Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt raktok félre...

Mennyi pénzt raktok félre havonta a gyerekeknek életkezdésre?

Figyelt kérdés

Mi most kezdtük el (a nagy 2, a kicsi most fog születni), havi 20 ezer hosszútávú Fundamenta és havi 40 ezer kp, amiből időnként állampapírt veszünk majd egyelőre. Aztán később meglátjuk, mibe-hogy tudjuk tenni a pénzt és mennyit egyáltalán.


Szóval havi 60 ezer megy most a két gyereknek, tudom, hogy más ennyit sem rak félre, de basszus ha belegondolok, annyira semmi szinte ez is, ha tudnánk is tartani hosszútávon, alig pár millió 20 év alatt...és nem is vagyok benne biztos, hogy mindig félre fogunk tudni tenni ennyit.


Mi nem kaptunk semmit, kínlódtunk meg küszködtünk is eleget, hogy 30 éves korunkra eljussunk a gyerekvállalás hátterének megteremtéséhez, én úgy terveztem, elindítom majd a gyerekeimet valamivel, hogy ne kelljen annyit stresszelni-gebedni, mint nekünk, de most nem látom, hogyan :/


Ti mennyit tesztek félre havonta nekik?



2023. ápr. 8. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
15 ezer fejenként( apa/anya) babakötvényre születése óta. Másfél éves most 300 ezer körül van a kotvenye.
2023. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos semennyit, mert baromi sok elmegy rá. De egy belváros lakás van amit ő fog meg kapni, ha nagykorú lesz. Ha akarja odaköltözik, kiadja vagy eladja.
2023. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnknek van megtakarításos életbiztosítása, ami összesen havi 30 ezer, fizetek havi 10 ezret önkéntes nyugdíjpénztárba, illetve a bankomnál havi 50 ezer megy befektetési jegybe.
2023. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresünk annyit sajnos itt a végeken (Sz-Sz-B megye),hogy félre tudjunk tenni Neki. De a számlámon gyűjtögetek,most van kb 2 millió Ft. De az egyik hónapban több marad rajta,a másik hónapban kevesebb,vagy semmi. Mikor hogy. Plusz amiket kap készpénzt,azt összegyűjtjük neki. Most 7 éves.
2023. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Semmit. Az életkezdésről egy példa: Egyetemista haverunk megörökölt a nagyitól 10 millát (ezt úgy 9 éve, tehát akkor még ért is valamit ez az összeg) kb. 3 nap alatt elszórta hülyeségekre.


Mi nem rakunk félre neki, mert hiába raksz félre, mire röptetés lenne már semmit nem fog érni a megtakarítás, az infláció miatt. Apám és a neje szintén raktak fundamentát, kiszamolták, mire lejár annyi pénzük lesz, hogy 2 lakást is tudnak venni... mire lejárt addigra 1-re tudtak beruházni és az is valahol Tarjánpusztába lett meg.


Nagy reményei ne legyenek ebben senkinek.

2023. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás (30) a lányom számlájára megy.
2023. ápr. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Most csak havi 20000-t, mert tavaly vettünk egy kertes házat, és a hitel meg a felújítások mellett ennyi marad a megtakarításba.


De van 2 kis lakásunk, amit a 3 gyerek fog megkapni, ha eljön az ideje.

2023. ápr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre babakötvénybe a családi pótlék és az adókedvezmény összegét, illetve az összes ajándék pénzt, amit kap. Az összes többi “közös” családi megtakarításunk állampapírba megy, nincs szétosztva. Szeretnénk legalább egy kis lakást venni majd neki. Mi nem kaptunk semmit és nagyon nehéz volt lakáshoz jutni, így inkább ezt szeretnénk, nem pénzt. Ha úgy látja jónak, maximum eladja.
2023. ápr. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ha lenne egy kis lakásunk pluszban, amit szét lehetne osztani köztük önerőnek, én se agyalok ezen :D


De ugye nincs. Azt meg nem akarom, hogy ott álljanak huszonévesen semmi nélkül és mindent szószerint a nulláról kelljen megteremteni, mert saját magunkon tudjuk, milyen sz*r, mi még külföldön is évekig voltunk spórolni sz*r melókkal, majdnem ott ragadtunk, na pl. ezt nem szeretném, ha nekik is utánunk kellene csinálni.


De a havi 60 ezer is nagyon a max. Gondolkodtunk, hogy idővel venni hitelre egy garzont és a bérleti díjból fizetni a hitelt, de még ahhoz sem jön össze egy önerő így....

2023. ápr. 9. 07:29
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
8-as vagyok. Szerintem a legnagyobb segítség manapság (nyilván nem tudom, mi lesz a helyzet mire a gyerekem felnő, még csak 3 hónapos) egy saját lakás. Az ismeretségi körünkben is látjuk, mennyivel egyszerűbb annak, akinek sajátja van, és nem kellett bérleti díjat vagy hiteltörlesztőt fizetgetni. Viszont nekünk már az is egy óriási lökés lett volna, ha legalább az önerőt megkapjuk. Úgyhogy ha lakás nem is jön össze (bár nagyon bízom benne), remélem, hogy legalább az önerőt össze tudjuk neki tenni.
2023. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!