Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adják a szülők sokszor...

Miért adják a szülők sokszor apuka nevét a kisfiúknak? Vagy anyuka nevét a kislányuknak?

Figyelt kérdés
Soha nem fogom meg érteni az apuka pl István akkor a gyereknek miért kell 2023ban István nevet adni? Végülis teljesen mindegy hogy hívják a szülőt de a gyereknek miért adják ugyanazt a nevet?Hogy szól nekik? az apa Pisti a gyerek meg pistike? Full logikátlan.Oké divat volt annó.De 2023ban olyan nevet sem adnék a gyerekemnek ami a családban vagy ismerősi körömben elöfordul.

2023. ápr. 25. 22:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
Mert sokszor erről még arról a névről is eszedbe jut valaki akit nem kedvelsz. Saját magadat még csak nem utálod. Ez csak egy tipp. Na meg nyilván a hagyomány is. Meg az is,hogy szereti a nevét,szépnek tartja,miért ne legyen a gyerek is az.
2023. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
82%

"Soha nem fogom meg érteni az apuka pl István akkor a gyereknek miért kell 2023ban István nevet adni?"

Nem kell, de ha ezt akarják, akkor miért ne adják ezt?


"Végülis teljesen mindegy hogy hívják a szülőt de a gyereknek miért adják ugyanazt a nevet?"

Mert nekik az a név tetszik, dabumm.


"Hogy szól nekik? az apa Pisti a gyerek meg pistike? Full logikátlan."

Mi ebben a logikátlan? Egyáltalán miért kellene egymás nevén szólításában logokának lennie? Ez nem logika, csak egy történés ami megtörténik. Nevén szólítod és kész.


"Oké divat volt annó."

Ezek szerint most is az.


"De 2023ban olyan nevet sem adnék a gyerekemnek ami a családban vagy ismerősi körömben elöfordul."

Akkor ne adjál, most erre mit lehet írni?

2023. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

NEM is kell megértened, ugyanis semmi közöd hozzá, hogy ki hogyan választ nevet a SAJÁT gyermekének.

Így döntöttek, nekik ez a megfelelő, ezt szerették volna.

Attól te még nyugodtan nevezheted a sajátodat Vulkánnak, Amondónak vagy Dzsindzsernek, ha neked ezek tetszenek.

2023. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Szokásból... de amúgy téged enm tudom miért si zavar ez, a saját gyerekednek olyan nevet adsz amit szeretnél, ha máshol meg nagypapa, apa és gyerek is ugyanazt a envet kapja, hát ugyanazt kapja, a saját dolguk, senki másnak semmi köze hozzá.
2023. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező csak gondolom kíváncsi rá,van egy véleménye,nem hiszem,hogy zavarja. :D Engem nem zavar,ha így adják,de egyébként szerintem is elég elavult szokás. Én mondjuk nem ismerek már ilyen személyt,aki így adná,de ettől függetlenül biztos van még,akinél szokás. Nem kell amúgy Amondónak meg Vulkánnak hívni egyébként,van egy rakás gyönyörű,normális intelligens név is,ami nem ugyanolyan,mint az enyém. :D Engem zavarna különben,ő egy külön személy különálló névvel. Olyan nagy egoista sem vagyok,hogy az én nevemet akarom látni nála is,ez az enyém,neki lesz más normális neve. Nálunk amúgy a fél család férfitagja ugyanaz a nevű,testvérem felnőtt már de igen is zavarja picit,nem egyszer hangoztatta. Nálam megtört a vonal egyébként,mert én nem azt kaptam,ami anyukám neve,viszont... anya azt szerette volna,apa viszont közölte,hogy biztos,hogy nem. Most így felnőtt fejjel(de már gyerekként is így gondoltam)apának köszönhetem ezt,ugyan is egy régi típusú neve van anyának,amit már az én gyerekkoromban se adtak konkrétan senkinek se,nemhogy most. Borzasztó döntés lett volna.

Ez csak vélemény amúgy,mindenki olyan nevet ad a gyerekének,amilyet ő szeretne. Engem az se zavarna ha Kaktusz volna. :D

2023. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
40%
Anyám normális, ezért csak második névnek adta a nevét a húgomnak. Apám egy nárcisztikus fasz, ezért első névnek adta a nevét az öcsémnek. Most meg keservesen óbégat, ahányszor a postás levelet hoz a nevére, hogy ő most honnét kell h tudja h melyiküknek jött az a levél. Ezt nyilván nem lehetett előre látni.
2023. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szokás. Akik így csinálják, lehet hogy azt nem értik, más miért nem így csinálja. Amúgy az anya nevét adni a lánynak szerintem kevésbé elterjedt, mint az apáét a fiúnak. Hiszen a vezetéknév az apától öröklődik, a lány neve nem lesz ugyanaz úgysem.
2023. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Szerintem fura vagyis nekem igy 2023ban fura hogy a régi szokás szerint lacika petike meg pistike a kisfiu.Természetesen mindenki azt csinál amit akar, csak nekem fura.Nem fogom azért vulkánnal hivni a gyerekem, de különleges nevet kap majd ami biztos nem létezik a családi sem ismerettségi körömben.Egy szóval sem zavar csak fura így a mai világban.
2023. ápr. 25. 23:51
 9/28 anonim válasza:
83%
#8 Most akkor téged úgy anblokk a magyar nevek zavarnak? Mondjuk nekem pont a különlegesnek gondolt nevektől ég állnak a hajam.
2023. ápr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom nem is jössz össze olyan nevû emberrel, ami már van a családban vagy ismeretségi körben. Nehogy még a végén kettô legyen belôle.
2023. ápr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!