Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nyugati férfiak jobb apák,...

A nyugati férfiak jobb apák, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
Ismerősömi körömben néhány barátnőmnek nyugati férje van (olasz, svájci, francia) és kivétel nélkül jobb apák és férjek, mint azok a magyarok, akiket ismerek. Foglalkoznak a gyerekkel, szeretik, tudják, hogy kik a barátaik, hova járnak oviba, stb... Ezzel szemben a magyarok nem törődnek a gyerekükkel és azt sem tudják, hogy mit szeretnek, némelyik még a pénzt is sajnálja tőlük... Ez most nem polgárpukkasztás, nekem még nincs gyerekem, de ha egy nyugatinál nagyobb az esély arra, hogy jobb apa legyen, akkor nem kizárt, hogy én is nyitni fogok feléjük. Nekem fontos, hogy a gyerekemnek jó apja legyen. Vélemények? Persze csak olyanoktól, akiknek van tapasztalata a nyugati apákról és nem csak hallott valamit.

2023. máj. 24. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem magyar, de olyan amit leírtál. Tökéletes apa.

Ez annak a kérdése, hogy milyen magas az érzelmi intelligenciája. Mivel nyugaton régebb óta a köztudatban van az önfejlesztés, önismeret, így az ottani emberek jobban tudják hogy mennyire fontos, hogy érzelmileg elérhető szülei tudjunk lenni a gyerekeinknek, akár apa, akár anya.

2023. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

🤦‍♀️

Tökéletes kiindulási alap a párkapcsoat kereséshez.🤣


Mondd, nem unod még a kérdéseidet? Mert mi már nagyon.

És sikerült megtudnod, miből látszik előre, hogy majd segít-e?


Amúgy volt itt aegy Badboy nevű felhasználó, őt kéne megtalálnod, aztán élnétek boldogan.

2023. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora marhaságot! Abból, hogy a kis szűk környezetedben eddig mit láttál, még nem lehet semmiféle valós következtetést levonni. Olyan általánosítás ez kb. , hogy ha egyszer megcsalt egy fiú, akkor az összes ezt csinálja.
2023. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt is vannak jó apák és máshol is vannak rosszak.
2023. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így csak egy nagy általánosítás. A nyugatiak közt is lehetnek rossz apák ugyanúgy, mint a magyarok közt jók is.
2023. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek külföldi férfiakat.

De a magyarok közt is vannak normálisak. Az én férjem például eléggé kivette/kiveszi a részét a gyermeknevelésből. Volt, hogy éjszaka ő kelt a babához, hordta-vitte őket óvodába, stb.

Sajnos tény, hogy sok olyat hallottam, hogy ez a nő dolga, még nők is hangoztatják, főleg az idősebbek. Talán nyugaton megszokottabb, hogy a férfi is foglalkozik a gyerekekkel. Pl. Hollandiában simán elmegy a férfi GYES-re a gyerekkel. Nálunk is meg lehet tenni elvileg, de ha egy férfi megteszi, mindenki megszólja érte. De szerintem a magyarok is fejlődnek.

2023. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nemzetiséghez nem sok köze van. Viszont több nyugati országban az apák is mehetnek gyesre, és ezt ki is használják, így nem csoda, hogy más alapokról indulnak a gyerekükkel való kapcsolatukban. (Az én férjem magyar, de Nyugaton élünk :D)
2023. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a származástól függ. Apum tanult, játszott velünk, ki vette a részét a házimunkában, imádta a családi kiránduláskat. Ismerősömnél az apuka maradt otthon a gyerekekkel amikor kicsik voltak. Ugyan úgy elvégzett minden házimunkát, szeretett a gyerekeivel lenni.

Persze arra is tudok példát ahol sz@rt a gyerekekre

2023. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem a génektől függ, hanem a társadalmi szokásoktól. Aki azt látja maga körül, hogy apák-anyák vegyesen vannak a játszótéren, az óvodában, a boltban a gyerekükkel, annak ez lesz a természetes. Aki meg azt látja, hogy 95%-ban az anyák és néha lát 1-1 férfit, annak meg az. Magyarországon is alakul a dolog, de inkább még az utóbbi a jellemző. Már látni apákat is ilyen helyeken, de még viszonylag kicsi arányban. De már nem számít kirívónak, mint mondjuk 30 éve.


Előre megsejteni meg úgy lehet, ha kérdezzük az apajelöltet a saját gyerekkoráról. Vitte őt az édesapja a játszóra, a boltba, az oviba, fagyizni stb.? Ha igen, akkor jobban lehet bízni benne, hogy neki is ez lesz a természetes. De ha nem, persze akkor is lehet, hogy ő majd másképpen csinálja.

2023. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!