Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az autista gyerekek miért...

Az autista gyerekek miért esznek keveset?

Figyelt kérdés
A kislányom autista,de ahhoz képest elég sok mindent megeszik mondjuk vannak bizonyos kritériumai (forma, textúra) de eszik eleget.Más anyuka mesélte,hogy a gyereke szinte alig eszik és nem csak ő panaszkodott erre az oviba is rengeteg gyerek alig eszik vagy szinte semmit.

2023. máj. 29. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Az én gyerekem nem autista mégse eszik sokat. Kb levegőn él.. ő miért nem eszik?
2023. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az én lányom 7 éves, autista. Nem utasít el ételt,mindent megeszik szinte,de nagyon keveset.

Jelenleg csont és bőr,19kg, egy kézzel felemelem! Kint van az összes bordája és a csigolyái is.


Az orvos nemrég 2 üveg étvágygerjesztő szirupot itatott meg vele. De nem változott semmi.


Emellett hatalmas a mozgásigénye. Óriási. Azt a kis ételt lemozogja.

2023. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerek (lány) nem autista, óvodából ballagott és nem érte el a 20 kg. Szerintem ez genetikai is, a másik meg nyilván, amit mondtok, hogy ők sokkal szenzitívebbek mindenre, nem egyszerű őket etetni, főleg úgy hogy elég kalóriát vigyenek be ehhez. Nem erőszakosan többször kell nekik kínálni, olyat amit szeretnek, egyébként nagyon sok gyerek ilyen, autizmustól függetlenül is.
2023. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem más kérdésem van. Miért nem lehet felfogni, hogy nem minden autista egyforma ? Elegem van az ilyen dilettáns, általánosító megnyilvánulásokból.
2023. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Autistaként válaszolok. Oviban, suliban azért nem eszünk szinte semmit, mert a moslék véleményünk szerint a disznóknak való. Már az én gyermekkoromban sem volt értékelhető, amit ott adnak, de manapság már cukrot és sót sem használnak. Őszintén, ki a fenének kéne innen sótlan leves ? Mi kényesebbek vagyunk az étel ízére, illatára, megjelenésére. Anyám főztje jó, de az övét sem mindig ettem meg. Nagyon sok autistával beszéltem már erről. Engem is, meg a többségüket is, elborzasztja például, ha keverve vannak a kaják a tányéron. Pl. a rizsre rá van dobva a bőrős sült csirkecomb. Vagy a kenyér meg van kenve valamivel. Előbb halnék éhen.

A másik dolog pedig, hogy nálunk gyakoribb az étel intolerancia, allergia. Érdemes kivizsgáltatni.

2023. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Ennek nincs köze az autihoz. Fiam nem autist, még is alig evett valamit iskolás koráig. Unokaöcsém auti, kis pufi, rengeteg tudna enni.
2023. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy autista gyerekkel dogozok, aki bár válogatós, de kb. 20 kg felesleg van rajta, mert rengeteget eszik.
2023. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom autista, mennyiségből se eszik sokat, nem is úgy érzékeli az éhséget, mint mi neurotipikus emberek + iszonyatosan nagy a mozgásigénye és egyszerűen lemozogja. 3x annyit pörög/fut/mászik, mint egy átlagos gyerek.
2023. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell lepotnozni egy autista válaszolót, aki a saját nézőpontját osztja meg. Ez miért nem hasznos? Lehet, hogy nem minden autista gondolja így, ők sem egyformák, de attól még ebben vannak olyan dolgok leírva, amire nem feltétlenül gondol átlag ember, hogy zavaró lehet (pl. a megkent kenyér nekem új információ volt).

Szerintem egyszerűen azon múlik a dolog, hogy máshogy érzékelik a világot - ki kevésbé, ki jobban - mint az átlag emberek. Bizonyos dolgokra érzékenyebbek, amik jobban zavarhatják őket, vagy pl. elvonhatják a figyelmüket az evésről.

2023. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%
az autista gyerekek sokszor válogatósak. sokszor van is nekik speckó étrendjük, kutatások kimutatták hogy a bélflóra milyen összefüggésben állhat az autisták étkezésével - nem kamu, szakirodalom.
2023. jún. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!