Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtaláltam ezt a cikket, mi...

Megtaláltam ezt a cikket, mi lesz így a gyerekekkel, hogyan lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

[link]


Ami leginkább letaglózott, hogy 700 ezer általános iskolában tanulóból majd 60 ezer az SNIs diák és a BTMN státuszúakról nem is készült felmérés, pedig belőlük több van és gyakran problémásabbak, mint az SNIsek.


Ez ugye korábbi cikk, azóta csak nőtt a számuk, a mi sulinknál a fél osztályt elküldte a tanárnő szakértőibe ilyen olyan gondokkal tavaly, a gyerekek rosszul tanulnak, nem figyelnek, verekednek, csúnyán beszélnek és fel fognak nőni. Ahogy látom a szülők sem teljesítenek valami jól(nálunk).


Persze tudom, régen is ennyi problémás gyerek volt, csak nem voltak a rendszerbe vezetve, de ha már tudjuk és mérjük, nem kellene minden erővel "emelni a színvonalat", ráállni nagyobb, megfelelőbb tudás átadására és fejlesztésekre állami szinten?


Majdnem minden 10. SNI-s, BTMNes pedig ennél is több, egy átlag osztályban az osztály negyede legalább problémás..


2023. ápr. 17. 07:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Mi a kerdes?
2023. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Hogyan lehetne változtatni? Komolyan van aki olyan naív, hogy azt gondolja, hogy van bármi ráhatása az oktatási rendszerre? Már nem recseg-ropog a rendszer, hanem összeomlott és bizony a speciális igényű gyerekek az elsők akiket maga alá temetett. Teljesen mindegy mi mit tartunk jónak, mert ez a rendszer magasról tesz arra mi a jó azoknak akik itt élnek.
2023. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

És mennyi nincs diagnosztizálva vagy rögzítve.


Amúgy nem több, mint koràbban, csak mondjuk az én időmben szimplán elkönyveltèk “bajos, problémás, neveletlen” gyereknek őket.


36 éves vagyok

2023. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%
3# Nem tudom mikori születésű vagy vagy hol jártál iskolában,de az én időmbe nem volt ennyi,nem voltak diagnosztizálva a problémásak,az igaz,de mondjuk a mi évfolyamunkon volt összvissz 2,aki picit furcsább volt,de ennyiben merült ki, tanultak velünk ugyanúgy,stb. Biztosan voltak akkor is amúgy,de én akkor is vallom,hogy ma mintha több lenne. De ez az én véleményem.
2023. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
4# ja most nézem írtad a korod,bocsi.:D
2023. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 47 vagyok, nálunk a C osztály tanulói voltak ilyenek, természetesen akkor még diagnózis még címkék nélkül. Nem új keletű dolog, nincsenek többen most se, csak nevesítik a problémákat meg adnak egy diagnózist. De pl BTMN címkét akkor is megkapja a gyerek, ha a szakértő szerint a tanár simán csak pikkel rá -szemelyes tapasztalat- mert akkor kevesebbet baxtatja a gyereket.
2023. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

Több tanár kellene és kisebb létszámú osztályok.

Nagyon más lett a világ, a digitalizáció és más technikai fejlődés miatt sokkal zajosabb, gyorsabb, több az inger, nagyobb a környezetszennyezés és hát a genetikánk is satnyul.

2023. ápr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Volt rá legalább részleges megoldás, ami nemcsak nekik lett volna jó, ha marad, hanem mindenkinek, aki ki tudta volna használni, ez pedig a tanulócsoportok. Egyre több lett belőlük, szúrni kezdték valamiért a kormány szemét, és tönkrevágták őket még a covid előtt valamivel. Én nem értem, miért nem támogatták, miért kellett ezt csinálni.
2023. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkoromban külön osztályban tanították őket kifejezetten erre szakosodott pedagógusok. De tulajdonképpen ez is egyfajta megbélyegzés volt.

N

2023. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
8. Mert még utóbb több lenne belőlük, mint gyári droid. A kormány érdeke, hogy minél nagyobb képzetlen, nyelveket nem beszélő embertömeg éljen Magyarországon.
2023. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!