Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek kellene történnie...

Minek kellene történnie ahhoz, hogy a kisbabát, akit 9 hónapig a szivetek alatt hordtok, örökbeadjátok?

Figyelt kérdés
Miért teszi meg ezt egy nő, egy anya? Anyagiak? Vagy mert nem kivánt terhesség? Mi a véleményetek erről? Elitélendő?
2010. okt. 11. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg csak legvégső esetben tudnám. vagy akkor sem.

De szerintem mondjuk akkor, ha tényleg olyan körülmények közé kerülnék, hogy nem tudnám ellátni, etetni és az élete lenne veszélyben mellettem.

Amúgy nem ítélem el azt, aki ezt teszi. Sokszor jobb megoldás, mintha az anyánál maradna.

2010. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ítélem el, mert nem ismerem az örökbe adás hátterét. Sőt! Úgy gondolom, sokkal jobb ez, mint az abortusz vagy az, hogy eltitkolja a terhességét, titokban megszüli és megöli.... Viszont én nem tudom elképzelni, hogy le tudnék mondani a gyerekemről, csakis a legeslegvégső esetben jöhetne szóba...ha biztos lenne, hogy nem tudnám ellátni és senki nem lenne, aki segíteni tudna. Lehet, hogy ez önzőség?
2010. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet olyan eset, hogy a no nem akarja a babat vagy nem tudja megtartani. Pl ha megeroszakoltak es terhes lett. Vagy ha az anyuka esetleg ertelmi fogyatekos es nem tudna gondozni a babat. vagy ha csak 14 eves es nincs aki tamogassa... ezer oka lehet, de semmikeppen nem itelnem el egyiket sem.
2010. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tartom elítélendőnek, mert nagyon sok oka lehet, amiért egy nő ilyet tesz. Pl. nagyon fiatal az anya, nem kívánt terhesség volt, egyáltalán nincs pénze felnevelni egy gyereket, megerőszakolták és úgy lett terhes... És ha örökbe adja, azzal egy másik nőt tesz boldoggá, aki nagyon vágyik gyermekre, tehát miért kéne elítélni?
2010. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan élethelyzetek, amikor ezt sajnos meg kell lépni, azért, hogy tudd, a gyermekednek a legjobbat adtad. Annak semmi értelme, hogy nélkülözzön, és esetleg erőszakkal vigyék el Tőled.
2010. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolnám, hogy jobb lenne a gyerekemnek. Szerintem semmiképp nem elítélendő, mert ha valaki képes túllépni magán és a gyerekét nézni, az inkább tiszteletreméltó dolog.
2010. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy kollégámnak nyílt örökbefogadással lett babája, ismeri a kicsi anyukáját, aki egy karrierista egyetemista csajszi, csak "becsúszott" a baba. Hogy miért nem vettete el, azt nem tudom.

Sem pénze, sem lakása, sem párja nem volt.

Úgy gondolta, jobb a picinek egy szerető családban felnőni.

2010. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az értelmi sérülteket abortuszra küldik (tudom, mert édesanyám szociális gondozó és volt már ilyen esete; nem ő küldte természetesen).


Az első nagyon jól összefoglalta azt, amit én érzek. Tudom természetesen,hogy sokan ellenzik; ezzel én is így voltam sokáig.De aztán olvastam kettő könyvet, ez volt bennük a téma és felfogtam,hogy az anya végtelen szeretete ( helyesbítek; nem minden esetben) vezérelte erre a tettre őt; nem akarta megölni, mert az bűn volt számára, de felnevelni sem, ezért és mert a legjobbat akarta a gyermekének, örökbe adta.


Volt a könyv hátulján egy idézet; sajnos már nemtudom fejből és nincs nálam a könyv, de valami ilyesmi volt:


" Az az igazi anya, aki félre tudja tenni minden önzőségét és képes lemondani a gyermekéről azért, hogy annak jobb legyen"


Ez volt az a pillanat amikor elsírtam magam, mert tényleg igaz ez; az az anya, aki a fent említett okokból képes lemondani a gyermekéről, aki képes vállalni a terhet,hogy a baba akit szült már nem lehet vele és elfogadja,hogy valószínű utálni fogja ezért élete minden egyes percében a gyermek, na az az igazi szülő.

2010. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

arról, amit az előző belinkelt, az X-akták jutnak esazembe, mikor Scully örökbeadta a fiát, hogy megvédje. Végigbőgtem az egész részt és azóta is bőgök, ha eszembe jut, képtelen voltam újra megnézni.

Mostmár, úgy, hogy látom, mekkora kincs egy gyermek, azt mondom, hogy nem lenne olyan helyzet, hogy örökbeadjam a babámat. Ha meg nem lenne gyerekem, talán más lenne a véleményem. Még akkor sem, ha erőszak következménye lenne. Ő belőlem van, az én vérem. Abortuszra is képtelen lennék, talán még akkor sem, ha az életemet veszélyeztetné, amit ugye meg kell őriznem a már meglévő babám miatt.

Nem ítélem el, csak szerintem akinek már van gyermeke, képtelen volna egy becsúszott babát örökbe adni. Azokat sem értem meg, akiknek van 1, 2 vagy több gyermekük és a következőt képesek elvetetni, akár anyagi megfontolásból (mert nem bírnák felnevelni) is. Ő is belőlem van, miért érdemel ő kevesebbet, mint a másik gyermekem?

valószínűleg nem vagyok jó anya (ahogy az idézet írja), és inkább nélkülözök a gyermekemmel, minthogy abban a tudatban éljünk mindketten, hogy nem vagyunk egyedül. Ha a babámról van szó, akkor nem számít, mit eszünk holnap, csak együtt legyünk.

2010. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocsi, elírtam:„...abban a tudatban éljünk mindketten, hogy nem vagyunk EGYÜTT.”
2010. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!