Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második babával a szülés...

Második babával a szülés könnyebb volt, mint az elsővel? A terhességetek jobb vagy rosszabb volt másodszorra?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kislányom. Jelenleg 7hetes terhes vagyok. Az első terhességem kellemes volt szinte gondok nélkül, most nagyon rosszul vagyok. Hányok, fáradt vagyok és nem tudok éjjel aludni. A szülésem az nagyon nehéz volt. Állítólag a második könnyebb. Ebben mi a tapasztalat?
2011. aug. 16. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Sógornőm az első babával csak az első trimeszterben volt rosszul. Utána semmi gondja nem volt. A szülés kicsit nehéz volt, 6 óra alatt lett meg a baba.

A második babával szinte végig hányt, még a víz is kijött belőle. Emiatt 2-szer is volt kórházban, nehogy kiszáradjon.

A szülése pedig pikk-pakk zajlott. Víz elfolyás, rohanás a kórházba. Alig értek be, kb. 15 perc múlva kint is volt a 4 kiló feletti baba! :)

2011. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mind 3x könnyű terhesség.()

Az elsővel iszonyat gyors,könnyű szülés volt,még az utófájásokat sem éreztem. (lány)

A második szülés közel dupla annyi ideig tartott,és kicsit jobban fájt mint az első- a burok sem repedt meg amikor végre bemehettem a szülőszobába,és megvizsgáltak,akkor repesztették meg,és már nyomhattam is. Az utófájások rendkívül erősek voltak.(lány)

A harmadikról még nem tudok nyilatkozni!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:36hkm.

2011. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első terhességem maga volt a tökély:(

Sem hányinger,sem fáradtság,sem ingerlékenység,egyszóval semmi!Szülés is hamar ment este 6 kor még semmi fájásom nem volt és nem is tágultam,viszont magzatvíz 3 kor elfolyt.Aztán fél 8kor kaptam oxitocint majd 9re kitágultam és este 9 óra 24 perckor megvolt a lányom:)

Második terhességem (kisfiúval) viszont eléggé megvisel.

Első trimeszterben iszonyat hányinger,migrén,fáradtság,15.héttől hányinger elmúlt,cserébe jött az álmatlanság..Jó ha azóta napi 4-5 órákat tudok aludni,azt sem egyben.

Sokat keményedek,görcsölgetek,magnézium mellett,Görcsölnek a lábaim,fáj a derekam....:)

Reméljük a szülés könnyebb lesz,mint maga a terhesség!:)


24hkm..2,5 éves nagylánnyal:)

2011. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!