Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt raktok félre...

Mennyi pénzt raktok félre havonta a gyerekeknek életkezdésre?

Figyelt kérdés

Mi most kezdtük el (a nagy 2, a kicsi most fog születni), havi 20 ezer hosszútávú Fundamenta és havi 40 ezer kp, amiből időnként állampapírt veszünk majd egyelőre. Aztán később meglátjuk, mibe-hogy tudjuk tenni a pénzt és mennyit egyáltalán.


Szóval havi 60 ezer megy most a két gyereknek, tudom, hogy más ennyit sem rak félre, de basszus ha belegondolok, annyira semmi szinte ez is, ha tudnánk is tartani hosszútávon, alig pár millió 20 év alatt...és nem is vagyok benne biztos, hogy mindig félre fogunk tudni tenni ennyit.


Mi nem kaptunk semmit, kínlódtunk meg küszködtünk is eleget, hogy 30 éves korunkra eljussunk a gyerekvállalás hátterének megteremtéséhez, én úgy terveztem, elindítom majd a gyerekeimet valamivel, hogy ne kelljen annyit stresszelni-gebedni, mint nekünk, de most nem látom, hogyan :/


Ti mennyit tesztek félre havonta nekik?



2023. ápr. 8. 21:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

17 vok megint és 18-nak válaszolnék: A babaváró (hitel) és a babakötvény két különböző dolog. A babakötvényhez tartozó számlát, vagy mit, mindenképpen nyissátok meg, mert kapásból kaptok rá Viktortól negyven akárhány ezer forintot. Nem nagy összeg, de miért mondanátok le róla, ha nem kell érte csinálni semmit? :) És a 18 év alatt ez is kamatozik, ha nem fizetsz be rá semmit innentől, akkor is.


20: Neked pedig csak ismételni tudom magam: soha nem tudhatod, hogy ilyen hosszú idő alatt mit hoz majd az élet! Legyen szerencséd vele, őszintén kívánom Neked, de én biztonságosabbnak érzem, ha bármikor hozzá tudok férni a megtakarításunkhoz. Csak emlékezz vissza, amikor kb egy éve az Eur árfolyama 320 körülről naponta ment felfelé 350-370-390-420... Sokan összecsinálták magukat már ettől is, és elkezdtek Eur-t meg USD-t váltogatni. De mi van ha ez megismétlődik, és ki garantálja, hogy nem lesz 500-600-800-1000? Te meg csak nézed, hogy a megtakarításod megtizedelődik egy pár nap/hónap alatt. A hivatalos KSH inflációt kihozzák majd, hogy 90% volt, de a boltban meg minden 5x annyiba kerül....Ez a nem mindegy (szerintem).

És igen, ha a gyereknek akarod félretenni a CSP-t és az adókedvezményt, akkor azt a havi pár tízezret (vagy ki tudja nálad ez mennyit jelent), ráadásul ezt leosztva még a gyerekfejek számával is, nem nagyon lehet másba fektetni. Ez így kevés lesz ahhoz, hogy tőzsdézz vele, vagy aranymorzsácskákat vegyél belőle. :) Szal jah, egyetértek.

2023. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
A megtakarításunk állampapírban van. :) Ez a havi 25.000 Ft (ennyire szoktuk kipótolni) kb. sajnos csak a babakötvényes játékpénz. Szomorú mondjuk valahol.
2023. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!