Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire valószínű, hogy...

Mennyire valószínű, hogy másodszorra is lesz szülés utáni depresszióm?

Figyelt kérdés
Az elsővel szörnyű volt. Most mások a körülmények, jobb helyen élünk, lesz segítségem, lesz társaságom. A terhességet is jobban viselem. Mégis félek, hogy mi lesz szülés után. Esetleg valami vizsgálat ajánlott ilyenkor hormonális téren? Mert én úgy éreztem, hogy a hormonok nagyban közrejátszottak a dologban.

2023. máj. 6. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm szenvedett tőle, nála sajnos a második terhesség után is előjött.
2023. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiaterrel beszélj. Nekem volt és mivel terhesség alatt féltem tőle, hogy lesz, azt mondták tudnak valami megelőző gyógyszert adni szülés után. Aztán persze nem lehet belőle semmi, mert annyira problémás volt a terhességem, hogy mindenki örült, hogy végre vége van és senki nem törődött a depresszióval, pár hét után ki is tört rajtam.
2023. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elso gyerekem utan volt,masodik utan nem volt
2023. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem születése nekem traumatikus volt, pedig nem történt semmi extra, de hiába voltam felkészülve, meglepetésként ért, hogy mennyire nehezen bírtam az első időszakot. Az első fél évben borzasztóan voltam. Nem gondoltam komolyan, de elég gyakran eszembe jutott az öngyilkosság gondolata. A második babával pedig egy csodálatos szülésélményem volt, könnyen, gyakorlottan ment a gyermekágyi időszak, persze, fáradt voltam, de nem éreztem azt, hogy én ebbe belehalok, és egyre könnyebb lett minden nappal.
2023. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt mindkettőnél. Pedig teljesen más körülmények voltak, a két gyerek is teljesen más volt, mégis depressziós lettem. Mondjuk a másodiknál hamarabb elmúlt.
2023. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!