Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves kismamik/anyukák...

Kedves kismamik/anyukák válaszoltok egy leendő kismami sok sok kérdésére?

Figyelt kérdés
21 éves vagy 5 éve van párom ő most 29. Nagyon szeretnénk már babát. Nekem 8 hónap van hátra a fősuliból. Anyagilag nagyon jól állunk. Bele merjek vágni? Nem vagyok túl fiatal? a másik kérdésem az lenne hogy 175 centi vagyok és hozzá 80 kilogramm tehát van túl súlyom, ez jelenetős túlsúlynak számít a baba szempontjából? Fogyózzak terhesség előtt? Milyen könyveket lapokat ajánlotok egy "kezdő anyukának"? Pesten ki a legjobb orvos?
2010. okt. 11. 15:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én a Szent István kórház szülészetét javaslom, tudomásom szerint ma Budapesten ez az egyetlen bababarát szülészet, ott bármelyik nőgyógyászt választhatod.

Könyveket egyenlőre nem ajánlanék, inkább nézz körül az interneten: www.kotodoneveles.lap.hu, www.felicitasz.blog.hu vagy www.mikellababanak.hu, hogy az anyagiakról is képbe kerülj.

Én 21 évesen még biztos fiatal lettem volna az anyasághoz, 31 évesen szültem, azt viszont bánom, hogy nem korábban. Úgyhogy ha Te késznek érzed magad, akkor miért ne?

2010. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam az előbb is. 175 centihez a 80 kg szerintem nem olyan vészes. Nem kell fogyózni, inkább sétálj naponta fél órát és táplálkozz egészségesen, ezzel mindenképpen jót teszel magadnak és a babának is. Érdemes több tejterméket fogyasztanod.
2010. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, mindketten megértetek a gyereknevelésre, és a kapcsolatotok is stabil alapokon nyugszik, miért ne vághatnál bele. Nem számit, hogy 21 éves vagy, ilyen korban a nők már nyugodt szivvel vállalhatnak babát. Ha szeretnétek, szerintem belevághattok. Anyagi helyzet is stimmel, gondolom, a jövőre nézve is vannak már elképzeléseitek, közös életről, munkáról, lakásról, stb. A kilóidról pedig annyit, hogy valóban kicsit több a kelleténél a súlyod, de ezer meg egy nő esett már teherbe nagyobb túlsúllyal is. Nem mondom azt, hogy egészséges, hiszen terhesség alatt is felszedsz néhány kilót, nagyobb a veszélye a cukorbetegség, vagy a vizesedés kialakulásának, de ne vágj bele drasztikus és gyors fogyókúrába, mert az nem tesz jót, ha szeretnéd a testedet felkésziteni a várandósságra. Inkább kezdj el egészségesen étkezni, sok gyümölcs, zöldség, teljes kiörléső lisztből készült pékáru és sok folyadék. Ha egy kis mozgást is beiktatsz a mindennapjaidba, szép lassan lemegy pár felesleges kiló rólad, mire eljön a babavárás ideje. Szerintem mindent bele! Sok sikert!
2010. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Te érzed, érett vagy egy a kisbaba vállalásához. A fősulit biztosan befejezed, mire jön a baba:) max te nem állsz be dolgozni, majd csak 3-4 év mulva. Mivel nincs anyagi gond, ez teljesen mindegy. Rengeteg könyv van a piacon, először talán itt keress rá, miket ajánlanak az anyuk/kismamák. Más tészta a terhesség időszaka és teljesen más korszak , amikor már itt a baba. A súlyfelesleg: ha ugy érzed, nem árt formába jönni, felturbózni a szervezetet gyümölccsel, zöldségekkel, egészséges ételekkel. Ha még fogysz is közben, az sem lesz baj:) Sok boldogságot és örömet kívánok!
2010. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hű, ez sok kérdés..Sorjában vegyük. Anyagilag jól állunk.. Ezt azért jobban meg kéne gondolni. Leírásodban nem írtad, hogy a fősuli mellett dolgozol-e, ha nem, sajnos csak GYES-re számíthatsz, ami havonta 28.500,-Ft, amiből mire minden járulékot levonnak marad 25.793,-Ft + családi pótlék 12.000,-Ft. E mellett kell lakás, annak van rezsije, élelem, meg bababútor ha használtan is veszed mire a leg minimálisabb babakelengyét összeszeded 300.000,-Ft küröl jársz. Ebben nincs a terhesgondozás, orvosnak és szülésznőnek a pénze. Ha a baba megszületik kell sok pelenka, gyógyszer, esetleg tápszer, vannak védőoltások, amik ajánlottak, potom 40.000,-Ft-ba kerülnek, és kb. ez 2 évig így lesz.

A túlsúlyod nem probléma, csak akkor ha esetleg a miatt nem tudsz teherbe esni. Életmódváltással megoldható.

Szerintem még fiatal vagy. Mai szemmel még várnék a szüléssel. Próbálj meg inkább a fősuli befejezésére koncentrálni, esetleg olyan területen elhelyezkedni amit szeretsz, egy kicsit dolgozni, otthont kialakítani (hidd el legalább olyan izgalmas mint a gyerek várás!) csinosítani, bulizni egy kicsit. Szerintem az a baba még várhat egy kicsit. Persze, a döntés a Te kezedben, de egy gyerek felelősség, és itt nem az anyagiakról van szó.Ha belegondolsz, és amerikai állampolgár lennél még csak most lennél nagykorú....

2010. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy túlsúlyos a babavállalás szempontjából - emiatt nem fogsz nehezebben teherbe esni és a babádnak sem lesz semmi baja.

Az előttem szólóval ellentétben, akinek valószínűleg nincs gyermeke (különben nem mondaná, hogy egy lakásvásrlás hasonlóan izgalmas lehet...) én azt monom neked, boldog vagyok, hogy fiatalon élhetem át az anyaság örömeit. 24 éves vagyok. A kislányom 6 hónapos. Ebben a félévben diplomázom - és nem bántam meg! Minden nap csodálatos ajándék, semmire nem cserélném el.

Igen, sokba kerül egy baba - de ha összehasonlítod, egy átlag ember a szórakozására sem költ kevesebbet, sőt!

Érettnek és felelősségteljesnek tűnsz a kérdésed alapján, én csak támogatni tudlak. Remélem, hamar sikerül és mindannyian egészségesek lesztek!

Elsőre a kismamás oldalakat javasolnám, de ne vidd túlzásba, mert sokan nagyon görcsössé válnak, ami nem egészséges. PRóbálj természetesen, lazán, de előrelátóan hozzáállni.

Menj el nőgyógyászati vizsgálatra, fogorvoshoz mielőbb, táplálkozz egészségese és vitamindúsan, pihenj és mozogj sokat, sétálj nagyokat,stb.

Én nem fogyózást, inkább tisztítókúrát, léböjtöt vagy hasonlót javasolnék neked, aztán egy immunerősítő kúrát sok vitaminnal.

2010. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Tisztítókúrát csak jóval a "babatervezés" előtt javaslok, különben a méreganyagok a picibe is kiválasztódnak. Elég az egészségesebb étkezés, én sok kismamát ismerek, aki épp a várandósság alatt fogyott le.
2010. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Aki írta hogy sokba van a baba azzal tisztában vagyunk. Van egy családi házunk 5 szobával ami tényleg csak a babákra vár. Ha már ma esnék teherbe akkor is szülés előtt meg lenne a diplomám. S már két éve forog a fejünkbe a baba gondolata de a suli miatt toltuk ki. Az iskola mellett van egy iroda ahol gyakornok vagyok és szívesen foglalkoztatnának is. Picit félek a babavárástól de nem a felelőségtől vagy az anyagiaktól csak hogy a fitalságom miatt illetve sokan riogattak a plusz kilókkal bajok lennének. De úgy gondolom hogy 3-4 hónap alatt száműzöm az édességet ami 100%ban fele a túl súlyért mert alapból nagy zöldség és csirkemell párti vagyok akkor pár kiló lemegy. Hát pár hónapig akkor itt és más oldalakon nézelődök és bele vágunk úgy érzem a baba projektbe.:)
2010. okt. 11. 16:55
 9/19 anonim ***** válasza:

Sok sikert! Én 170 vagyok és 85 kg-mal estem teherbe, de több doki is mondta, hogy eszembe ne jusson gyerekvállalás előtt fogyózni, azt majd akkor, ha a szoptatást befejeztem, mivel 3-4 kg leadása is megzavarhatja a hormonháztartást. Fogyózni azoknak kell, akiknek hormonális problémákat okoz a tulsúly, vagy ha egy, más orvos szerint kettő év próbálkozás után sem esek teherbe. Az egészséges táplálkozás, a párodnál is fontos! Fehérje, zöldség, gyümölcs, jó minőségű víz! Biztos tudtad! És nem árt gerincet, has és gát-izomzatot erősíteni. Mit szólnál pl a hastánchoz?:) És jó nagy esti séták a pároddal?:) Mondjuk vacsora után?:) Át lehet beszélni, hogy "miről álmodik a lány, meg a fiú".

Mi a terhességem alatt sétáltunk sokat, mert hízni kezdtem. Azt hiszem az Elevit okozta. A séta elkezdésével egyidőben váltottam Gravidára, úgy hogy nem tudom biztosan, de aztán nem híztam többet.

Üdv. 5 hónapos tündérke anyukája, aki idős, de szívesen lett volna fiatal anyuka, csakhát az apura várni kellett.:))

2010. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Elevitet mennyivel teherbe esés előtt ajánlott elkezdeni szedni?
2010. okt. 11. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!