Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan 30 év körülie...

Vannak itt olyan 30 év körüliek, akik már megtalálták a párjukat és szeretnének már gyereket, de anyagi okok miatt nem mernek vállalni?

Figyelt kérdés

Ti hogyan élitek meg ezt? Milyen körülmények miatt van így? Pl. Saját lakás hiánya, munkanélküliség, stb.?

Mit tesztek érte hogy ez változzon és terveitek szerint mennyit kell még várni?



2015. jún. 12. 17:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Én is 29 vagyok nagyon vágyom egy babára de férjem kijelentette ő csak saját lakásba hajlandó vállalni remélhetőleg komolyan is gondolja mert azt is mondta hogy ő fél az apaságtól .
2015. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
15%

Lakás + falusi ház van. Munka van. De a szocializmusban kötelező ingyenmunkával volt, ma meg magas adókkal és hasonlókkal lenne kizsákmányolva a leendő gyerek. Egy olyan világba születne bele ahol egyesek privatizálással, mutyizással, korrupcióval lettek egyenlőbbek. A társadalmi igazságosság, a tisztességes élet elégtelen.

Hogy mit teszünk hogy ez ne így legyen? Valójában semmit sem tudunk tenni ellene. Mert ha tudnánk akkor már rég Svájcnál vagy a skandináv államoknál is élhetőbb ország lennénk és nem győznénk hazatoloncolni a német orvosokat akik folyton itt akarnának dolgozni a magasabb bérek és a jobb körülmények miatt.

2015. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez a helyzet! :( Mi most kijöttünk külföldre hogy lakásra gyűjtsünk, de itt se megy olyan gyorsan. Félek hogy még éveket kell várnom a babára..
2015. jún. 12. 17:57
 4/33 A kérdező kommentje:
2# Ezt nem nagyon értem. Akkor ti végülis nem anyagi hanem elvi okokból úgy döntöttetek hogy nem vállaltok gyereket?
2015. jún. 12. 18:01
 5/33 anonim ***** válasza:
1%
# 4: Gondolom te sem örülnél ha leendő gyereket gazemberek csicskája lenne. Mert szerintem a gyerek nem örülne neki.
2015. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%
gyereked
2015. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem, de nem is Mo.-on élünk! Nagyon elkanyarodtál az eredeti kérdéstől.
2015. jún. 12. 18:23
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
2-es nagyon elkeseredett lehetsz, ha mindenki igy gondolkodna akkor nem születne tobb gyerek Mo-on, de szerencsére nem igy van. A gyerek amig gyerek szerencsére nem tudja milyen rendszerbe született, amikor meg tudni fogja tehet ellene, ugyanis nemcsak keseregni lehet. A kérdezo mar tett is érte valamit, hogy elment innen.
2015. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Mi is külföldön élünk és nekem 30 évesen jött az érzés hogy babát szeretnék. Albérletbe született a lányunk, igaz mind a kettőnknek volt munkája. Tavaly jött a döntés hogy jöhet a második baba, még mindig albérletbe laktunk és én közbe 2-szer veszettem el az állásom, de nem adtam fel. Hétfőre vagyok kiirva a második babámmal és családi összefogással tudtunk venni egy házat, amire 30 éves hitelt vettünk fel. Szerintem ha szeretnétek vágjatok bele, mindent meg lehet oldani ha nagyon szeretnétek :-)
2015. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

30 éves hitel?! Adnak olyan hosszu távra is? Azt hittem max. 20 év. Nem félsz tőle? :O


kerdesre:

Mi mostansag tervezgetjuk igy 30hoz kozeledve a babát. Albiban lakunk kettesben. Persze pár éve még voltak álmok, hogy csakis saját lakásba de mostansag rájöttünk repül az idő, felesleges varni. Van elfogadható fizetése mindkettőnknek, akkor mire varjunk? Persze gyűjtögetünk egy ideje de szerintem gyerek mellett is tudunk majd saját lakást venni.


Igazabol par even belul vehetnenk valamit, de amig lehet inkabb maradnék a jelenlegi albiban mert eleg olcso ahhoz hogy tudjunk mellette sporolni (kb. 1000Ft/negyzetmeter/ho amikor Budapesten jelenleg akár 2-3000Ft / nm/ho árak vannak!)

2015. jún. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!