volt amikor visszamentem. Egyáltalán nem lett rosszabb, sőt.


Én is szeretem a munkámat, pörgök benn egész nap, végre van életem a gügyögésen meg a jégvarázson túl. Nyilván a gyerekekkel lenni is nagyon hasznos, de aki annyira extrovertált személyiség, mint én annak kínszenvedés ha beszűkül a társasági élete úgy, mint ahogy nekem szűkült be akkor. Jó.. hozzáteszem, hogy a kicsi a covid előtt pár héttel született, szóval egy jó ideig eleve otthon voltunk ami csak tetézte a befordulásom.. Aztán visszamentem, én imádom.. a gyerekek meg imádják az ovit (és imádta a kisebb a bölcsit is) és mindenki kiegyensúlyozott. Jó hát néha kivagyok, mert azért nyilván nem egyszerű több színterén is helytállni, de aki szereti a pörgést annak nem gond.. csak bele kell razodni.


Eleinte azért többet voltam táppénzen velük, de mára már ez is sokkal jobb.. szerintem ne félj belevágni, de nyilván ahány ember annyi verzió.. másik h 2 éves koráig bármikor visszatérhetsz gyedre.

2023. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!