Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy közölnètek a gyerekekkel...

Denyelsun1990 kérdése:

Hogy közölnètek a gyerekekkel a válast ha egyoldú a döntès?

Figyelt kérdés
10èves a fiú 4èves a lány

2023. máj. 26. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Erre így nem nagyon lehet válaszolni. Én akarok válni? A másik? Milyen a kapcsolatunk? Stb.
2023. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekek, anya és apa már nem szeretne tovább házaspár lenni, így elválnak. A gyerekeknek semmi közük hozzá, ki akar, ki nem akar válni, nepláne kinek a hibája az egész.
2023. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy hogy egyoldalú-e, ez a része nem a gyerekekre tartozik. Egyszerűen, csak a rájuk tartozó részt kell elmondani. Apa és anya már nem lesznek egy pár, pont. Ha nem gyökér egyik szülő sem, hozzá lehet tenni, hogy titeket mindketten szeretünk mindkettőnkkel fogtok találkozni (jó esetben amikor akarnak a gyerekek, és nem úgy hogy rajtuk keresztül próbálnak ártani a másiknak a szülők, meg a piti játszmáikra felhasználva a gyerekeket. )
2023. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Anya és apa nem tud tovább együttélni, külön fogunk válni. Fontos tudnotok, hogy mindketten szeretünk benneteket és nem ti vagytok ennek az oka. Továbbra is mindkettőnkre számíthattok".

Ezt persze lehet jobban át kell fordítani a gyerekek nyelvére, nem tudom.

2023. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Fejtsd ki mert ez így egy nagy nulla!
2023. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanúgy, mint ha kétoldalú. Egy gyereknek, pláne egy ilyen korú gyereknek nem kell tudnia a részleteket, ki mért döntött úgy, hogy vége.

A 4 éves miatt minél egyszerűbben kell megfogalmazni, aztán külön-külön nagyon sokat beszélgetni még velük ezekről - nyilván más kérdéseket fog feltenni a 10 és a 4 éves, másként értik/nem értik, máson fognak aggódni.


"Apa és anya már nem szeretik úgy egymást, mint eddig/sok dologban nem értenek egyet/sokat vitatkoznak stb., és ez így mindenkinek szomorúságot okoz, nem érzik már jól magukat együtt, ezért apa elköltözik egy másik lakásba."


És aztán lélekben fekészülni a kérdésekre. :( Fontos kihangsúlyozni, hogy ettől még őket mindketten ugyanúgy szeretitek, de fel kell készülni arra, hogy ez még újra és újra elő fog jönni, hogy most akkor miért, és apa miért nem alszik itt, és akkor ki fog engem vinni edzésre ha apa nem lakik itt, biztos azért, mert múltkor rossz voltam és összevesztetek ezen stbstb. Sokszor kell még erről beszélni később, főleg a kicsi nem fogja még érteni mi történik.

2023. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7%
Én azért kivárnám, hogy legyenek nagykorúak!!!!!! Teljesen tönkreteszik a gyerekek lelkét. Erre nem gondolnak, amikor meggondolás nélkül házasodnak???
2023. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!