Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó picike gyereket...

Miért jó picike gyereket direktbe tanítani?

Figyelt kérdés

Azon túl hogy mire iskolába megy sokmindent tud, unatkozik de legalább anyuka dicsekedhet mennnyire okos Béluka? Mert azt nem hiszem hogy egy 2-3 éves gyerek magától akar tanulni. Persze érdekelheti meg meg is kell neki mondani ha kérdez de nem leülteti hogy na akkor tanuld meg. Az én fiamat is érdeklik a számok. Számol is szépen de soha nem erőltetem neki. Nem tanítom direktbe.

A kérdés alapja igazából egy asszonysutyorgós fb bejegyzés amiben anyuka leírja hogy mennyi mindent megtanított a 2 évesnek és mit tanítson még.


2023. máj. 27. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a kort éljük, úgy hívják intenzív gyereknevelés. Az a gyerek amelyik fogékony rá, annak jót tesz és az előrébb fog jutni, a többit meg tönkre vágja buzgó anyu iskola közepére az elvárásokkal és versenyeztetéssel, hogy az életében többet nem akar tudni semmit.
2023. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem ültetem le 2 évesen a gyereket hogy tanuljon meg írni, olvasni, számolni..... Stb akkor tönkre teszem? Ahha értem. Sztem meg pont az ilyen anyukák verik majd a mellüket hogy Béluka milyen okos és nekik lesznek hatalmas elvárásaik is.
2023. máj. 27. 11:32
 3/22 A kérdező kommentje:

Bocsi. Értem már hogy mondod. Hogy akinek erőltetik de nem fogékony azt vágják taccsra. Leesett.

Szerintem pedig azt se kéne direktbe tanítani aki fogékony. Föleg hogy az említett bejegyzésnél is rossz technikával tanítja anyuka a betűket. Ha okos akkor is ráér ezzel az iskoláig. Addig legyen gyerek. Fejlesszük játékkal

2023. máj. 27. 11:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Félreértettél, pont ugyanezt írom én is. Kevés gyerek profitál ebből a versenyeztetésből. Ami érdekli a gyereket, azt meg kell mutatni, és folyamatosan "tanítani" kell - helyes viselkedésre, értelmes játékra, rajzolásra, mesehallgatásra, beszélgetésre. Ráragad a szükséges alaptudás. Amikor célzottan elkezdenek betűket meg számokat tanítani a kialakulatlan alapkészségek mellé (ekkora gyereknek nincs számfogalma, nem valódi számolás amit művelnek), az csak egy ostobaság.
2023. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Engem tényleg azért tanított anyám 4 évesen ítni-olvasni, hogy dicsekedhessen velem :/

Persze a suliban meg unatkozhattam, meg a tanítónéni engem csesztetett, hogy minek kellett megtanulnom korábban...

Azt persze senki se látta, hogy a fejemet is ütötte, ordítozott velem az asztal felett, én sokat sírtam. De másnap elmondhatta a boltban a fejemet simizve, hogy az ő Katikája a legokosabb mert ő már ír és olvas!!

2023. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

ne törödj vele. ha neki ez a fontos...legyen.

Szerintem itt is mint mindenhol egy arany közeput illetve a gyereket kell nezni nem azt amit te akarsz elerni.


ha egy kis hiper inteligens szuper gyereked van aki 4 evesen novellat akar irni persze hogy tamogatom.

de ha labdazni akar es cicat simogatni hat azt csinaljuk.


semmiben nem lesz nagyobb hatranya mint annak aki 5 evesen tud irni...


az en lanyom 17 honapos. mindig is nagyon jo koordinacioja volt, ezert is jartam el vele meg jarok pl pikler jatszo csoportba ahol tud maszni, kuszni es nagyon nagyon ugyes.

de pl. nyuszi buszt vagy kis bicikli / roller szerut amit a kis baratja tud mar hasznalni o utalja. nemis eroltetem. majd jön.


ensem vagyok a hive annak hogy bele tomjem a fejebe a dolgokat amit nemis lehet - nekem ne mondja senki hogy hetkoznapi gyerek elkezd szamolni irni 3 evesen. hiszen meg ott sem tart a kis kezevel hogy ugy vezesse a tollat hogy szepen irjon.


minden kornak megvan a maga szepsege es fejlodese amiben mi tamogatjuk oket de nem jatszunk terrorizalo diktator anyat :-D nembeszelve rola nekem erre nincs is idom...

2023. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy alaptalan hülyeség, hogy a gyerek unatkozni fog.

Magabiztosabb lesz, mert sok az ismerős dolog, alaposabban meg tudja tanulni ismétléssel.

2023. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
18%

"Tehát ha nem ültetem le 2 évesen a gyereket hogy tanuljon meg írni, olvasni, számolni..... Stb akkor tönkre teszem? Ahha értem."

. Úristen, Te reménytelen vagy...

Legalább ne egyből ilyen éretlenül vágnál vissza, ha valami komoly témáról kérdezel.

2023. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%
Azért nem ördögtől való dolog, ha egy anya tanít valamit a gyerekének. Nem csak megszállott módjára lehet egy gyereket tanítani. A végletek meg semmiben sem jók.
2023. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nincs baj azzal ha a gyerek kérdez és elmondunk, elmagyarázunk neki valamit. De direktbe tanítani betűket, számokat egy 2 évesnek.... Sztem túlzás.

Az én fiam is sokmindent tud 3 évesen mert kérdezek ha válaszol de nem tanítom direkt. Nem ültetem le , nem kérdezem ki, nem erőltetem. Itt meg anyuka még kérdezi is mit tanítson még még még.

2023. máj. 27. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!